2024 Tenuta Regaleali Bianco

rotation
  • Koop 6 voor 12,95 10,70 en bespaar 7%

Lage voorraad

Nog maar 5 over

🚚 Bestellingen geplaatst vóór 15:00 worden vandaag verzonden

Omschrijving

chevron-down

Midden in de heuvels van Sicilië, ten zuidoosten van Palermo, ligt het iconische landgoed Regaleali van de familie Tasca d’Almerita. Het domein beslaat 500 hectare, waarvan 320 hectare is beplant met wijnstokken. Dankzij een innovatief irrigatiesysteem kunnen hier druiven groeien in het droge binnenland. De wijngaarden liggen op een hoogte van 450–700 meter boven zeeniveau, waar de nachten koel zijn, wat zorgt voor druiven met levendige zuren en frisse aroma’s.

De Regaleali Bianco 2024 is een blend van 41% Inzolia, 33% Catarratto, 21% Grecanico en 5% Chardonnay. De druiven worden met de hand geoogst en ondergaan een gecontroleerde fermentatie in roestvrijstalen tanks bij 14–16°C, gevolgd door rijping op de lie gedurende drie maanden. De wijn heeft een alcoholpercentage van 12,5% en bevat geen malolactische gisting, wat bijdraagt aan de frisse en levendige stijl.

De Regaleali Bianco 2024 presenteert zich met een bleekgele kleur met groene reflecties. In de geur komen aroma’s van wit fruit zoals peer en appel naar voren, aangevuld met een vleugje munt en anijs. De smaak is verfrissend en elegant, met een open structuur en een sappige afdronk die doet denken aan citrusvruchten. De wijn heeft een gemiddelde lengte en eindigt met een subtiele mineraliteit.

De Regaleali Bianco 2024 is een uitstekende keuze als aperitief of in combinatie met lichte gerechten zoals gegrilde vis, wit vlees, salades en antipasti. Zijn frisse en elegante stijl maakt het een veelzijdige wijn voor diverse gelegenheden.

WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.

U kunt de volledige wijn reviews lezen van o.a. Parker, Suckling, Vinous en Wine Spectator via de links naast de afbeelding. Een gratis service voor onze klanten.

Advies nodig bij het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht. Klik hier voor onze exclusieve Sommelier. Gratis voor klanten van Grandcruwijnen.

 

Specificaties

chevron-down
Wijnsoort Wit
Land Italië
Regio Sicilie
Wijnhuis Tasca d'Almerita
Druif Chardonnay, Grechetto, Inzolia
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2024
Drinken vanaf 2024
Drinken tot 2028
Alcohol % 12.5
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Nee
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Aanbieding Staffelkorting
Vinous rating 90

Professionele Recensies

chevron-down

Vinous

90

Wijnhuis

chevron-down

Midden in de Siciliaanse heuvels, ten zuidoosten van Palermo, bevindt zich een van de bekendste wijnhuizen van Sicilië, Regaleali. Op het eerste gezicht ogen de heuvels hier in het binnenland dor en droog. Eenmaal bij het landgoed van de familie Tasca d’Almerita gearriveerd, waan je je in een oase. Het landgoed strekt zich uit over 500 hectare, waarvan er 320 zijn gereserveerd voor de wijnstok. Hier zorgt een bijzonder irrigatiesysteem voor het broodnodige water. Het is de enige mogelijkheid om hier druiven te laten groeien. De wijnbouw heeft hier een verrassend lange geschiedenis. De druivenstok werd hier al meer dan honderd jaar geleden succesvol geïntroduceerd. De sleutel tot het succes ligt vooral in de hoogte van de wijngaarden. Aan zee koelt het in dit klimaat ’s nachts niet af. Hier in de bergen, op een hoogte van 450-700 meter boven de zeespiegel, is dat heel anders. Het is hier ´s nachts aangenaam fris. De nachtelijke afkoeling levert druiven op met bijzondere fruitaroma’s.

De wijnen van de familie komen op de markt onder de naam Regaleali, de historische naam van deze streek. In de loop der jaren zijn er nog een aantal domeinen aan het moederbedrijf Regaleali toegevoegd. Tenuta Capofaro op het eiland Salina in de Eolische archipel, Tascante aan de voet van de  Etna vulkaan, Sallier de La Tour in Monreale, en Fondazione Whitaker op het eiland Mozia. Elke Tenuta heeft zijn persoonlijke kenmerken, met karakteristieke eigenschappen van de omgeving waar de druiven staan aangeplant, die je terug proeft in de verschillende wijnen.

Men beroemt zich op het bezit van een eigen, inheems druivenras, de tasca-druif. Daarnaast worden voor de wijnen veelal andere druiven van het eiland gebruikt, zoals de in populariteit groeiende Nero d’Avola. Een logische keuze, omdat juist de druiven van het eiland zelf het beste bestand zijn tegen het hete en droge klimaat. Maar om echt bekend te worden is meer nodig. Dat besefte men hier maar al te goed, zodat halverwege de jaren tachtig werd besloten twee internationaal bekende druiven aan te planten: Chardonnay voor wit en Cabernet-Sauvignon voor rood. Met aparte wijnen op basis van deze in 1985 aangeplante druiven werd internationaal furore gemaakt. Daarna wist men ook naam te maken met de producten op basis van de eigen druiven –gelukkig maar. De reputatie van Regaleali was gevestigd. Terechte erkenning voor dit bijzondere domein, dat moderne druiven en dito vormen van wijn maken perfect weet te combineren met traditie, voortvloeiend uit een overlevering van meer dan 150 jaar.

Bijlagen

chevron-down