2021 Bodegas Shaya Sauvignon Blanc BIO
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Rueda (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Jaar | 2021 |
Druif | Sauvignon Blanc |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13%) |
Drink venster | 2022 - 2024 |
Bodegas Shaya is opgericht door Juan Gil. De Shaya Sauvignon Blanc is een witte wijn uit de DO Rueda gemaakt van 100% Sauvignon Blanc druiven van oude wijnstokken met een zeer minimale opbrengsten, geplant in het zuidoostelijke deel van de provincie Segovia - in het zuiden van de appellatie Rueda. De Ruedo is meer-en-meer populair aan het worden voor de Sauvignon Blanc omdat de arme zandgronden dwingen de wortels van de oude wijnstokken meters diep op zoek te gaan naar water. Hierdoor wordt de mineraliteit extra aangedikt. De wijn wordt gemaakt door de Australische wijnmaker Belinda Thomson, van de wijnmakerij Crawford River. Na de pluk worden de druiven ontsteelt en overgebracht worden ze licht worden gekneusd en geperst. Het sap wordt vervolgens geklaard en overgeheveld in roestvrijstalen gistingstanks waar een langzame, temperatuurgecontroleerde gisting wordt uitgevoerd. Na een korte periode waarin de wijn op zijn gisten (sur lie) in contact blijft wordt de wijn jong gebotteld om de knapperige en elegante variëteit kenmerken te behouden.
De Shaya is vooral bekend om zijn Verdejo en deze Shaya Sauvignon wordt in een veel kleinere oplage gemaakt en is bijna buiten Spanje niet te verkrijgen. De Shaya Sauvignon Blanc heeft verleidelijke en delicate aroma's van tropisch fruit, wilde bloemen, groene appel en schillen van citrus die bijna uit het glas springen. In de mond is de wijn heerlijk fris, fruitig met aroma's van witte perzik, groene meloen en grapefruit en dit alles met een geweldige frisse zuurgraad. De Shaya Sauvignon Blanc is heerlijk bij zeevruchten zoals oesters, garnalen, sint-jakobsschelpen, vis, gebakken groene groenten, salades en wit vlees, waaronder kip, varkensvlees en kalkoen.
WEETJE: Met ingang van jaargang 2021 is de Shaya Sauvignon Blanc biologisch gecertificeerd.
De prachtige bodega Juan Gil werd in 1916 opgericht, en is reeds generaties in handen van de Gil familie. In tegenstelling tot het gros van Jumilla liggen de wijngaarden op het plateau tussen de bergen. Hierdoor profiteert Juan Gil van een meer gematigd klimaat ten opzichte van de wineries die in het dal gelegen zijn. De metamorphose op het domein van Juan Gil is werkelijk spectalulair. Waar Juan Gil steeds één der toonaangevende wineries van de regio Jumilla was, markeert het zich vandaag nog meer dan ooit als topper van de regio. Dit is in hoofdzaak te danken aan de constante investeringen van eigenaar Miguel Gil. Zijn wijnen van de regio Jumilla, wat synoniem stond met massa en basic, scoren nu bij de allerbeste van Spanje. En wat mooi is, niet enkel de topcuvées, maar elke wijn met de Gil handtekening is een genot. Naast de bekende en fameuze wijnen van Juan Gil onder de naam El Nido en Clio heeft de familie prachtige domeinen waaronder Pedrera, de 12 Meses (silver Label)| en de L´Altre de Can Blau. Al met al pracht-wijnen welke allen biologisch worden verbouwd en geproduceerd en een uitmuntende prijs/kwaliteit verhouding hebben
Miguel Gil is ook eigenaar van het topdomein El Nido en koos uit respect en liefde voor zijn regio (en grote wijn!) voor kwaliteit in plaats van kwantiteit in het voor jaren onontdekte Jumila. Voor het miniproject van Bodegas El Nido doet hij beroep op de Australische topwijnmaker Chris Ringland (bij Parker goed voor 100/100…) Op deze kleine Bodega worden 2 wijnen gemaakt: Clio & El Nido. De 16 ha Monastrell wijngaarden van 60 jaar oud prijken op terrassen die noordoost georiënteerd zijn. Verder werden er 25 jaar geleden in dezelfde regio 12 ha Cabernet Sauvignon op de heuvels met oriëntatie noord aangeplant. Vandaag bieden deze unieke wijngaarden druiven van topkwaliteit die door het duo Gil-Ringland magnifiek veredeld worden tot Spanje’s meest aristocratische wijnen.
Organische/biologische wijnbouw en sustainability zijn belangrijke elementen in de visie van de Gil Family. Klik voor een fraaie overzichts video: Gil Family Estates - Video
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Rueda (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Druif | Sauvignon Blanc |
Biologisch gecertificeerd | Ja |
Vegan | Ja |
Jaar | 2021 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2024 |
Alcohol % | 13 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Smaakprofiel | Aromatisch, Droog, Fris, Fruitig, Groen & grassig, Licht, Strak, Tropisch fruit, Wit fruit |
Drink momenten | Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Summer party, Terras, Voor alledag |
Login and Registration Form