Wat gebeurt er als ik niet thuis ben?

Bent u niet thuis, zie dan onderstaande mogelijkheden per bezorgdienst.

Retouren

De kosten van het retour zenden en het eventuele opnieuw verzenden zullen we in rekening brengen tegen de actuele kosten want ook wij moeten deze kosten betalen. Natuurlijk berekenen we niet deze kosten indien een pakket retour komt als gevolg van beschadiging.

 

Belangrijk dus om te weten

  • Wettelijk dient een pakket te worden ontvangen door iemand van 18 jaar of ouder met legitimatieplicht.
  • Afleveren bij buren of gewoon ergens plaatsen is wettelijk dus niet meer mogelijk.
  • Hou de Track&Trace goed in de gaten - hier vindt u het tijdsvak waarin de bezorger langskomt om uw bestelling af te leveren.
  • Bent u niet thuis dan zal gedurende de dag de informatie worden bijgewerkt in de Track&Trace en vindt u informatie waar u uw pakket kunt afhalen

 

BELANGRIJK: De Track&Trace geeft dus alle informatie over de status (tijdsvak, niet thuis, afhaalpunt) en dit is ook de plek waar u eventuele wijzigingen nog kunt doorvoeren. Dit dient u zelf te doen.

 

DPD

U ontvangt een bericht dat het door u verzonden pakket op het depot is binnen gekomen. De volgende ochtend zijn in Track & Trace de vervolgscanningen te zien en het meegeven van het pakket aan de chauffeur. U ontvangt dan een 2de bericht met het aflevertijdvak van 60 minuten en u kunt zelfs zien hoeveel stops de chauffeur nog van het afleveradres is verwijderd. De geadresseerde kan op beide berichten reageren en indien gewenst een andere bezorgdatum, een ander adres of aflevering bij een pakketshop naar keuze doorgeven. DPD gaat 2x langs bij de klant en indien deze niet thuis is dan wordt het pakket naar het depot van DPD gebracht en kan de klant via de mail een nieuwe aflever afspraak maken. Hier blijft het pakket 7 dagen liggen en dan komt het retour naar ons. De klant ontvangt na 4 dagen nogmaals een bericht dat er een nieuwe afspraak kan worden gemaakt om het pakket te laten leveren. Mocht de afspraak niet gemaakt worden dan wordt er voor het retourneren worden ook weer verzendkosten gerekend.

 

POSTNL

U ontvangt een bericht dat het door u verzonden pakket op het depot is binnen gekomen. De volgende ochtend zijn in Track & Trace de vervolgscanningen te zien en het meegeven van het pakket aan de chauffeur. Met de optie ‘Wijzigen voor bezorging’ kunt u zelf de bezorgoptie van uw zending laten aanpassen. Het moment van bezorgen is tot 06.00 uur op de dag van bezorging te wijzigen. Het wijzigen van het bezorgmoment is mogelijk vanaf het moment dat een pakket de eerste sorteerscan krijgt. Postnl gaat 1x langs bij de klant en indien deze niet thuis is dan gaat het pakket naar een ophaalpunt. Bij het ophaalpunt blijft het pakket 7 dagen liggen en mocht het niet zijn opgehaald dan wordt het retour gestuurd naar ons. Hier zijn ook weer verzendkosten aan verbonden.