2023 Château d'Issan Margaux

De fles/label kan afwijken van de afbeelding

Niet op voorraad

Momenteel niet beschikbaar

Nabestelling mogelijk

Stuur mij een e-mail als dit product terug is in voorraad

Omschrijving

chevron-down

Château d'Issan 2023

Na een koude, natte winter vond de knoppenbreuk plaats op 23 april. De groei verliep snel en uniform. De bloei begon op 16 mei, wat 2023 enigszins vroeg maakt vergeleken met andere jaren. Mei en juni waren beide relatief droge maanden. De véraison (verkleuring van de druiven) begon voor onze Merlot-percelen op 7 juli.

Een Wisselend Weersbeeld

De maand juli was zeer gemengd, met een gemiddelde temperatuur van 20,8°C. De tweede helft van de maand was koeler, wat de hitte van het begin van de maand compenseerde. Augustus was milder en bood iets hogere temperaturen dan het seizoensgemiddelde. September ging verder in dezelfde lijn met bijna ononderbroken zonneschijn, vooral gekenmerkt door acht opeenvolgende dagen van warm, droog weer.

Een Vroege Oogst

  • 18/09 tot 22/09: Merlot
  • 20/09: Malbec
  • 26/09: Cabernet Franc en Petit Verdot
  • 25/09 tot 02/10: Cabernet Sauvignon

De oogst vond plaats in de zon, iets eerder dan gebruikelijk. De oogst werd onderbroken door enkele regenbuien op 21 en 22 september, die hielpen de Cabernet Sauvignons volledig te laten rijpen.

Proefnotitie

De 2023 Château d'Issan is een krachtige, dichte wijn, vooral voor een landgoed waar de wijnen doorgaans ingetogen zijn. Deze rijke, gespierde Margaux straalt intensiteit uit in al zijn dimensies. Lezers zullen geduld moeten hebben, want de 2023 heeft een aantal jaren nodig om wat van zijn aanzienlijke jeugdige rijkdom kwijt te raken. Gedroogde kruiden, tabak, wierook en gedurfde, donker getinte fruittonen vloeien over in de diepe, resonerende afdronk. De wijn belooft een lange levensduur, met een drinkvenster van ±2033 tot ±2063.

Het Landgoed

Château d’Issan is een van de mooiste bouwwerken uit de Médoc en draagt met recht de naam ‘Château’. De prachtige 17e-eeuwse architectuur is niet alleen terug te vinden in het kasteel zelf, maar ook in de wijnkelders. De geschiedenis van de wijn is even rijk: het Franse en Engelse koningshuis schonken deze wijn op huwelijken en partijen, evenals het Oostenrijkse Hof. Het motto van Issan, "Regum mensis aris que deorum", staat op het chique gouden etiket en betekent "Voor de tafels van koningen en de altaren van de goden".

Specificaties

chevron-down
Beschikbaar per 1 mei 2026
Wijnsoort Rood
Land Frankrijk
Regio Bordeaux
Appellatie Margaux
Wijnhuis Chateau d'Issan
Druif Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2023
Drinken vanaf 2033
Drinken tot 2065
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Aanbieding En Primeur, Geen ophaalkorting, Nu in de aanbieding
Smaakprofiel Complex, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Mineraal, Tannines
Drink momenten Indruk maken, Lekker luxe, Open haard

Wijnhuis

chevron-down

Château d’Issan is een van de allermooiste bouwwerken uit de Médoc en draagt met recht de naam ‘Château’. De prachtige 17e-eeuwse architectuur is niet alleen terug te vinden in het chateau zelf, maar ook in de wijnkelders. De geschiedenis van de wijn zelf is al even rijk. Het Franse en Engelse koningshuis schonken deze wijn op huwelijken en partijen en hetzelfde gold voor het Oostenrijkse Hof. Het motto van Issan vindt u terug op het chique gouden etiket: “Regum mensis aris que deorum”.

Voor de tafels van koningen en de altaren van de goden. Voor de huidige directeur, Emmanuel Cruse, is de historie natuurlijk belangrijk, maar hem gaat het vooral om de kwaliteit van de wijnen. Onder Emmanuel werd er enorm geïnvesteerd in de kwaliteit van de wijngaarden en in moderne kelderapparatuur. Deze troisième grand cru classé uit Margaux werd onder zijn bezielende leiding weer bij de top van de appellation gebracht. De wijngaard, 30 ha groot, ligt aan de rand van de Gironde. Perfect gesitueerd dus. Sedert 2013 verkocht de familie Cruse 50% van het eigendom aan Jacky Lorenzetti (Ch. Pedesclaux & Ch. Lilian Ladouys), de overige 50% blijft in het bezit van de familie Cruse.

Bijlagen

chevron-down