2022 Château de la Gardine Brunel de la Gardine Cotes du Rhone Rouge

Wijnsoort | |
---|---|
Land | |
Regio | |
Wijnhuis | |
Jaar | 2022 |
Druif | |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14.5%) |
Drink venster | 2024 - 2028 |
- Koop 6 voor 11,60 9,59 en bespaar 5%
Omschrijving
Deze Côtes du Rhône Rouge van Château de la Gardine is een blend van grenache, syrah en mourvèdre, het trio dat ook te boek staat als de GSM-blend. De druiven zijn afkomstig van diverse wijngaarden in het zuidelijke deel van de Rhône. Na de oogst vindt de vergisting plaats op een gecontroleerde temperatuur in RVS tanks. De wijn blijft lang in contact met de schilletjes om meer kleur, smaak en structuur te onttrekken. Na de gisting rijpt de wijn een paar maanden in betonnen tanks. Het resultaat is een toegankelijke, fruitige wijn die breed inzetbaar is aan tafel!
In het glas heeft de Ch Gardine Brunel Cote du Rhone een robijnrode kleurmet een paarse gloed. In de neus aroma's van rood fruit, kruiden en zoete specerijen. In de mond is het een fruitige, soepele wijn met zachte tannines. Een toegankelijke wijn die bij iedereen in de smaak valt. De Brunel Côtes du Rhône Rouge van Château de la Gardine is lekker bij een kaasplankje (brie, gerijpte cheddar en epoisses). Ook lekker bij de BBQ, zowel gegrild vlees als gegrilde groente. De wijn zoals eigenlijk vele rode wijnen moet u niet te warm drinken. 14-16℃ is perfect. Château de la Gardine is een bekende speler in de wijnwereld. Al jaren staan ze internationaal bekend om hun terroir-getypeerde Châteauneuf-du-Pape. De Rhône en Hermitage wijnen voeren ze onder Brunel de la Gardine
WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
Specificaties
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Rhone |
Wijnhuis | Chateau de la Gardine |
Druif | Grenache, Syrah-Shiraz |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2022 |
Drinken vanaf | 2024 |
Drinken tot | 2028 |
Alcohol % | 14.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Aanbieding | Staffelkorting |
Smaakprofiel | Droog, Fruitig, Krachtig, Kruidig, Rood fruit, Soepel, Vol |
Drink momenten | Barbecue, Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Open haard, Voor alledag |
Wijnhuis
De wijntraditie van de familie Brunel dateert uit de 17e eeuw. Gaston Brunel, een beroemde handelaar, kocht in 1945 Château de la Gardine in Châteauneuf du Pape. Het landgoed wordt nu gerund door zijn twee zonen, Patrick en Maxime, met de hulp van hun echtgenotes Eve en Maryse en hun kinderen Marie-Odile en Philippe. Het landgoed strekt zich uit over 52 ha wijngaarden (48 hectare rood en 4 hectare wit) en 20 hectare bos, allemaal rondom het terrein. Het domein staat bekend om de kwaliteit van hun wijnen en de unieke Gardine-fles. Tegenwoordig wordt ongeveer 70% van de productie geëxporteerd naar ongeveer 30 landen.
In 1998, zag de familie Brunel het potentieel van het terroir in Lirac. De familie kocht daarom ook Château Saint Roch met 40 hectare grond in Roquemaure waar een selectie rode, witte en roséwijnen wordt geproduceerd. Het is Eve Brunel, die ook de oenoloog is voor zowel La Gardine als St Roch, die het landgoed bestuurt. Robert Parker heeft ooit gezegd “Onderschat niet het potentieel van Château Saint Roch van de Brunel familie in Lirac. Ze maken er wijnen van de uitstekende prijs kwaliteit verhouding."
Vandaag de dag keert de familie Brunel terug naar de handelstraditie met "Brunel de le Gardine". Ze bieden een breed scala aan wijnen uit de Noordelijke en Zuidelijke Rhône. Patrick Brunel kiest de beste wijnen uit elke appellatie met behulp van zijn vertrouwensrelaties met toptelers in de regio. De familie gebruikt al hun kennis en ervaring om de wijnen te blenden en rijpen, met respect voor de traditie en de kenmerken van elk terroir. De kwaliteitsverpakking, met de speciale Gardine-fles, is de handtekening van deze fijne selectie wijnen.
De Gardine-fles, origineel en elegant, ontstond door spontane toeval. Toen Gaston Brunel voor het eerst zijn kelder wilde uitbreiden en in de grond groef, vond hij een heel oud mond geblazen flesje. De vorm beviel hem, dus besloot hij al zijn wijn in een vergelijkbare fles te bottelen. In eerste instantie kon hij geen fabrikant in Frankrijk vinden die deze fles kon reproduceren, zo speciaal was het. Hij liet ze maken in Italië. Sinds 1964 worden alle wijnen van Gardine gebotteld in de unieke fles.