2024 Clos Henri Sauvignon Blanc Estate BIO

De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
Wijnsoort | |
---|---|
Land | |
Regio | |
Appellatie | Marlborough (Appellatie) |
Wijnhuis | |
Jaar | 2024 |
Druif | |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14%) |
Drink venster | 2025 - 2028 |
- Koop 6 voor 16,95 14,01 en bespaar 6%
Lage voorraad
Nog maar 4 over
Omschrijving
Zeer smaakvolle, rijke Sauvignon Blanc van het Nieuw-Zeelandse wijnhuis Clos Henri, een bijzonder project in Marlborough dat is opgestart door de befaamde wijnfamilie Bourgeois uit de Sancerre, Frankrijk.
Deze witte Sauvignon Blanc Organic 'Estate' is een prettige wijn met fijne hints van citrusvruchten en gele kiwi. In de smaak is de wijn fris, gebalanceerd en rond. Zeer smaakvol, mooi droog, levendig met prettige fijne zuren en toch ook een soort mildheid en rijkdom. Het smakenpalet wordt gestreeld door een rijk, sappig mondgevoel, gedomineerd door exotisch fruit, met een aangename minerale toon. Deze Sauvignon Blanc is intens geurig, mooi open en opwekkend, zelfs exotisch met ananas en kruisbessen. De kleur is licht strogeel met een mooie groen hint. De wijn heeft een krachtige afdronk. Deze wijn vervangt de Petit Clos Sauvignon Blanc.
De wijn doet het erg goed als aperitief, en is ook heerlijk bij een terrine van vis met groenten, salade's (bijvoorbeeld met geitenkaas), en warme groententaart.
In de Franse traditie wordt de hele wijngaard in hoge dichtheid geplant. Dit dwingt de wijnstokken om met elkaar te concurreren, wat resulteert in sterk geconcentreerde druiven en meer minerale smaken in de wijn. Petit Clos-wijnen komen van jongere wijnstokken die groeien op verschillende grondsoorten. De jongere Sauvignon wijnstokken bevinden zich op 3 verschillende bodemsoorten. Deze wijn is biologisch gecertificeerd. De druiven komen van jonge wijnstokken met een gemiddelde leeftijd tussen de 8 en 13 jaar oud. Het klimaat in de Wairau Vallei is maritiem met warme, zonnige dagen en koele nachten. Die afwisseling zorgt ervoor dat de druiven hun knisperende frisheid behouden. De wijnstokken staan dicht op elkaar, zodat ze met elkaar concurreren om water en voedingsstoffen. Die strijd levert een hogere smaakconcentratie op. De wijn wordt vergist in RVS tanks om het frisse karakter te behouden. Daarna rijpt de wijn drie maanden op de lie om de wijn iets ronder te maken.
WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
U kunt de volledige wijn reviews lezen van o.a. Parker, Suckling, Vinous en Wine Spectator via de links naast de afbeelding. Een gratis service voor onze klanten.
Advies nodig bij het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht. Klik hier voor onze exclusieve Sommelier. Gratis voor klanten van Grandcruwijnen.
Specificaties
Verpakking opmerking | Doos |
---|---|
Wijnsoort | Wit |
Land | Nieuw Zeeland |
Regio | Marlborough |
Appellatie | Marlborough (Appellatie) |
Wijnhuis | Henri Bourgeois |
Druif | Sauvignon Blanc |
Biologisch gecertificeerd | Ja |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2024 |
Drinken vanaf | 2025 |
Drinken tot | 2028 |
Alcohol % | 14 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Schroefdop |
Aanbieding | Staffelkorting |
James Suckling rating | 91 |
Smaakprofiel | Aromatisch, Droog, Fris, Fruitig, Groen & grassig, Strak, Tropisch fruit, Wit fruit |
Drink momenten | Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Summer party, Terras, Voor alledag |
Professionele Recensies
James Suckling
Score
91
Clos Henri Sauvignon Blanc Marlborough Estate 2022
Sunday, Sep 25, 2022
Color
White
Country
New Zealand
Region
Marlborough
Vintage
2022
A crunchy and sharp sauvignon blanc with green apples, lime zest and lemongrass on the nose. Sea shells and crushed stones, too. Clean and crisp with a mineral, dry finish. From organically grown grapes. Drink now. Screw cap.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
9/10
Oogstjaar 2022 - 9 & De Groene Hamersma (De Grote Hamersma)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Wijnhuis
Wijnhuis Domaine Henri Bourgeois werkt al 10 generaties vol passie en zorg met Sauvignon Blanc en Pinot Noir druiven om wijnen met een unieke expressie te maken. Ieder lid van de familie: Jean-Marie Bourgeois, Arnaud, Lionel en Jean-Christophe zet zijn kennis en expertise in om dit doel te kunnen bereiken. Het huis ligt in het hart beroemde stadje Chavignol, op de grootste terroirs van Sancerre en Pouilly-Fumé. Het gebied ligt aan de bovenloop van de Loire.
De pioniersgeest binnen de familie heeft ervoor gezorgd dat er in 2000 ook een wijnhuis kon worden gestart in Marlborough, Nieuw-Zeeland: Wijnhuis Clos Henri. Ook hier bloeien de Sauvignon Blanc en Pinot Noir op de grote terroirs van deze streek.
Clos Henri is een bijzonder nieuw project in Marlborough, dat is opgestart door de befaamde wijnfamilie Bourgeois uit de Sancerre, Frankrijk. Daar komen zijn wijnen op de markt onder de naam van de oprichter, Henri Bourgeois. Dit prachtige bedrijf in Chavignol is een van dé referenties in de Sancerre. Henri leeft niet meer, maar zijn kinderen en kleinkinderen zetten het huis op magistrale wijze voort. Gebaseerd op deels eigen wijngaarden en deels gekochte druiven worden door de familie Bourgeois rijpe en klassieke Sancerres gemaakt, in totaal zo’n 1,2 miljoen flessen, met aan de basis 72 hectare wijngaarden.
De kennis die zij opdeden in de Sancerre over de teelt en de vinificatie van Sauvignon Blanc en Pinot Noir konden ze één op één toepassen in hun bijzondere nieuwe wijngoed in Nieuw-Zeeland. Hiervoor verwierf de familie in 2000 109 hectare weilanden in Marlborough, om hier hun passie in een ander land te kunnen botvieren. Ze kozen voor het district Wairau River, dus in het rivierdal ten westen van Blenheim, het centrale plaatsje van Marlborough. Een logische keuze, want de ondergrond is hier heel arm, door de oude afzettingen van rivierkeien, en daarmee perfect geschikt voor de aanplant van Sauvignon Blanc en Pinot Noir. Maar tegelijk is de ligging zo gekozen, dat een deel van de wijngaarden op de heuvels ligt. Daardoor zijn er op de aangekochte grond drie soorten terroir te vinden, en dat komt de complexiteit van de wijnen ten goede. De wijnen van de verschillende delen van de wijngaard hebben een duidelijk verschillend karakter.
Een van de redenen voor de keuze van juist dit stuk land was dat het nog zo onbedorven was. Er bevond zich hier een schapenboerderij, en het land was nooit geploegd of bemest –er was eigenlijk geen sprake van enige menselijke interventie. Dat betekende een gezonde ondergrond, ideaal voor de aanplant van een mooie wijngaard. Met behoud van het biologisch evenwicht werden door Jean-Marie Bourgeois eerst planten neergezet die de grond wat extra voeding zouden geven, om de tekorten die er waren aan bepaalde voedingsstoffen te compenseren. De eerste stokken gingen in de grond in augustus 2001. Elk jaar worden zes hectare wijngaarden aangeplant, zodat het in totaal twaalf jaar duurt voor het hele stuk is omgevormd van boerderij tot wijngaard. Daarmee is het ook mogelijk voor de familie om stap voor stap een nog beter idee te krijgen van het bijzondere terroir, en ook om het wijngaardbeheer waar mogelijk verder te verbeteren en aan te passen. Zo is een bijzondere wijngaard gecreëerd voor precies dezelfde twee druiven waarmee Bourgeois ook in Sancerre en omstreken succes mee heeft: Sauvignon Blanc en Pinot Noir. De eerste wijnen onder de naam Clos Henri zijn gemaakt in 2003 en de volgende jaargangen profiteerden van het bijzondere terroir van deze nieuwe wijngaard. Een prachtig project, dat nu al bijzondere wijnen oplevert.
Zeer smaakvolle, rijke Sauvignon Blanc van het Nieuw-Zeelandse wijnhuis Clos Henri, een bijzonder project in Marlborough dat is opgestart door de befaamde wijnfamilie Bourgeois uit de Sancerre, Frankrijk.
Deze witte Sauvignon Blanc Organic 'Estate' is een prettige wijn met fijne hints van citrusvruchten en gele kiwi. In de smaak is de wijn fris, gebalanceerd en rond. Zeer smaakvol, mooi droog, levendig met prettige fijne zuren en toch ook een soort mildheid en rijkdom. Het smakenpalet wordt gestreeld door een rijk, sappig mondgevoel, gedomineerd door exotisch fruit, met een aangename minerale toon. Deze Sauvignon Blanc is intens geurig, mooi open en opwekkend, zelfs exotisch met ananas en kruisbessen. De kleur is licht strogeel met een mooie groen hint. De wijn heeft een krachtige afdronk. Deze wijn vervangt de Petit Clos Sauvignon Blanc.
De wijn doet het erg goed als aperitief, en is ook heerlijk bij een terrine van vis met groenten, salade's (bijvoorbeeld met geitenkaas), en warme groententaart.
In de Franse traditie wordt de hele wijngaard in hoge dichtheid geplant. Dit dwingt de wijnstokken om met elkaar te concurreren, wat resulteert in sterk geconcentreerde druiven en meer minerale smaken in de wijn. Petit Clos-wijnen komen van jongere wijnstokken die groeien op verschillende grondsoorten. De jongere Sauvignon wijnstokken bevinden zich op 3 verschillende bodemsoorten. Deze wijn is biologisch gecertificeerd. De druiven komen van jonge wijnstokken met een gemiddelde leeftijd tussen de 8 en 13 jaar oud. Het klimaat in de Wairau Vallei is maritiem met warme, zonnige dagen en koele nachten. Die afwisseling zorgt ervoor dat de druiven hun knisperende frisheid behouden. De wijnstokken staan dicht op elkaar, zodat ze met elkaar concurreren om water en voedingsstoffen. Die strijd levert een hogere smaakconcentratie op. De wijn wordt vergist in RVS tanks om het frisse karakter te behouden. Daarna rijpt de wijn drie maanden op de lie om de wijn iets ronder te maken.
WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
U kunt de volledige wijn reviews lezen van o.a. Parker, Suckling, Vinous en Wine Spectator via de links naast de afbeelding. Een gratis service voor onze klanten.
Advies nodig bij het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht. Klik hier voor onze exclusieve Sommelier. Gratis voor klanten van Grandcruwijnen.
Verpakking opmerking | Doos |
---|---|
Wijnsoort | Wit |
Land | Nieuw Zeeland |
Regio | Marlborough |
Appellatie | Marlborough (Appellatie) |
Wijnhuis | Henri Bourgeois |
Druif | Sauvignon Blanc |
Biologisch gecertificeerd | Ja |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2024 |
Drinken vanaf | 2025 |
Drinken tot | 2028 |
Alcohol % | 14 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Schroefdop |
Aanbieding | Staffelkorting |
James Suckling rating | 91 |
Smaakprofiel | Aromatisch, Droog, Fris, Fruitig, Groen & grassig, Strak, Tropisch fruit, Wit fruit |
Drink momenten | Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Summer party, Terras, Voor alledag |
James Suckling
Score
91
Clos Henri Sauvignon Blanc Marlborough Estate 2022
Sunday, Sep 25, 2022
Color
White
Country
New Zealand
Region
Marlborough
Vintage
2022
A crunchy and sharp sauvignon blanc with green apples, lime zest and lemongrass on the nose. Sea shells and crushed stones, too. Clean and crisp with a mineral, dry finish. From organically grown grapes. Drink now. Screw cap.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
9/10
Oogstjaar 2022 - 9 & De Groene Hamersma (De Grote Hamersma)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Wijnhuis Domaine Henri Bourgeois werkt al 10 generaties vol passie en zorg met Sauvignon Blanc en Pinot Noir druiven om wijnen met een unieke expressie te maken. Ieder lid van de familie: Jean-Marie Bourgeois, Arnaud, Lionel en Jean-Christophe zet zijn kennis en expertise in om dit doel te kunnen bereiken. Het huis ligt in het hart beroemde stadje Chavignol, op de grootste terroirs van Sancerre en Pouilly-Fumé. Het gebied ligt aan de bovenloop van de Loire.
De pioniersgeest binnen de familie heeft ervoor gezorgd dat er in 2000 ook een wijnhuis kon worden gestart in Marlborough, Nieuw-Zeeland: Wijnhuis Clos Henri. Ook hier bloeien de Sauvignon Blanc en Pinot Noir op de grote terroirs van deze streek.
Clos Henri is een bijzonder nieuw project in Marlborough, dat is opgestart door de befaamde wijnfamilie Bourgeois uit de Sancerre, Frankrijk. Daar komen zijn wijnen op de markt onder de naam van de oprichter, Henri Bourgeois. Dit prachtige bedrijf in Chavignol is een van dé referenties in de Sancerre. Henri leeft niet meer, maar zijn kinderen en kleinkinderen zetten het huis op magistrale wijze voort. Gebaseerd op deels eigen wijngaarden en deels gekochte druiven worden door de familie Bourgeois rijpe en klassieke Sancerres gemaakt, in totaal zo’n 1,2 miljoen flessen, met aan de basis 72 hectare wijngaarden.
De kennis die zij opdeden in de Sancerre over de teelt en de vinificatie van Sauvignon Blanc en Pinot Noir konden ze één op één toepassen in hun bijzondere nieuwe wijngoed in Nieuw-Zeeland. Hiervoor verwierf de familie in 2000 109 hectare weilanden in Marlborough, om hier hun passie in een ander land te kunnen botvieren. Ze kozen voor het district Wairau River, dus in het rivierdal ten westen van Blenheim, het centrale plaatsje van Marlborough. Een logische keuze, want de ondergrond is hier heel arm, door de oude afzettingen van rivierkeien, en daarmee perfect geschikt voor de aanplant van Sauvignon Blanc en Pinot Noir. Maar tegelijk is de ligging zo gekozen, dat een deel van de wijngaarden op de heuvels ligt. Daardoor zijn er op de aangekochte grond drie soorten terroir te vinden, en dat komt de complexiteit van de wijnen ten goede. De wijnen van de verschillende delen van de wijngaard hebben een duidelijk verschillend karakter.
Een van de redenen voor de keuze van juist dit stuk land was dat het nog zo onbedorven was. Er bevond zich hier een schapenboerderij, en het land was nooit geploegd of bemest –er was eigenlijk geen sprake van enige menselijke interventie. Dat betekende een gezonde ondergrond, ideaal voor de aanplant van een mooie wijngaard. Met behoud van het biologisch evenwicht werden door Jean-Marie Bourgeois eerst planten neergezet die de grond wat extra voeding zouden geven, om de tekorten die er waren aan bepaalde voedingsstoffen te compenseren. De eerste stokken gingen in de grond in augustus 2001. Elk jaar worden zes hectare wijngaarden aangeplant, zodat het in totaal twaalf jaar duurt voor het hele stuk is omgevormd van boerderij tot wijngaard. Daarmee is het ook mogelijk voor de familie om stap voor stap een nog beter idee te krijgen van het bijzondere terroir, en ook om het wijngaardbeheer waar mogelijk verder te verbeteren en aan te passen. Zo is een bijzondere wijngaard gecreëerd voor precies dezelfde twee druiven waarmee Bourgeois ook in Sancerre en omstreken succes mee heeft: Sauvignon Blanc en Pinot Noir. De eerste wijnen onder de naam Clos Henri zijn gemaakt in 2003 en de volgende jaargangen profiteerden van het bijzondere terroir van deze nieuwe wijngaard. Een prachtig project, dat nu al bijzondere wijnen oplevert.