2020 Warwick Trilogy

rotation
  • Koop 3 voor 32,95 27,23 en bespaar 6%

Op voorraad

6 items beschikbaar

Nabestelling mogelijk
🚚 Bestellingen geplaatst voor 17:00 worden vandaag verzonden

Omschrijving

chevron-down

Een van de grootste successen, van meet af aan, voor Norma Ratcliffe, was haar ‘Trilogy’, het trotse vlaggenschip van ‘haar’ Warwick. Bordeaux-blends waren in Zuid-Afrika lang taboe, tot de ban werd gebroken door de Rubicon van Meerlust. Sindsdienhebben de wijnmakers in de Kaap laten zien dat ze fantastische Bordeaux-blends kunnen maken. De frisheid van het klimaat van Stellenbosch zorgt er voor dat het om echte ‘klassieke’ exemplaren gaat, wijnen die in frisheid niet veel onder hoeven te doen voor ‘echte’ Bordeaux. Anders dan bij de Three Cape Ladies, bedoeld om jong te drinken, is de Trilogy een klassieke bewaarwijn. Toch ondergaan de druiven geen lange gisting op de schillen, die niet langer duurt dan ongeveer een week. Dat betekent dat ze bij binnenkomst in de kelder een enorme concentratie en kleur moeten hebben. Dat zien we terug in deze wijn, die, na een rijping op 24 maanden op Frans eiken, waarvan 60% nieuw, een enorme kracht en concentratie heeft. Geen katje om zonder handschoenen aan te pakken.

De Warwick Trilogy is gerijpt voor meer dan 27 maanden in 225 liter Franse eiken vaten waarvan 60% nieuw is. Het heeft een dicht, weelderige boeket met rode kersen, mandarijn, ceder en bosbessen, koffie en een vleugje chocola. De smaak is medium-bodied met zacht pakkende tannines en sappig zwart fruit doordrenkt met donkere chocolade en espresso. Het heeft stevige, maar rijpe tannines met een bijzondere lengte en complexiteit

WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.U kunt de volledige wijn reviews lezen van o.a. Parker, Suckling, Vinous en Wine Spectator via de links naast de afbeelding. Een gratis service voor onze klanten.Advies nodig bij het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht. Klik hier voor onze exclusieve Sommelier. Gratis voor klanten van Grandcruwijnen. (

  • Runderstoofpot met wortel en laurier
    De volle structuur van het stoofvlees sluit aan bij de concentratie van de wijn, terwijl de laurier de kruidige componenten accentueert.

  • Lamskoteletjes met rozemarijn en knoflook
    De hartigheid van het lamsvlees en de aardse kruiden passen bij de rijpe tannines en het donkere fruitkarakter van de wijn.

  • Gegrilde entrecote met rodewijnjus en geroosterde groenten
    De sappige structuur van de entrecote wordt versterkt door de diepte van de wijn en de geroosterde tonen van zowel vlees als groenten.

  • Ravioli gevuld met paddenstoelen en truffelolie
    De umami van de paddenstoelen sluit aan bij de aardse tonen in de wijn, terwijl de romigheid van de vulling mooi contrasteert met de structuur.

  • Eendenborst met kersencompote en zoete aardappel
    De fruitige saus reflecteert het rijpe zwarte fruit van de wijn, en de eend zorgt voor een rijke textuur en lange afdronk.

  • Hert met portsaus en pastinaakpuree
    De intensiteit van het wild en de diepe saus wordt fraai gedragen door de kracht en balans van de Warwick Trilogy, zonder dat een van beide overheerst.

Specificaties

chevron-down
Wijnsoort Rood
Land Zuid-Afrika
Regio Western Cape
Appellatie Stellenbosch (Appellatie)
Wijnhuis Warwick
Druif Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinotage, Syrah-Shiraz
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2020
Drinken vanaf 2025
Drinken tot 2040
Alcohol % 14.5
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Aanbieding Staffelkorting
Parker rating 95
James Suckling rating 91
Vinous rating 91
Smaakprofiel Complex, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Rood fruit, Tannines, Vol
Drink momenten Indruk maken, Open haard

Professionele Recensies

chevron-down

Parker

95

James Suckling

91

Vinous

91

Wijnhuis

chevron-down

Zonder enige vorm van overdrijving mogen we stellen dat Warwick Estate tegenwoordig geldt als een van de leidende wijnbedrijven van Stellenbosch, en zelfs van Zuid-Afrika. Dat komt natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen. In de eerste plaats is er natuurlijk het bijzondere terroir, op een unieke plek: direct ten westen van de monumentale Simonsberg, de hoge berg die de streek domineert en die ook mede bepalend is voor het klimaat van de streek.

Warwick Estate ligt in een vallei omsloten door de Simonsberg, Kanonkop en Klapmutskop. De historische boerderij, die nu Warwick heet, droeg in de periode van 1791 tot 1902 de naam ‘Goed Succes’. Na de Boerenoorlog werd de farm gekocht door kolonel Alexander Gordon, die hem ‘Warwick’ doopte, naar legereenheid waarvoor hij diende, het Warwickshire regiment. Later raakte het bedrijf in verval en toen het in 1964 werd overgenomen door Stan & Norma Ratcliffe was er geen druivenstok meer te bekennen. Stan en Norma beseften al snel dat ze een bijzonder terroir voor de wijnbouw in bezit hadden gekregen en het duurde niet lang of ze besloten tot de aanplant van cabernet-sauvignon, een druif die voor deze streek werkelijk gemáákt is. Deze stokken cabernet leverden druiven op van een hoge kwaliteit, die zeer in trek waren bij handelaren en bij andere wijngoederen voor het maken grote wijnen. Norma raakte zelf ook steeds meer geïnteresseerd in het maken van wijn en besloot een opleiding tot wijnmaker te volgen. Norma en Stan besloten een kelder te bouwen en in 1984 werd de eerste ‘eigen’ Warwick-wijn geboren, een Cabernet-sauvignon. Norma bleek het talent te bezitten om grote wijnen te kunnen maken en de productie kon jaar op jaar stijgen –zowel in kwaliteit als in kwantiteit. De Bordeaux-blend Trilogy, die met de jaargang 1986 het licht zag, werd al snel een van de grote vlaggenschepen van de Zuid-Afrikaanse wijnbouw. Dat werd nog eens benadrukt toen hij door de Zuid-Afrikaanse president Thabo Mbeki werd uitgekozen om te worden geschonken op een officieel diner voor de Amerikaanse president George Bush. Het is een erkenning voor de zeldzame kwaliteiten van het wijnhuis Warwick. Inmiddels heeft wijnmaker Norma na 20 jaar een stapje terug gedaan, en is opgevolgd door Louis Nel, die algemeen wordt beschouwd als een van de meest getalenteerde wijnmakers van Zuid-Afrika. En in 2001 werd Mike Ratcliffe, zoon van Norma en Stan, benoemd tot algemeen directeur. Hij studeerde af aan de universiteit van Adelaide met een graad in wijnmarketing. Daarmee is Warwick helemaal toegerust voor de toekomst.

Bijlagen

chevron-down