2018 Château de la Crée Santenay Rouge Clos de La Confrérie
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Bourgogne |
Appellatie | Santenay |
Wijnhuis | Château de la Crée |
Jaar | 2018 |
Druif | Pinot Noir |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13%) |
Drink venster | 2022 - 2032 |
Beschikbaar per | 15 sep. 2023 |
Clos de la Confrérie, een naam geërfd van het naburige "Confrérie" of gezelschap, is een uniek perceel, genesteld in het hart van Santenay le Haut met een westerse expositie. De wijnstokken hebben hun optimale leeftijd bereikt, waardoor ze een grote mate van concentratie in onze wijnen kunnen hebben. De bodem bestaat uit kleine grind en klei in het bovenste gedeelte en laat plaats voor meer zandgronden wanneer dieper wordt gegraven. De wijngaard is geplant rond 1985 en is 1.1 HA groot dus zoals met alle wijnen van Chateau de la Crée is aanbod zeer beperkt.
Net zoals 2015 toverde ook het oogstjaar 2018 een brede glimlach op de gezichten van de wijnbouwers en de liefhebbers van wijn uit de Bourgogne. De gulle wijnen van deze zonnige jaargang vallen op. 2018 heeft veel overeenkomsten met 2015 met dien verstande dat opbrengsten duidelijk minder waren (en prijzen zijn vanaf 2016 substantieel gestegen). Een gemiddeld warm jaar waarin toen eenmaal de bloei had plaats gevonden geen bijzonderhaden waren en er zeer gezond fruit geoogst kon worden. De Santenay Rouge Premier Cru Gravières heeft 18 maanden veroudering gehad in frans eiken barriques waarvan 40% nieuw eiken. Daarnaast heeft de wijn ook nog een lange flesrijping gehad in de fraaie kelders van het Château. Zoals bij alle wijnen geeft de La Crée zijn wijnen stukken later vrij dan de meeste wijnhuizen uit de Bourgogne.
De Santenay "Clos de la Conférie" zal u ongetwijfeld bekoren met zijn diepe robijnrode granaatkleur. De intense neus vertoont aroma's van zwarte bessen en zwarte peper. De mond is verfijnd met aroma's van zwarte bessen, zijdezachte tannines en florale kenmerken (tonen van mineraliteit). Een zeer aangename wijn om van te genieten maar gastronomisch geweldig bij krachtige, aromatische gerechten, vezelrijk vlees, gemarmerd vlees en bruine sauzen, ribsteaks, gestoofd lamsvlees en gevogelte - geroosterd of geglaceerd.
WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u ook nog een mooie korting. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres en contact informatie
OVER SANTENAY
Santenay ligt precies ten zuiden van Chassagne Montrachet en is het meest zuidelijke dorp van de Bourgondische beroemde "Cote D'or" ("Gouden Kust") regio. De etymologie van Santenay is hoogstwaarschijnlijk verbonden met het woord "Sanctus", dat verwijst naar een heilige plaats vóór de christelijke jaartelling. De appellatie, met in totaal 140 ha aangeplante wijnstokken, bestaat uit drie gebieden, een naast Chassagne, een rond het dorp en een net ten zuiden van het dorp. Het is tegenwoordig voornamelijk een Pinot Noir-benaming, maar de Chardonnay onthult daar een hoog potentieel.
OVER CHATEAU DE LA CRÉE
Het eerbiedwaardige landgoed Château de la Crée in Santenay, Bourgondië, dateert uit de 15e eeuw, toen het eigendom was van Nicolas Rolin, kanselier van Filips de Goede en oprichter van de Hospices de Beaune. Tegenwoordig omvatten de wijngaarden van het Château zeven zeldzame Premier Cru-blokken die volledig langs de beroemde Côte d'Or-helling liggen, de thuisbasis van enkele van 's werelds meest legendarische Pinot Noir- en Chardonnay-wijnen. Ken en Grace Evenstad, oprichters en eigenaren van Domaine Serene Winery, maakten de cirkel rond in hun passie voor grote Pinot Noir en Chardonnay toen ze in april 2015 het gerespecteerde Bourgondische wijndomein Château de la Crée kochten. Sinds hun eerste jaargang in 1990 hebben The Evenstads bekroonde wijnen van wereldklasse geproduceerd. Onlangs werden de Domaine Serene 2010 Evenstad Reserve Pinot Noir en de 2014 Evenstad Reserve Chardonnay door Wine Spectator Magazine in de top 3 van Wines of the World geplaatst. zo'n hoog aanzien door de publicatie. Bovendie Domaine Serene in 2016 bekroond met de beste Pinot Noir ter wereld voor hun Winery Hill Pinot Noir, waarmee ze Platinum Best in Show wonnen bij de Decanter World Wine Awards. Door hun voortdurende streven naar kwaliteit en innovatie hebben de Evenstads wereldwijde erkenning gekregen als een iconische producent van Pinot Noir en Chardonnay van wereldklasse. Die kennis en ervaring passen ze toe om de wijnen uit de regio Santenay naar een hoger niveau te tillen........ Lees meer onder de Tab: Wijnhuis
Het eerbiedwaardige landgoed Château de la Crée in Santenay, Bourgondië, dateert uit de 15e eeuw, toen het eigendom was van Nicolas Rolin, kanselier van Filips de Goede en oprichter van de Hospices de Beaune. Tegenwoordig omvatten de wijngaarden van het Château zeven zeldzame Premier Cru-blokken die volledig langs de beroemde Côte d'Or-helling liggen, de thuisbasis van enkele van 's werelds meest legendarische Pinot Noir- en Chardonnay-wijnen. Het landgoed Château de la Crée bestaat uit 25 hectare eersteklas wijngaardblokken in Pommard, Volnay, Meursault, Puligny-Montrachet, Chassagne-Montrachet, Santenay en Maranges en alle aanplantingen zijn gelegen op Premier Cru-sites. In al de wijngaarden worden biodynamische landbouwpraktijken toegepast om een optimale terroirexpressie te stimuleren en de gezondheid van de bodem en de plant te waarborgen.
Ken en Grace Evenstad, oprichters en eigenaren van Domaine Serene Winery, maakten de cirkel rond in hun passie voor grote Pinot Noir en Chardonnay toen ze in april 2015 het gerespecteerde Bourgondische wijndomein Château de la Crée kochten.
“Owning and farming legendary vineyards in Burgundy is a dream come true for us,” says Ken Evenstad. “We have a once in a lifetime opportunity to make our own wines from famous vineyards like Morgeot in Chassagne-Montrachet, Clos des Angles in Volnay, and La Garenne in Puligny-Montrachet where world class wines have been made for centuries.”
Sinds hun eerste jaargang in 1990 hebben The Evenstads bekroonde wijnen van wereldklasse geproduceerd. Onlangs werden de Domaine Serene 2010 Evenstad Reserve Pinot Noir en de 2014 Evenstad Reserve Chardonnay door Wine Spectator Magazine in de top 3 van Wines of the World geplaatst. zo'n hoog aanzien door de publicatie. Bovendie Domaine Serene in 2016 bekroond met de beste Pinot Noir ter wereld voor hun Winery Hill Pinot Noir, waarmee ze Platinum Best in Show wonnen bij de Decanter World Wine Awards. Door hun voortdurende streven naar kwaliteit en innovatie hebben de Evenstads wereldwijde erkenning gekregen als een iconische producent van Pinot Noir en Chardonnay van wereldklasse. Die kennis en ervaring passen ze toe om de wijnen uit de regio Santenay naar een hoger niveau te tillen.
Château de la Crée maakt gebruik van een gezamenlijke benadering van wijnmaken die tientallen jaren ervaring omvat onder leiding van de oprichters van Domaine Serene, Grace en Ken Evenstad. Sinds 2017 werken onze wijnmaker Pablo Bosch en het wijnbouwteam nauw samen met het team van Evenstads en Domaine Serene om technieken in de wijngaard en de kelder te implementeren om de wijnkwaliteit te verbeteren. Het team van Château de la Crée streeft ernaar om voortdurend innovatieve vinificatietechnieken te combineren om de beste kwaliteiten van het legendarische terroir dat alleen in de Bourgogne te vinden is, te accentueren. Terwijl geweldige wijnen beginnen met geweldige wijngaarden, blijft geen detail onontgonnen tijdens het wijnbereidingsproces. Er is geen enkele bezuiniging in de continue zoektocht om de hoogste kwaliteit Chardonnay en Pinot Noir ter wereld te maken.
Beschikbaar per | 15 sep. 2023 |
---|---|
Wijnsoort | Rood |
Land | Frankrijk |
Regio | Bourgogne |
Appellatie | Santenay |
Wijnhuis | Château de la Crée |
Druif | Pinot Noir |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2018 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2032 |
Alcohol % | 13 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
James Suckling rating | 93 |
Smaakprofiel | Aards, Boers, Complex, Droog, Fruitig, Houtgerijpt, Mineraal, Rood fruit, Soepel, Tannines, Vol |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe, Open haard, Romantisch |
Login and Registration Form