2020 Bolla Le Poiane Valpolicella Ripasso Classico

rotation
21,95
Excl. BTW: 18,14

Lage voorraad

Nog maar 5 over

Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

Bolla is een van de oudste Amarone huizen en ruim 130 jaar later is het wijnhuis Bolla uitgegroeid tot een wereldwijd befaamd wijnhuis met een groot scala aan wijnen. Wat is gebleven is de unieke smaak van de Bolla wijnen voortkomend uit het bijzondere klimaat en terroir van het Veneto gebied. Oenoloog Christian Zulian is sinds 2015 wijnmaker bij Bolla. Voordat hij bij Bolla startte was hij dertien jaar werkzaam bij Marchesi Antinori en meerdere jaren bij Domaine Baron de Rothschild.

De Le Poiane Ripasso is diep granaatrood in het glas. In de neus de typische ripasso gueren zoals Intense geuren van zwarte bessen, vanille en kruiden. In de mond is de wijn full bodied met smaken van rode bessen en kersen gevolgd door een lang aanhoudende afdronk. De Le Poiane wijnen van Bolla  wordt alleen gemaakt in de topjaren en rijpen langer dan de standaard Ripasso. Deze Poiane heeft 12 maanden gerijpt in eiken.  De fles zit ook in een luxe papieren hoes. Een waar sierraad op tafel. Deze Ripasso van Bolla is een aanrader bij gegrild vlees en wild.

WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.

Verpakking opmerking Doos
Wijnsoort Rood
Land Italië
Regio Veneto
Appellatie Valpolicella Ripasso (Classico Superiore)
Wijnhuis Bolla
Druif Corvina, Molinara, Rondinella, Sangiovese
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2020
Drinken vanaf 2024
Drinken tot 2030
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Smaakprofiel Aards, Complex, Donker fruit, Droog, Fruitig, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Mineraal, Rijk, Rood fruit, Soepel, Tannines, Vol
Drink momenten Barbecue, Borrelen, Cadeau!, Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch, Summer party, Terras, Voor alledag
Sommy Pairing Beschrijving Deze Ripasso toont een diepe granaatkleur en opent met intense geuren van zwarte bessen, vanille en kruidige tonen; in de mond is hij full bodied met smaken van rode bessen en kersen en een lange, warme afdronk door twaalf maanden eikenlagering. Dankzij het rijpe fruit, de aangename tannines en de subtiele kruidigheid combineert hij prachtig met rundvlees, charcuterie, stevige pasta’s en pizza, waarbij gegrild of geroosterd vlees en rijke tomatensauzen de fruitigheid en structuur van de wijn extra naar voren halen; denk aan een peppercrusted steak, langzaam gegaard wild of een pizza met pikante salami en gesmolten kaas.

Cantina Bolla

Het verhaal van het wijnhuis Bolla begint bij één man, Abele Bolla. Hij woont in het noorden van Italië, in de streek Veneto, waar hij een kleine familieherberg runt. Om zijn gasten meer dan alleen een verblijf te kunnen bieden, besluit hij in 1893 om een wijn te gaan produceren die hij zijn gasten kan schenken. Deze Soave is een lichtgele, frisse, aromatische wijn, die de essentie van het Veneto gebied goed weerspiegelt. De vraag naar deze wijn groeit, naarmate steeds meer mensen zijn wijn proeven. Naar aanleiding hiervan besluit de familie zich volledig te gaan richten op de wijnproductie. Ruim 130 jaar later is het wijnhuis Bolla uitgegroeid tot een wereldwijd befaamd wijnhuis met een groot scala aan wijnen. Wat is gebleven is de unieke smaak van de Bolla wijnen voortkomend uit het bijzondere klimaat en terroir van het Veneto gebied.

Oenoloog Christian Zulian is sinds 2015 wijnmaker bij Bolla. Voordat hij bij Bolla startte was hij dertien jaar werkzaam bij Marchesi Antinori en meerdere jaren bij Domaine Baron de Rothschild. 

Weetje: Na jarenlang zijn familie te hebben bijgestaan in Soave (Veneto), werd wijnmaker en eigenaar Francesco Bolla getrokken door het Etruskische landschap van de Toscaanse Maremma. Het Mediterrane klimaat en de koele, ziltige zeebries hebben een bijzonder gunstig effect op de wijngaarden. Strevend naar perfectie, krijgt Francesco waardevolle adviezen van zijn goede vriend Carlo Ferrini, één van de meest gerespecteerde, Italiaanse oenologen die ook voor Barone Ricasoli en Poliziano werkt. Francesco Bolla en zijn dochter Valentina Bolla maken nu hun prachtige Super Tuscans onder het Poggio Verrano label. 

Spijs

Deze Ripasso toont een diepe granaatkleur en opent met intense geuren van zwarte bessen, vanille en kruidige tonen; in de mond is hij full bodied met smaken van rode bessen en kersen en een lange, warme afdronk door twaalf maanden eikenlagering. Dankzij het rijpe fruit, de aangename tannines en de subtiele kruidigheid combineert hij prachtig met rundvlees, charcuterie, stevige pasta’s en pizza, waarbij gegrild of geroosterd vlees en rijke tomatensauzen de fruitigheid en structuur van de wijn extra naar voren halen; denk aan een peppercrusted steak, langzaam gegaard wild of een pizza met pikante salami en gesmolten kaas.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool