2023 Antinori Castello della Sala Conte della Vipera

Wijnsoort | |
---|---|
Land | |
Regio | |
Wijnhuis | |
Jaar | 2023 |
Druif | |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (12%) |
Drink venster | 2024 - 2029 |
Omschrijving
Op het etiket staat de San Giovanni kapel (15de eeuw) die bij het estate staat en van historische waarde is. De naam van de wijn refereert naar de rijke geschiedenis van het estate. Castello della Sala is fameus om zijn (prijzige) Chardonnay maar deze Vipera gemaakt van Sauvignon blanc en Semillion mag er ook zeker weten.
Vipera (de adder) is een van de historische bijnamen van de familieleden die streden om Orvieto. Sinds 1940 is het estate in handen van de familie Antinori. Zij laten met deze wijn zien dat Sauvignon Blanc en Semillon hier uitstekend samengaan, mooi fris, veel rijp fruit en een mooie lange afdronk.
De Conte della Vipera van Antinori's Castello della Sala is een blend van 70% Sauvignon Blanc en 30% Sémillon en wat leuk is dat je de verschillende kenmerken van elk soort goed kunt onderscheiden. De wijngaard is gelegen op een bodem vol met kalk. De druiven worden met de hand geoogst en bij binnenkomst onsteelt en gekneusd. Fermentatie in roestvrijstalen tanks. Hierna volgt het blenden en bottelen.
De Sauvignon Blanc komt het duidelijkst over in deze frisse, elegante wijn met bloemige geuren, citrus en jasmijn en de Sémillon komt binnen met honing en droog gras of hooi. In het glas Antirnori's Conte della Vipera een lichtgele kleur met groene accenten. In de geur intense aroma’s van citrusfruit, witte perzik en lychee. Een elegante smaak van geel fruit en mineralen en een prachtig lange afdronk. Frisse accenten geven de wijn zijn speelsheid.
WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
Specificaties
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Italië |
Regio | Umbrie |
Wijnhuis | Antinori |
Druif | Sauvignon Blanc, Semillon |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2023 |
Drinken vanaf | 2024 |
Drinken tot | 2029 |
Alcohol % | 12 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 92 |
Smaakprofiel | Aromatisch, Complex, Fruitig, Krachtig, Rond, Wit fruit |
Drink momenten | Cadeau!, Lekker luxe, Terras |
Wijnhuis
De naam Antinori is een begrip in de wijnwereld. Waar ter wereld u ook in een beetje restaurant binnen gaat, pronken daar de wijnen van Antinori op de kaart. En dat is niet zomaar! Er gaat 600 jaar ervaring aan vooraf, maar liefst 26 generaties wijn know how. Zorgvuldig heeft men geïnvesteerd in domeinen en wijngaarden.
Meer informatie over Antinori
En gegarandeerd op de beste lokaties. Markies Piero Antinori heeft de algemene leiding en wordt bijgestaan door zijn drie dochters: Albiera, Allegra en Alessia. Grappig die drie A-tjes. We gaan u niet lastig vallen met alle onderscheidingen die men heeft mogen ontvangen in de loop van de jaren, want dan kan deze prijscourant niet meer door de brievenbus. Er zijn twee rode wijnen die op allocatie te verkrijgen zijn en waar men overal ter wereld graag enkele flessen van zou willen bemachtigen en dat zijn Tignanello en Solaia en deze hebben wij bij Grandcruwijnen ook in ons assortiment.
In 1180 werden Ugo en Antinori di Rinuccino officieel als eigenaren van Castello di Combiate genoemd; een eeuw later werden de intussen naar Florence verhuisde familie opgenomen in het register van de coöperatie voor zijdehandel. In 1385 werd Giovanni di Piero, een indirecte afstammeling, als leerling in het wijngilde opgenomen. Sindsdien is de wijnbouw traditie van de Familie Antinori ononderbroken. Met de oprichting van het wijnhuis Marchesi Antinori kende men in 1895 een voorlopig hoogtepunt en al in 1898 werd de wijnmakerij in San Casciano Val di Pesa gebouwd, die tot op heden het centrum van het wijdvertakte concern met eigendommen in alle belangrijke teeltgebieden van Toscane, Umbrië, Piemonte (sinds begin jaren '90 door de aankoop van de wijnkelder Prunotto), Apulië en zelfs in Californië is. Veel van zijn prestige heeft het traditionele, aan de moderne Toscaanse wijnbouwrevolutie deelnemende huis te danken aan zijn voormalig chef-vinoloog Giacomo Tachis, die voor buitengewone wijnen als Sassicaia, Tignanello (met name van sangiovese), Solaia (met name van cabernet) en vele andere veranwoordelijk was. Vinoloog Renzo Cotarella creëerde bovendien in het Umbrische Castello della Sala een van de beste chardonnays van Italië.
Recensies
Bijlagen
