2023 Bodegas Pujanza Añadas Frías

rotation

Op voorraad

34 items beschikbaar

🚚 Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Omschrijving

chevron-down

Pujanza behoort tot de moderne stijl Rioja's en hebben ook het grote voordeel dat de wijngaarden hoog gelegen zijn  (de Pujanza Norte komt van een van de hoogst gelegen wijngaarden in de Rioja). Dit geeft de wijn het typische van de Rioja, maar wel met zeer veel elegantie en frisheid..

De witte Pujanza wijnen behoren tot de top onder de witte Rioja's De witte wijn van Pujanza is genaamd de Añadas Frías. Deze geweldenaar wordt alleen maar in topjaren gemaakt en wordt alleen maar in een koel jaar gemaakt wat de wijn Bourgondische trekken geeft. De wijn komt van druiven uit een wijngaard van slechts 1.5 hectare groot in San Juan de Anterportalatina - Laguardia, D.O.Ca. Rioja. Deze unieke wijngaard ligt op een hoogte van 600 meter op een kalkstenen bodem. In een koel jaar brengen ze de Anada Frias uit en in een warmer jaar is de witte wijn de Anterportalatina

De Añadas Frías is voor 100% gemaakt uit de Viura druif . De wijn heeft gerijpt in 225 liter nieuwe eiken vaten op zijn eigen droesem (sur lie) in een temperatuur geregelde omgeving. De wijn rijpt hierdoor zeer langzaam, ontwikkelt een geweldig bewaarpotentieel en geeft extra complexiteit. Dit alles leidt tot een Bourgondisch type wijn van het allerbeste soort. We gaan zeker niet stellen dat dit een voordelige wijn is maar deze kan zonder problemen wedijveren met de witte Bourgondiërs of Rhône wijnen die een veelvoud kosten. De wijn is zeer verfijnd met een complexiteit aan geuren waarin in eerste instantie de citrus en mineraliteit naar voren komen maar beetje bij beetje geeft het zijn geheimen prijs en ruiken we witte bloemen en zelfs een beetje perzik. In de mond valt de frisheid op en ook hier komt de mineraliteit naar voren en is het hout zeer mooi verweven. De afdronk is geweldig en houdt lang aan. Dit is absolute top en jammer dat hier nog geen 1000 flessen van zijn gemaakt en gemiddeld slechts eens in de 3-4 jaren wordt gemaakt.

De wijn is verkozen door Decanter als beste witte wijn van Spanje (98/100). Ze starten hun beoordeling met: " ... A Jewel, Unique...." In de tab: Bijlage vindt u de factsheet van de wijn en de beoordeling van Decanter

WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afreken pagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.

 

Specificaties

chevron-down
Verpakking opmerking Doos
Wijnsoort Wit
Land Spanje
Regio Rioja
Appellatie Rioja Alavesa
Wijnhuis Bodegas Pujanza
Druif Viura
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2023
Drinken vanaf 2025
Drinken tot 2032
Alcohol % 13
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 94
James Suckling rating 94
Vinous rating 97
Smaakprofiel Droog, Houtgerijpt, Strak, Wit fruit
Drink momenten Met vrienden, Open haard

Professionele Recensies

chevron-down

Parker

94

James Suckling

94

Vinous

97

98/100

R

Wijnhuis

chevron-down

Een korte kennismaking met Bodegas Pujanza: een relatief jong Rioja-huis dat meteen indruk maakte met karaktervolle wijnen.

Geschiedenis en achtergrond van Bodegas Pujanza

Carlos San Pedro, vierde generatie uit een wijnfamilie in Laguardia, begon in 1998 zijn eerste eigen fles onder de naam Pujanza. Hij kreeg 15 ha wijngaard en bouwde sindsdien aan wat nu bijna 40 ha is. Dat alles in het hart van Rioja Alavesa, op hoogte, met frisse nachten. In zo’n twintig jaar groeide het huis uit tot een vaste waarde in de regio.

Locatie en terroir van Bodegas Pujanza

Alle wijngaarden liggen binnen zo’n 4 km van de bodega, rond Laguardia. De ligging in de vallei van de Ebro, tegen de Sierra Cantabria, zorgt voor een eigen microklimaat: warme dagen, koele nachten, kalkrijke bodems. Dat geeft lange rijping, aromatische diepgang en fijne zuurgraad.

Druivensoorten: Tempranillo en Viura

Ze gebruiken slechts twee inheemse druiven: Tempranillo voor de rode wijnen en Viura voor wit. Altijd eigen wijngaard en aandacht voor de plot.

Specialiteiten: single-vineyard wijnen en meer

  • Hado: instapwijn, Tempranillo van verschillende percelen, frisse fruitexpressie, rijping 12 maanden in Franse eik.
  • Finca Valdepoleo: oorspronkelijke wijngaard van 17,5 ha op ca. 630 m, later naamgever van deze cuvée.
  • Norte: één van de hoogste wijngaarden (ca. 720 m), kalkbodems, krachtig en fris, opvallende structuur.
  • La Paul: jonge aanwinst, kleine wijngaard met eigen microklimaat op ca. 600 m, spontane gisting, rijping deels in beton, deels in eik. Elegantie én balans.
  • Cisma: zeldzame botteling van een honderd jaar oud perceel (La Valcabada), kleine oplage, bijzondere stijl.
  • Añadas Frías: witte wijn van Viura van het San Juan-perceel (ca. 600 m), alleen in koele jaargangen zoals 2007, 2010, 2013.

Interessante feitjes over Bodegas Pujanza

- Carlos verdeelde elke wijngaard - op Cisma na - in subpercelen en vinifieert die apart. Pas vlak voor bottelen worden ze samengevoegd totdat de gewenste stijl is bereikt.

- Hij gebruikt geen externe gisten en beperkt nieuw hout, met langere opvoeding in gebruikte barriques.

- Critici als Parker en Peñín geven consequent meer dan 90 punten aan zijn wijnen.

Bodegas Pujanza online bestellen?

Bij Grandcruwijnen kun je eenvoudig Pujanza-wijnen bestellen. Ze liggen allemaal in hun geconditioneerde Wine Warehouse, dus ze komen netjes aan. Kies je voor ‘Afhalen’ bij het afrekenen, dan zie je meteen korting – dat krijg je direct te zien bij die afhalen-optie.

Bijlagen

chevron-down