2020 Pingus Flor de Pingus
De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
| Wijnsoort | |
|---|---|
| Land | |
| Regio | |
| Appellatie | |
| Wijnhuis | |
| Jaar | 2020 |
| Druif | |
| Inhoud (Alc) | Standard (0.75 ltr) (14%) |
| Drink venster | 2024 - 2034 |
Grotere bestelling? Log in om een offerte aan te vragen
Lage voorraad
Nog maar 5 over
Notities
Foto
Proefnotities
Heb je deze wijn geproefd?
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Heb je deze wijn geproefd?
Log in om je proefnotitie op te slaan.
Log in om je proefnotitie op te slaan.
InloggenHoe wil je je wijn beoordelen?
Max 5 MB. JPG, PNG, WebP.
Hoe smaakt het?
Klik op wat het beste past. Alles is optioneel.
Welke geuren en smaken herken je?
Klik op alles wat je herkent. Dit is optioneel.
Uiterlijk
Neus
Aroma's (neus)
Smaak
Smaken (mond)
Afdronk
Wijngegevens
Automatisch ingevuld vanuit productgegevens.
Persoonlijke gegevens
100% Tinto Fino. Vinificatie en élevage 20 maanden op nieuwe Franse eik De wijn Flor de Pingus is de 2de wijn van de legendarische Pingus. De Flor de Pingus van de fameuze wijnmaker Peter Sisseck is afkomstig van 16 verschillende percelen rond La Horra en Roa.De percelen voor deze wijnen liggen in het hart van Ribera del Duero, op een hoogte tussen 700 en 850 meter en zoals behoort bij deze topwijn op een biologische manier verbouwd dus geen gif of kunstmest. Zeer diep en jong in kleur. Zwoel, rijpe fruit ( bosbes, bramen) en mooie tonen van koffie, cacao en leder en al verrassend evenwichtig voor zijn leeftijd. De wijn is zeer diep en jong in kleur. Zwoel, pakken rijpe rode bes type bosbes, bramen. Verder nog koffie, fijnrokerige houttoets in beperkte mate, cacao en leder. Geconcentreerde aanzet met veel van alles. Rijpe tanninestructuur. In zijn eerste 5 levensjaren decanteren. Schenken in een groot wijnglas op 18°C. De 2020 heeft maar liefst (95-96)/100 Parkerpunten gekregen
| Wijnsoort | Rood |
|---|---|
| Land | Spanje |
| Regio | Castilla y Leon |
| Appellatie | Ribera del Duero |
| Wijnhuis | Dominio de Pingus |
| Druif | Tempranillo |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Nee |
| Jaar | 2020 |
| Drinken vanaf | 2024 |
| Drinken tot | 2034 |
| Alcohol % | 14 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | Standard (0.75 ltr) |
| Houtrijping | Ja |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| Parker rating | 96 |
| James Suckling rating | 94 |
| Smaakprofiel | Aromatisch, Complex, Donker fruit, Houtgerijpt, Rijk, Tannines |
| Drink momenten | Cadeau!, Indruk maken, Lekker luxe |
| Sommy Pairing Beschrijving | De 2020 Flor de Pingus opent met een smoky, bloemig boeket van viooltjes en donkere bessenvruchten, gevolgd door tonen van cacao, koffie en licht leder, met een geconcentreerde aanzet en rijpe, fijne tannines die voor lengte en structuur zorgen. Dankzij die fris-rijpe fruitigheid en stevige, maar elegante tannines vormt deze Ribera del Duero een perfecte tegenhanger voor rijke runder- en lamsschotels, wild en krachtige kazen; de houttonen en concentratie staan ook uitstekend naast gegrild vlees van de barbecue. Bereidingen met langzaam gegaard of gegrild vlees, zoals langzaam gegaarde sukadelappen, lamsbout uit de oven met rozemarijn of gemarineerde entrecote van de grill, tillen de wijn naar zijn beste niveau, en decanteren in de eerste vijf levensjaren helpt de complexiteit nog beter vrij te geven. |
Parker
Rating
(95 - 96)
Release Price
$95
Drink Date
2022 - 2029
Reviewed by
Luis Gutiérrez
Issue Date
29th Oct 2021
Source
Issue 257 End of October 2021, The Wine Advocate
The sample I tasted of the 2020 Flor de Pingus was from a single barrique, so perhaps not 100% representative of what the final blend might be. But it feels really harmonious and elegant, with contained ripeness and very nice integration of the oak. The nose is super aromatic and floral, and the wine is perfumed and showy. The palate is surprisingly powerful, with some tannins that need polishing. It's going to need some more time in barrel. There will be some 110,000 bottles that they expect to bottle in July 2022.
I tasted the bottled 2019s from Pingus, a great vintage that follows the path of 2016 and 2018 (and continued by 2020). 2020 saw similar yields as 2019, both lower than 2018. 2018 was more challenging, and 2019 was a sunny year when they harvested early to keep the freshness. Sisseck compares 2019 with 2015, a very ripe year; but they managed to get fresher wine in 2019, and the wine overdelivered for their expectations. The bottled 2019 Pingus is truly outstanding. They thought of bottling it earlier but finally did a longer élevage. 2020 is also a warm and ripe year but with more finesse than 2019. As I saw last year, the wines age in oak vats and oak barrels, not only in barrel, and the integration of the oak is getting better and better.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
James Suckling
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua...
Exclusieve Inhoud
Log in om professionele wijnrecensies van wereldberoemde critici te ontgrendelen
Een Deen die Spanje veroverde met een van de meest iconische wijnen ooit: zo begint het verhaal van Dominio de Pingus.
De geschiedenis van Dominio de Pingus
Peter Sisseck, geboren in Denemarken, belandde begin jaren ’90 in Ribera del Duero. Daar werkte hij als oenoloog bij Hacienda Monasterio en ontdekte het enorme potentieel van de lokale Tinto Fino-druif. In 1995 maakte hij zijn eerste wijn in een kleine garage in Quintanilla de Onésimo. Het werd Pingus, genoemd naar zijn Deense bijnaam. Wat begon als een klein experiment, groeide razendsnel uit tot een mythe. Toen de invloedrijke Amerikaanse wijncriticus Robert Parker de wijn proefde, werd Pingus in één klap internationaal beroemd.
De wijnmaker Peter Sisseck
Sisseck is misschien wel een van de meest invloedrijke wijnmakers van Spanje, al komt hij zelf uit Kopenhagen. Voor zijn komst naar Ribera del Duero deed hij ervaring op in Bordeaux en Californië. Die internationale achtergrond zie je terug in zijn aanpak: respect voor traditie, maar met een scherp oog voor detail en innovatie. Hij werkt nauwgezet in de wijngaarden, gelooft sterk in biodynamische principes en legt de lat altijd extreem hoog. Dat perfectionisme verklaart waarom zelfs zijn ‘tweede wijn’ Flor de Pingus wereldwijd gewild is. Zijn naam is onlosmakelijk verbonden met kwaliteit en met
het heruitvinden van Ribera del Duero als topregio.
Waar komt de naam Pingus vandaan?
De naam Pingus was de kindernaam van Peter Sisseck in Denemarken. Vrienden en familie noemden hem zo, zonder bijzondere reden. Toen hij zijn eerste eigen wijn maakte, koos hij bewust voor deze bijnaam. Daarmee gaf hij zijn project een persoonlijke en unieke identiteit.
De wijngaarden en oude stokken
Sisseck richtte zich vanaf het begin op oude wijnstokken Tinto Fino. In Ribera del Duero zijn die zeldzaam geworden, want waar in 1990 nog duizenden hectaren met oude stokken bestonden, zijn er daar nu nog maar een paar duizend van over. De wijngaarden voor Pingus liggen rond het dorpje La Horra en bestaan uit piepkleine percelen. Sommige zijn ouder dan 80 jaar, nog van vóór de druifluisepidemie. Deze stokken geven weinig opbrengst, maar leveren intense en geconcentreerde druiven.
De verschillende wijnen van Pingus
Pingus zelf komt van twee bijzondere percelen in La Horra: Barroso en San Cristóbal. Het zijn gronden met kiezel, zand, klei en kalk, die samen een unieke balans geven. De productie is extreem klein, zo’n 6000 flessen per jaar.
Flor de Pingus is zijn tweede wijn, gemaakt van zestien percelen rond La Horra en Roa. Nog steeds grotendeels oude stokken, aangevuld met jongere aanplant. De productie is wat groter, maar nog steeds beperkt vergeleken met de vraag.
Psi ontstond in 2007, samen met Pablo Rubio. Dit project draait om samenwerking met lokale wijnboeren die oude percelen bezitten. Het doel: wijnen maken die trouw zijn aan de tradities van Ribera del Duero, met evenwicht en puurheid in plaats van enkel kracht. Psi wordt in cement en grote houten foeders gevinifieerd en geeft een frisse, meer toegankelijke stijl.
Klimaat en hoogte in Ribera del Duero
Het klimaat in Ribera del Duero is streng continentaal. Zomers zijn heet, winters koud, en de temperatuurverschillen tussen dag en nacht zijn groot. De wijngaarden liggen hoog, tussen de 700 en 920 meter. Die hoogte zorgt voor koelere nachten, waardoor de druiven langzaam rijpen en hun frisheid behouden. Dit verklaart waarom Pingus-wijnen naast kracht ook altijd elegantie en spanning hebben.
Interessante weetjes over Pingus
- De eerste Pingus werd letterlijk in een garage gemaakt: een klassiek ‘garagist’-verhaal.
- Elke druif voor Pingus wordt handmatig ontrist, druif voor druif.
- De rendementen zijn extreem laag: vaak maar 11 hectoliter per hectare.
- Pingus was een van de eerste grote namen die biodynamie in Spanje toepaste.
- Door de schaarste zijn Pingus-flessen wereldwijd verzamelobjecten geworden.
Dominio de Pingus online bestellen?
Bij Grandcruwijnen vind je de wijnen van Dominio de Pingus in ons geconditioneerde Wine Warehouse. Zo blijft de kwaliteit optimaal gewaarborgd. Bestellen kan eenvoudig online. Wie kiest voor ‘Afhalen’ tijdens het afrekenen, ziet direct de korting die geldt voor ophalen in Dordrecht.
De 2020 Flor de Pingus opent met een smoky, bloemig boeket van viooltjes en donkere bessenvruchten, gevolgd door tonen van cacao, koffie en licht leder, met een geconcentreerde aanzet en rijpe, fijne tannines die voor lengte en structuur zorgen. Dankzij die fris-rijpe fruitigheid en stevige, maar elegante tannines vormt deze Ribera del Duero een perfecte tegenhanger voor rijke runder- en lamsschotels, wild en krachtige kazen; de houttonen en concentratie staan ook uitstekend naast gegrild vlees van de barbecue. Bereidingen met langzaam gegaard of gegrild vlees, zoals langzaam gegaarde sukadelappen, lamsbout uit de oven met rozemarijn of gemarineerde entrecote van de grill, tillen de wijn naar zijn beste niveau, en decanteren in de eerste vijf levensjaren helpt de complexiteit nog beter vrij te geven.
Klik op een categorie om recepten te ontdekken die goed combineren met deze wijn.
Heeft u al een gerecht in gedachten?
Laat Sommy de ideale wijn bij uw maaltijd vinden.