2018 Sara Pérez y René Barbier La Vinya del Vuit
De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
| Wijnsoort | |
|---|---|
| Land | |
| Regio | |
| Appellatie | Priorat (Appellatie) |
| Wijnhuis | |
| Jaar | 2018 |
| Druif | , |
| Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14%) |
| Drink venster | 2025 - 2035 |
| Beschikbaar per | 31 okt. 2025 |
Lage voorraad
Nog maar 3 over
Nabestelling Informatie
Het is mogelijk dit artikel in nabestelling/backorder te bestellen. Dit is mogelijk met artikelen welke wij over het algemeen in 3-5 werkdagen weer voldoende op voorraad kunnen hebben. U kunt deze dus gewoon bestellen maar wel belangrijk te vermelden dat wij pas de order versturen als deze in zijn geheel gereed is.
Omschrijving
Sara Pérez heeft de leiding van het familiedomein Clos Martinet en is dochter van José Luis Pérez, één der belangrijke figuren in de Spaansewijnwereld. Samen met haar echtgenoot René Barbier Jr. (Clos Mogador) bezit en vinifieert Sara Pérez schitterende wijnen op o.a. Venus La Universal maar zijn ze eigenlijk voortdurend op zoek naar de diamantjes en weten ze dat uniek land unieke wijnen brengt. Dit is inmiddels wel bewezen met de iconische Clos Mogador, Venus Universal en Espectacle wijnen. De Catalaanse naam Vinya La Vuit betekent: De Wijngaard van de Acht en zijn de 8 inmiddels bekende wijnmakers en Sommeliers Sara Perez, Ester Nin, Nuria Perez, Montse Mateo, Iban Foix Rene, Barbier, Julian Basté en Philippe Thévenon. In sommige landen waaronder de USA wordt de wijn ook wel de El 8 genoemd.
Ook deze geweldige wijn La Vinya del Vuit wordt gemaakt door het fameuze echtpaar Sara Perez & Rene Barbier (Martinet, La Universal & Clos Mogador). Deze op-en-top Priorat is een blend van Cariñena en Garnatxa van meer dan 80 jaar oude miniscuul kleine wijngaard welke biologisch worden onderhouden en het ploegen en oogsten met behulp van een muilezel gebeurt. De bodem bestaat vooral uit leisteen (Llicorella) gelegen op ruim 350 meter met een een oriëntatie op het zuiden. De wijn heeft 18 maanden gerijpt in Franse en Oostenrijkse eikenhouten vaten en Rene en Sarah houden dan de wijn nog vele jaren in de kelder omdat ze vinden dat deze wijn altijd veel te vroeg wordt gedronken. Van deze topper zijn maar rond de 2000 flessen van gemaakt (en dit is ook de maximale productie) en worden alleen vrijgegeven aan de officiële importeurs van Mas Martinet en Clos Mogador (en dan maar een handvol doosjes) dus wij blij en vooral trots dat we als importeur van Rene en Sara deze wijn kunnen aanbieden.
96/100 Parker
WEETJE: Iedere jaargang van deze iconische Priorat wijn krijgt een ander label dus ook geweldig om te verzamelen. In ons veelvuldige gesprekken met Rene Barbier vindt hij persoonlijk (en dit wordt nog sterker beaamd door Sara) dat zijn wijnen eigenlijk altijd te vroeg worden gedronken. Hij geeft aan dat het economische noodzaak is om de wijnen jaarlijks vrij te geven maar in zijn hart zou hij veel liever de wijnen pas na minimaal 5 jaar vrij geven. Sara is in dit nog stelliger en vindt dat er te veel en te vaak wordt gekeken naar drinkvenster (en punten) van de wijn-critici. Ondanks dat al hun wijnen altijd zeer hoge beoordelingen krijgen zou als het aan Sara ligt ze veel liever niet mee doen aan dit circus en creëert het teveel label en puntendrinkers i.p.v. wijn-liefhebbers en kenners.

Specificaties
| Beschikbaar per | 31 okt. 2025 |
|---|---|
| Wijnsoort | Rood |
| Land | Spanje |
| Regio | Catalunya |
| Appellatie | Priorat (Appellatie) |
| Wijnhuis | Sara Pérez y René Barbier |
| Druif | Carignan, Garnacha |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Nee |
| Jaar | 2018 |
| Drinken vanaf | 2025 |
| Drinken tot | 2035 |
| Alcohol % | 14 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | 0.75 ltr |
| Houtrijping | Ja |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| Aanbieding | En Primeur |
| Parker rating | 96 |
| Vinous rating | 94 |
| Smaakprofiel | Aards, Boers, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Tannines, Vol |
| Drink momenten | Barbecue, Cadeau!, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch |
Professionele Recensies
Parker
The Wine Advocate
RP 96
Reviewed by:
Luis Gutiérrez
Release Price:
$100
Drink Date:
2024 - 2035
The 2018 La Vinya del Vuit, from an old vineyard that is certified organic (but the wine is not certified) and planted with Cariñena and Garnacha, is as classical as they get. It matured in 300-liter oak barrels for 19 months. This keeps the very traditional Priorat profile of ripe fruit, 14.5% alcohol and generously oaked, with abundant spicy and toasted notes, hints of black fruit in liqueur and a touch of licorice and earth. It's full-bodied and concentrated, with very good freshness and balance and abundant, slightly dusty tannins. It's aging at a very slow pace, always a constant in this wine. This is one for the long haul. 2,574 bottles produced. It was bottled in May 2021.
Published: May 16, 2024
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Vinous
94
Drinking Window
2025 - 2034
From: From Revolution to Evolution: The Garnatxas and Cariñenas of Priorat & Montsant (Nov 2024)
The 2018 La Vinya del Vuit is 100% Carinyena from Priorat. This layered red wine presents ripe fruit aromas alongside balsamic notes, with hints of olives, thyme and oak. Dry and rich on the palate, its faintly vigorous tannins are supported by vibrant acidity, giving it a powerful presence. The mouthfeel is agile yet ample, with a strict, lasting texture. This is a pristine red.
- By Joaquín Hidalgo on November 2024
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Wijnhuis
René Barbier (vierde generatie met dezelfde naam !!!) begon in 1992 in de wijnwereld bij Clos Mogador met zijn vader, de andere René Barbier, de bebaarde en heeft daar meer dan 20 jaar van zijn leven aan wijn gewijd. De eerste 10 jaar werkte hij voornamelijk in de wijnmakerij en daarna vooral in de wijngaarden en heeft daar geleerd dat uniek land unieke wijnen brengt. Dit is inmiddels wel bewezen met de iconische Clos Mogador, Venus Universal en Espectacle wijnen. In 2001 had Rene Barbier de mogelijkheid om een kleine zeer oude "coster" (steil glooiende, traditionele) wijngaard te kopen genaamd Els Bellvisos. Deze wijngaard was verlaten en het was fascinerend, midden in een steile groeve van steeneiken, spectaculair zijn de vergezichten en de absolute onherbergzaamheid. Het was in diezelfde periode dat een andere grote invloed in Rene's leven kwam in de vorm van Sara Pérez zijn huidige vrouw en partner. De dochter van José Luis Pérez, één der belangrijkste figuren in de Spaanse wijnwereld.
Samen met Sara hebben ze de Bellvisos wijngaard weer in productie gebracht. Het was een compromisloze plek, die echter de kans bood om een wijn te maken die één was met de natuur. Men begon aan dit project dat gebaseerd was op hun levensfilosofie: een duurzaam, organisch project waar ze de cirkel van het leven konden sluiten. Deze fascinerende plek die bekend staat als Bellvisos (Bella Vista - Prachtig uitzicht) is een extreem steile "coster" of glooiende wijngaard die, vanwege de structuur van de Llicorella of leisteenbodem, het onmogelijk maakt om wijngaardterrassen te bouwen. Het werd 40 jaar eerder verlaten, voordat herbiciden en chemische pesticiden beschikbaar waren dus was al volledig origineel organisch en biologisch. Er zijn geen buren vanwege de steile hellingen eromheen: zelfs de meest dappere zou hier geen wijngaard planten! Hierdoor is het gebied lange tijd in perfecte balans geweest.
Tien jaar geleden is men gaan snoeien en zijn de verlaten wijnstokken bij Bellvisos weer in productie genomen. Ze maken gebruik van een muilezel en handploegen afgewisseld met het wegsnijden van het onkruid. We passen kruidenthee en melkwei toe als bemesting en lopen constant door de wijnstokken. Alles manueel en gericht op het bewaren van evewicht tussen de versheid van het perceel en de diepte die typisch Priorat is (datgene wat de wijnen zo uniek maakt). Men beslist wanneer ze oogsten op basis van onze smaakpapillen en onze intuïtie ... volgens een zeer persoonlijk criterium. We bereiden voor elke wijn in de wijngaard door zelf de wilde gisten te reproduceren die zullen leiden tot een natuurlijke alcoholische gisting, waarbij de verschillende aroma's behouden blijven naargelang elk jaargang.
De Bellvisos en de Partida del Pedrer wijnen komen van deze geweldige unieke, authentieke wijngaard in het hart van de Priorat.
Trivia
Wijn Trivia
🍷 Genoten van deze wijnweetjes? Deel je nieuwe kennis met andere wijnliefhebbers!
Ontdek Wijn Trivia
Log in om interessante feiten over deze wijn te ontdekken en je kennis te vergroten.
Meld je aanSara Pérez heeft de leiding van het familiedomein Clos Martinet en is dochter van José Luis Pérez, één der belangrijke figuren in de Spaansewijnwereld. Samen met haar echtgenoot René Barbier Jr. (Clos Mogador) bezit en vinifieert Sara Pérez schitterende wijnen op o.a. Venus La Universal maar zijn ze eigenlijk voortdurend op zoek naar de diamantjes en weten ze dat uniek land unieke wijnen brengt. Dit is inmiddels wel bewezen met de iconische Clos Mogador, Venus Universal en Espectacle wijnen. De Catalaanse naam Vinya La Vuit betekent: De Wijngaard van de Acht en zijn de 8 inmiddels bekende wijnmakers en Sommeliers Sara Perez, Ester Nin, Nuria Perez, Montse Mateo, Iban Foix Rene, Barbier, Julian Basté en Philippe Thévenon. In sommige landen waaronder de USA wordt de wijn ook wel de El 8 genoemd.
Ook deze geweldige wijn La Vinya del Vuit wordt gemaakt door het fameuze echtpaar Sara Perez & Rene Barbier (Martinet, La Universal & Clos Mogador). Deze op-en-top Priorat is een blend van Cariñena en Garnatxa van meer dan 80 jaar oude miniscuul kleine wijngaard welke biologisch worden onderhouden en het ploegen en oogsten met behulp van een muilezel gebeurt. De bodem bestaat vooral uit leisteen (Llicorella) gelegen op ruim 350 meter met een een oriëntatie op het zuiden. De wijn heeft 18 maanden gerijpt in Franse en Oostenrijkse eikenhouten vaten en Rene en Sarah houden dan de wijn nog vele jaren in de kelder omdat ze vinden dat deze wijn altijd veel te vroeg wordt gedronken. Van deze topper zijn maar rond de 2000 flessen van gemaakt (en dit is ook de maximale productie) en worden alleen vrijgegeven aan de officiële importeurs van Mas Martinet en Clos Mogador (en dan maar een handvol doosjes) dus wij blij en vooral trots dat we als importeur van Rene en Sara deze wijn kunnen aanbieden.
96/100 Parker
WEETJE: Iedere jaargang van deze iconische Priorat wijn krijgt een ander label dus ook geweldig om te verzamelen. In ons veelvuldige gesprekken met Rene Barbier vindt hij persoonlijk (en dit wordt nog sterker beaamd door Sara) dat zijn wijnen eigenlijk altijd te vroeg worden gedronken. Hij geeft aan dat het economische noodzaak is om de wijnen jaarlijks vrij te geven maar in zijn hart zou hij veel liever de wijnen pas na minimaal 5 jaar vrij geven. Sara is in dit nog stelliger en vindt dat er te veel en te vaak wordt gekeken naar drinkvenster (en punten) van de wijn-critici. Ondanks dat al hun wijnen altijd zeer hoge beoordelingen krijgen zou als het aan Sara ligt ze veel liever niet mee doen aan dit circus en creëert het teveel label en puntendrinkers i.p.v. wijn-liefhebbers en kenners.

| Beschikbaar per | 31 okt. 2025 |
|---|---|
| Wijnsoort | Rood |
| Land | Spanje |
| Regio | Catalunya |
| Appellatie | Priorat (Appellatie) |
| Wijnhuis | Sara Pérez y René Barbier |
| Druif | Carignan, Garnacha |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Nee |
| Jaar | 2018 |
| Drinken vanaf | 2025 |
| Drinken tot | 2035 |
| Alcohol % | 14 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | 0.75 ltr |
| Houtrijping | Ja |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| Aanbieding | En Primeur |
| Parker rating | 96 |
| Vinous rating | 94 |
| Smaakprofiel | Aards, Boers, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Tannines, Vol |
| Drink momenten | Barbecue, Cadeau!, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch |
Parker
The Wine Advocate
RP 96
Reviewed by:
Luis Gutiérrez
Release Price:
$100
Drink Date:
2024 - 2035
The 2018 La Vinya del Vuit, from an old vineyard that is certified organic (but the wine is not certified) and planted with Cariñena and Garnacha, is as classical as they get. It matured in 300-liter oak barrels for 19 months. This keeps the very traditional Priorat profile of ripe fruit, 14.5% alcohol and generously oaked, with abundant spicy and toasted notes, hints of black fruit in liqueur and a touch of licorice and earth. It's full-bodied and concentrated, with very good freshness and balance and abundant, slightly dusty tannins. It's aging at a very slow pace, always a constant in this wine. This is one for the long haul. 2,574 bottles produced. It was bottled in May 2021.
Published: May 16, 2024
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Vinous
94
Drinking Window
2025 - 2034
From: From Revolution to Evolution: The Garnatxas and Cariñenas of Priorat & Montsant (Nov 2024)
The 2018 La Vinya del Vuit is 100% Carinyena from Priorat. This layered red wine presents ripe fruit aromas alongside balsamic notes, with hints of olives, thyme and oak. Dry and rich on the palate, its faintly vigorous tannins are supported by vibrant acidity, giving it a powerful presence. The mouthfeel is agile yet ample, with a strict, lasting texture. This is a pristine red.
- By Joaquín Hidalgo on November 2024
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
René Barbier (vierde generatie met dezelfde naam !!!) begon in 1992 in de wijnwereld bij Clos Mogador met zijn vader, de andere René Barbier, de bebaarde en heeft daar meer dan 20 jaar van zijn leven aan wijn gewijd. De eerste 10 jaar werkte hij voornamelijk in de wijnmakerij en daarna vooral in de wijngaarden en heeft daar geleerd dat uniek land unieke wijnen brengt. Dit is inmiddels wel bewezen met de iconische Clos Mogador, Venus Universal en Espectacle wijnen. In 2001 had Rene Barbier de mogelijkheid om een kleine zeer oude "coster" (steil glooiende, traditionele) wijngaard te kopen genaamd Els Bellvisos. Deze wijngaard was verlaten en het was fascinerend, midden in een steile groeve van steeneiken, spectaculair zijn de vergezichten en de absolute onherbergzaamheid. Het was in diezelfde periode dat een andere grote invloed in Rene's leven kwam in de vorm van Sara Pérez zijn huidige vrouw en partner. De dochter van José Luis Pérez, één der belangrijkste figuren in de Spaanse wijnwereld.
Samen met Sara hebben ze de Bellvisos wijngaard weer in productie gebracht. Het was een compromisloze plek, die echter de kans bood om een wijn te maken die één was met de natuur. Men begon aan dit project dat gebaseerd was op hun levensfilosofie: een duurzaam, organisch project waar ze de cirkel van het leven konden sluiten. Deze fascinerende plek die bekend staat als Bellvisos (Bella Vista - Prachtig uitzicht) is een extreem steile "coster" of glooiende wijngaard die, vanwege de structuur van de Llicorella of leisteenbodem, het onmogelijk maakt om wijngaardterrassen te bouwen. Het werd 40 jaar eerder verlaten, voordat herbiciden en chemische pesticiden beschikbaar waren dus was al volledig origineel organisch en biologisch. Er zijn geen buren vanwege de steile hellingen eromheen: zelfs de meest dappere zou hier geen wijngaard planten! Hierdoor is het gebied lange tijd in perfecte balans geweest.
Tien jaar geleden is men gaan snoeien en zijn de verlaten wijnstokken bij Bellvisos weer in productie genomen. Ze maken gebruik van een muilezel en handploegen afgewisseld met het wegsnijden van het onkruid. We passen kruidenthee en melkwei toe als bemesting en lopen constant door de wijnstokken. Alles manueel en gericht op het bewaren van evewicht tussen de versheid van het perceel en de diepte die typisch Priorat is (datgene wat de wijnen zo uniek maakt). Men beslist wanneer ze oogsten op basis van onze smaakpapillen en onze intuïtie ... volgens een zeer persoonlijk criterium. We bereiden voor elke wijn in de wijngaard door zelf de wilde gisten te reproduceren die zullen leiden tot een natuurlijke alcoholische gisting, waarbij de verschillende aroma's behouden blijven naargelang elk jaargang.
De Bellvisos en de Partida del Pedrer wijnen komen van deze geweldige unieke, authentieke wijngaard in het hart van de Priorat.
Wijn Trivia
🍷 Genoten van deze wijnweetjes? Deel je nieuwe kennis met andere wijnliefhebbers!
Ontdek Wijn Trivia
Log in om interessante feiten over deze wijn te ontdekken en je kennis te vergroten.
Meld je aan