2021 Tedeschi La Fabriseria Valpolicella Classico Superior

rotation
  • Koop 6 voor 32,95 27,23 en bespaar 6%

Lage voorraad

Nog maar 2 over

Nabestelling mogelijk
🚚 Bestel vandaag en je bestelling wordt morgen verzonden

Omschrijving

chevron-down

Ook deze geweldige La Fabriseria onderschrijft weer de excellente stijl van wijnhuis Tedeschi, één van de allerbeste wijnhuizen uit de Valpolicella. Deze La Fabriseria is gemaakt van late oogst druiven van wijngaarden gelegen op zo’n 500 meter boven zeeniveau, met flink lage temperaturen in de nacht. De familie Tedeschi is beroemd om haar wijnen op basis van gedroogde druiven, en wilde ook in de droge rode wijnen op basis van druiven zonder enige vorm van droging en zonder Ripasso -het laten gisten op de schillen van gedroogde druiven- de absolute top te bereiken. De Rosso della Fabriseria is daar het resultaat van. Voor deze wijn zijn uitsluitend de allerbeste druiven van het domein gebruikt. De inheemse Corvina heeft het grootste aandeel in deze bijzondere wijn. Deze druif is aangevuld met Rondinella en een scheutje Cabernet-Sauvignon, voor de stevigheid. Rijping op eikenhouten vaten van verschillende formaten vormde de afronding van het werk.

De Tedeschi La Fabriseria Valpolicella Classico Superiore is een geweldige wijn, mooi robijnrood van kleur, met aroma's van intens kersenfruit, confiture, pruimen, vanille en bloemen. In de mond een rijke, complexe smaak met veel fruit en sap (kersen, bramen), mooie levendige zuren, een fijn bittertje, krentjes, met lichte tannines. Deze wijn is heerlijk rijp en goed in balans. 92/100 Suckling en 92+ Vinous. 

WIJN-SPIJS SUGGESTIES:

  • Gegrilde kip met rozemarijn en balsamico
    De sappige kip en kruidige marinade sluiten mooi aan bij de frisse zuren en kruidige tonen van de wijn.

  • Pasta met paddenstoelen en spekjes
    De aardse paddenstoelen en het zoute spek worden prachtig afgerond door de elegante structuur van de Valpolicella.

  • Risotto met Parmezaanse kaas en geroosterde pompoen
    De romige textuur en lichte zoetheid van de pompoen harmoniëren met het zachte rood fruit en de kruidigheid van de wijn.

  • Lasagne met ricotta, spinazie en tomatensaus
    De smeuïge lagen en frisse tomaat vullen de frisse zuren en het rijpe fruit in de wijn goed aan.

  • Lamsbout met salie, knoflook en rode wijnsaus
    De kruidige en sappige smaken van het lamsvlees passen perfect bij de diepgang en de fijne tanninestructuur van de wijn.

  • Fazantfilet met een saus van gedroogde kersen en port
    Het subtiele wildaroma en de zoet-fruitige saus worden prachtig ondersteund door het rijpe fruit, de zuren en de verfijnde houtinvloed van deze Valpolicella.

Specificaties

chevron-down
Verpakking opmerking Doos
Wijnsoort Rood
Land Italië
Regio Veneto
Appellatie Valpolicella Classico (Superiore)
Wijnhuis Azienda Agricola Fratelli Tedeschi
Druif Cabernet Sauvignon, Corvina, Rondinella
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2021
Drinken vanaf 2024
Drinken tot 2030
Alcohol % 15
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Aanbieding Staffelkorting
James Suckling rating 92
Vinous rating 93
Smaakprofiel Droog, Fruitig, Licht, Rood fruit, Soepel
Drink momenten Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Summer party, Terras, Voor alledag

Professionele Recensies

chevron-down

James Suckling

92

Vinous

93

Wijnhuis

chevron-down

Tedeschi is een van de onbetwiste toppers van de Valpolicella. Niet alleen de wijnen van gedroogde druiven, maar ook de ‘gewone’ Valpolicellas mogen gelden als specialiteiten van het familiebedrijf Tedeschi. Vader Renzo heeft de zaken inmiddels overgedaan aan zijn zoon Riccardo, die nu de puntjes op de i zet. Deze net nieuw aangetreden generatie geeft het bedrijf nog wat extra impulsen, bijvoorbeeld met een verrassende nieuwe Valpo­li­cella. Mede door een rijping van een maand of acht, tien op Frans eiken wordt door Riccardo een onherkenbaar krachtige Valpolicella gecreëerd, iets totaal anders dan de lichte wijn die we gewend zijn. Deze wijn is afkomstig van de eigen wijngaard Fabriseria, waarvan in topjaren overigens een fantasti­sche Amarone wordt geoogst.

Tedeschi maakt een breed scala aan wijnen, niet alleen rood, maar ook wit op basis van druiven uit aangrenzende streken als Soave en Bianco die Custoza. Een deel van de druiven wordt aangekocht bij andere producenten. In dat geval oefent Tedeschi gedurende het groeiseizoen intensief toezicht uit op de gang van zaken in de wijngaard. De beste wijnen zijn afkomstig van eigen wijngaarden uit het hart van de streek, de Valpolicella Classico. Met enkele andere producenten zet Tedeschi zich in voor strengere regels voor Valpolicella, Amarone en Recioto. Terecht is men hier van mening dat wijnen op basis van te hoge opbrengsten, afkomstig uit de vruchtbare Po-vlakte, de DOC Valpolicella eigenlijk onwaardig zijn. En deze wijnen passen zeker niet bij het perfectionisme van bijzondere Valpolicella-producenten als Fratelli Tedeschi.

 

Bijlagen

chevron-down