2020 Château Angélus Le Carillon de l'Angélus Magnum

De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | |
Regio | |
Appellatie | Saint-Emillion |
Wijnhuis | |
Jaar | 2020 |
Druif | , |
Inhoud (Alc) | 1.5 ltr (14%) |
Drink venster | 2023 - 2038 |
Lage voorraad
Nog maar 3 over
Omschrijving
Stéphanie de Boüard-Rivoal, en haar neef Thierry Grenié-de Boüard vertegenwoordigen de achtste generatie van de familie Boüard de Laforest, die het beheer voeren over Angélus. Na Catherine Sophie de Boüard de Laforest in 1800 enen Eugénie Chatenet en 1900, is Stéphanie de Boüard-Rivoal de derde vrouw aan het hoofd van dit domein, dat ze heeft zien groeien. Zij is zich bewust van de taak die haar werd toevertrouwd in 2012 en van de verantwoordelijkheden die dit met zich meebrengt. Zij vertegenwoordigt de waarden die haar familie hebben geleid in de geschiedenis van dit domein: integriteit, werk, nederligheid en plichtsbesef. Samen met haar neef zet zij het werk van hun voorouders voort met als enig doel de grandeurvan Angélus te verdedigen en ervoor te zorgen dat deze naam, synoniem aan uitmuntendheid en tijdloosheid, blijft bestaan.
De inspanningen van de gedreven eigenaar, Hubert de Boüard, om de beste wijn in Bordeaux te maken, werden in 2012 beloond met de promotie van Ch Angelus naar de superklasse A. Slechts vier Saint-Emilions mogen deze hoogste kwalificatie voeren, Cheval Blanc, Ausone, Pavie en Angélus. Dezelfde equipe is verantwoordelijk voor de Le Carillon de l'Angélus, 2nd vin du Château Angélus.
De goede verhouding tussen kalk en klei zorgt voor een prima water- en mineralenhuishouding. De druivenrassen zijn verdeeld volgens de bodemsoort: merlots op de flanken (meer klei) en cabernets francs op de zand-klei-kalksteenbodems aan de voet. De Angelus wijngaard ligt in een natuurlijk amfitheater op de zuidzijde en aan de voet van Saint-Emilion, waardoor de temperatuur in de zomer oploopt en de rijping van de druiven vervroegt. De bodem heeft natuurlijke drainage door de helling.
De Le Carillon d'Angélus is samengesteld uit 90% Merlot en 10% Cabernet Franc. De Le Carillon d'Angélus rijpt in Franse eikenhouten vaten, waarvan 60% nieuw. Medium tot diep granaat-paars gekleurd, ontspringt uit het glas met bloemige tonen van lavendel en rode rozen met een bakkruiden ondertoon en een kern van rode aalbessen, bramentaart, zwarte frambozen en verse zwarte peper. Medium-bodied, elegant en verfrissend met tal van lagen van zwart fruit en een stevig, fijnkorrelig frame, eindigend met veel energie. De wijn zal de komende jaren zeker nog verfijnen dus in zijn jonge jaren zeker decanteren.
Dit is een magnum van 1.5 liter. Nog lekkerder en heeft een nog langer drinkvenster.
WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
Specificaties
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Bordeaux |
Appellatie | Saint-Emillion |
Wijnhuis | Chateau Angélus |
Druif | Cabernet Sauvignon, Merlot |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2020 |
Drinken vanaf | 2023 |
Drinken tot | 2038 |
Alcohol % | 14 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 1.5 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 92 |
James Suckling rating | 95 |
Smaakprofiel | Aards, Complex, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Mineraal, Rood fruit, Tannines |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe, Open haard |
Professionele Recensies
Parker
Rating
(90 - 92)
Release Price
NA
Drink Date
2023 - 2038
Reviewed by
Lisa Perrotti-Brown
Issue Date
20th May 2021
Source
May 2021 Week 3, The Wine Advocate
Deep garnet-purple colored, the 2020 Le Carillon d'Angélus (a blend of 90% Merlot and 10% Cabernet Franc) rocks up with ready-to-go scents of plum preserves, blackberry pie and mulberries, plus hints of spice cake, aniseed and unsmoked cigars. The medium-bodied palate has lovely freshness and an approachable, soft texture framing the crunchy black fruits, finishing long and savory.
“This is a vintage we like a lot,” said Hubert de Boüard. “It’s like a super 2001. There are wild flowers—like violets—in the wine. It is a very harmonious vintage.”
“The first part of the season was very wet with high mildew pressure,” Hubert’s daughter, Stephanie de Boüard-Rivoal, CEO and co-owner of Château Angélus, added. “We are still in organic conversion, so this was challenging. The second part of the year, we were in drought. But we have clay across the vineyard. It worked like a tank of water. After two months with no rain, we were worried, so we dug in the ground in the vineyard. The clay two meters down was still wet and fresh!”
“The style of 2020 is—well, maybe some people pushed it too much,” Hubert said. “The skins were very thick. The risk was too much. A few wines have a little bit too much extraction. We kept the fermentation temperature low and were very gentle. We are getting more precision with the tannins. We wanted the least intervention.”
“We are looking to bring more pixels to the image of the wine,” Stephanie said. “The introduction of large oak foudres allows us to limit the oak impact and dissolved oxygen. We are aiming to age 60% in the foudres in the future. We don’t want anything filtering or hiding the fruit.”
Then, I asked Stephanie about the Cabernet Franc, which provides a remarkable kind of shimmer to the blend this year. “We were very surprised to have a revelation with the Cabernet Franc when we were doing the blends. The Merlot we called ‘sublime,’ but we thought the Cabernet Franc a little shy to begin. Then it came through. Yes, the Cabernet Franc truly shines through this year!”
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
James Suckling
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Wine Spectator
No written review available.
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Wijnhuis
Michel de Boüard de Laforest, historicus, chartist en rector van de Academie van Caen onderzocht de oorsprong van zijn familie. De vroegste verwijzing die hij vond naar zijn stamboom was die van Georges Boüard, geboren in 1544, een Bourgeois en Jurat van de stad Bordeaux. Aan het einde van de 18e eeuw, in 1782, vestigt Jean de Boüard de Laforest, een lijfwacht van de koning, zich in Saint-Emilion. Zijn dochter, Catherine Sophie de Boüard de Laforest, trouwde in 1795 met Charles Souffrain de Lavergne en vestigde zich op het landgoed Mazerat, dat toebehoorde aan haar man. Aan het begin van de 20e eeuw erfde Maurice de Boüard de Laforest het landgoed. Hij breidde het uit en voegde in 1920 met name een omheining van 3 hectare toe, genaamd Angélus. Hij liet het in 1945 na aan zijn zonen. Jacques en Christian de Boüard de Laforest zetten het werk van hun vader en dat van vorige generaties voort. Het pand werd geclassificeerd in 1954. Ze breidden het verder uit tot het in 1985 meer dan 20 hectare groot was. Op dat moment nam Hubert de Boüard de Laforest, de zoon van Jacques, het beheer van het landgoed over en in 1987 kreeg hij gezelschap van zijn neef Jean-Bernard Grenié, de schoonzoon van Christian en later van zijn dochter, Stéphanie de Boüard- Rivoel in 2012.
De wijngaard van Château Angélus is gelegen in een natuurlijk amfitheater met uitzicht op de drie Saint-Emilion-kerken. Midden op deze bijzondere plek werden de klanken versterkt en klonken de angelusklokken 's ochtends, 's middags en 's avonds. Ze brachten de werkdag in ritme in de wijngaarden en dorpen en riepen de mannen en vrouwen op om een paar minuten te stoppen met werken en te bidden. De grote Franse impressionistische schilder Jean-François Millet vereeuwigde dit moment van gebed in zijn magnifieke werk "The Angelus", dat nu te zien is in het Musée d'Orsay in Parijs.
Op minder dan een kilometer van de beroemde klokkentoren van Saint-Emilion, gelegen aan de veelgeprezen 'voet van de heuvel' op het zuiden, is Angélus het levenswerk geweest van acht generaties van de familie Boüard de Laforest. In de allereerste classificatie van Saint-Emilion-wijnen in 1954 was Château Angélus een Grand Cru Classé. Reeds in die tijd profiteerde het van een solide reputatie, waardoor het de Bordeaux-wijncrisis van 1973 overleefde en deelnam aan de oenologische vernieuwing van de jaren 80. In deze context profiteerde Hubert de Boüard de Laforest, gediplomeerd oenoloog aan de universiteit van Bordeaux, van het roemruchte verleden van deze prachtige wijn, terwijl hij zich resoluut op de toekomst richtte en een ambitieus en vernieuwend beleid lanceerde en voortzette om uitmuntendheid in de wijnbouw en het maken.
Stéphanie de Boüard-Rivoal, en haar neef Thierry Grenié-de Boüard vertegenwoordigen de achtste generatie van de familie Boüard de Laforest, die het beheer voeren over Angélus. Na Catherine Sophie de Boüard de Laforest in 1800 enen Eugénie Chatenet en 1900, is Stéphanie de Boüard-Rivoal de derde vrouw aan het hoofd van dit domein, dat ze heeft zien groeien. Zij is zich bewust van de taak die haar werd toevertrouwd in 2012 en van de verantwoordelijkheden die dit met zich meebrengt. Zij vertegenwoordigt de waarden die haar familie hebben geleid in de geschiedenis van dit domein: integriteit, werk, nederligheid en plichtsbesef. Samen met haar neef zet zij het werk van hun voorouders voort met als enig doel de grandeurvan Angélus te verdedigen en ervoor te zorgen dat deze naam, synoniem aan uitmuntendheid en tijdloosheid, blijft bestaan.
De inspanningen van de gedreven eigenaar, Hubert de Boüard, om de beste wijn in Bordeaux te maken, werden in 2012 beloond met de promotie van Ch Angelus naar de superklasse A. Slechts vier Saint-Emilions mogen deze hoogste kwalificatie voeren, Cheval Blanc, Ausone, Pavie en Angélus. Dezelfde equipe is verantwoordelijk voor de Le Carillon de l'Angélus, 2nd vin du Château Angélus.
De goede verhouding tussen kalk en klei zorgt voor een prima water- en mineralenhuishouding. De druivenrassen zijn verdeeld volgens de bodemsoort: merlots op de flanken (meer klei) en cabernets francs op de zand-klei-kalksteenbodems aan de voet. De Angelus wijngaard ligt in een natuurlijk amfitheater op de zuidzijde en aan de voet van Saint-Emilion, waardoor de temperatuur in de zomer oploopt en de rijping van de druiven vervroegt. De bodem heeft natuurlijke drainage door de helling.
De Le Carillon d'Angélus is samengesteld uit 90% Merlot en 10% Cabernet Franc. De Le Carillon d'Angélus rijpt in Franse eikenhouten vaten, waarvan 60% nieuw. Medium tot diep granaat-paars gekleurd, ontspringt uit het glas met bloemige tonen van lavendel en rode rozen met een bakkruiden ondertoon en een kern van rode aalbessen, bramentaart, zwarte frambozen en verse zwarte peper. Medium-bodied, elegant en verfrissend met tal van lagen van zwart fruit en een stevig, fijnkorrelig frame, eindigend met veel energie. De wijn zal de komende jaren zeker nog verfijnen dus in zijn jonge jaren zeker decanteren.
Dit is een magnum van 1.5 liter. Nog lekkerder en heeft een nog langer drinkvenster.
WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Bordeaux |
Appellatie | Saint-Emillion |
Wijnhuis | Chateau Angélus |
Druif | Cabernet Sauvignon, Merlot |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2020 |
Drinken vanaf | 2023 |
Drinken tot | 2038 |
Alcohol % | 14 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 1.5 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 92 |
James Suckling rating | 95 |
Smaakprofiel | Aards, Complex, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Mineraal, Rood fruit, Tannines |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe, Open haard |
Parker
Rating
(90 - 92)
Release Price
NA
Drink Date
2023 - 2038
Reviewed by
Lisa Perrotti-Brown
Issue Date
20th May 2021
Source
May 2021 Week 3, The Wine Advocate
Deep garnet-purple colored, the 2020 Le Carillon d'Angélus (a blend of 90% Merlot and 10% Cabernet Franc) rocks up with ready-to-go scents of plum preserves, blackberry pie and mulberries, plus hints of spice cake, aniseed and unsmoked cigars. The medium-bodied palate has lovely freshness and an approachable, soft texture framing the crunchy black fruits, finishing long and savory.
“This is a vintage we like a lot,” said Hubert de Boüard. “It’s like a super 2001. There are wild flowers—like violets—in the wine. It is a very harmonious vintage.”
“The first part of the season was very wet with high mildew pressure,” Hubert’s daughter, Stephanie de Boüard-Rivoal, CEO and co-owner of Château Angélus, added. “We are still in organic conversion, so this was challenging. The second part of the year, we were in drought. But we have clay across the vineyard. It worked like a tank of water. After two months with no rain, we were worried, so we dug in the ground in the vineyard. The clay two meters down was still wet and fresh!”
“The style of 2020 is—well, maybe some people pushed it too much,” Hubert said. “The skins were very thick. The risk was too much. A few wines have a little bit too much extraction. We kept the fermentation temperature low and were very gentle. We are getting more precision with the tannins. We wanted the least intervention.”
“We are looking to bring more pixels to the image of the wine,” Stephanie said. “The introduction of large oak foudres allows us to limit the oak impact and dissolved oxygen. We are aiming to age 60% in the foudres in the future. We don’t want anything filtering or hiding the fruit.”
Then, I asked Stephanie about the Cabernet Franc, which provides a remarkable kind of shimmer to the blend this year. “We were very surprised to have a revelation with the Cabernet Franc when we were doing the blends. The Merlot we called ‘sublime,’ but we thought the Cabernet Franc a little shy to begin. Then it came through. Yes, the Cabernet Franc truly shines through this year!”
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
James Suckling
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Wine Spectator
No written review available.
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Michel de Boüard de Laforest, historicus, chartist en rector van de Academie van Caen onderzocht de oorsprong van zijn familie. De vroegste verwijzing die hij vond naar zijn stamboom was die van Georges Boüard, geboren in 1544, een Bourgeois en Jurat van de stad Bordeaux. Aan het einde van de 18e eeuw, in 1782, vestigt Jean de Boüard de Laforest, een lijfwacht van de koning, zich in Saint-Emilion. Zijn dochter, Catherine Sophie de Boüard de Laforest, trouwde in 1795 met Charles Souffrain de Lavergne en vestigde zich op het landgoed Mazerat, dat toebehoorde aan haar man. Aan het begin van de 20e eeuw erfde Maurice de Boüard de Laforest het landgoed. Hij breidde het uit en voegde in 1920 met name een omheining van 3 hectare toe, genaamd Angélus. Hij liet het in 1945 na aan zijn zonen. Jacques en Christian de Boüard de Laforest zetten het werk van hun vader en dat van vorige generaties voort. Het pand werd geclassificeerd in 1954. Ze breidden het verder uit tot het in 1985 meer dan 20 hectare groot was. Op dat moment nam Hubert de Boüard de Laforest, de zoon van Jacques, het beheer van het landgoed over en in 1987 kreeg hij gezelschap van zijn neef Jean-Bernard Grenié, de schoonzoon van Christian en later van zijn dochter, Stéphanie de Boüard- Rivoel in 2012.
De wijngaard van Château Angélus is gelegen in een natuurlijk amfitheater met uitzicht op de drie Saint-Emilion-kerken. Midden op deze bijzondere plek werden de klanken versterkt en klonken de angelusklokken 's ochtends, 's middags en 's avonds. Ze brachten de werkdag in ritme in de wijngaarden en dorpen en riepen de mannen en vrouwen op om een paar minuten te stoppen met werken en te bidden. De grote Franse impressionistische schilder Jean-François Millet vereeuwigde dit moment van gebed in zijn magnifieke werk "The Angelus", dat nu te zien is in het Musée d'Orsay in Parijs.
Op minder dan een kilometer van de beroemde klokkentoren van Saint-Emilion, gelegen aan de veelgeprezen 'voet van de heuvel' op het zuiden, is Angélus het levenswerk geweest van acht generaties van de familie Boüard de Laforest. In de allereerste classificatie van Saint-Emilion-wijnen in 1954 was Château Angélus een Grand Cru Classé. Reeds in die tijd profiteerde het van een solide reputatie, waardoor het de Bordeaux-wijncrisis van 1973 overleefde en deelnam aan de oenologische vernieuwing van de jaren 80. In deze context profiteerde Hubert de Boüard de Laforest, gediplomeerd oenoloog aan de universiteit van Bordeaux, van het roemruchte verleden van deze prachtige wijn, terwijl hij zich resoluut op de toekomst richtte en een ambitieus en vernieuwend beleid lanceerde en voortzette om uitmuntendheid in de wijnbouw en het maken.