Champagne Gosset Celebris Rosé Brut

rotation
178,00
Excl. BTW: 147,11

Lage voorraad

Nog maar 1 over

Bestel vandaag en je bestelling wordt morgen verzonden

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

In 1584 maakte Pierre Gosset, wethouder van Aÿ en wijnbouwer, vooral rode, stille wijnen met de oogst uit zijn eigen wijngaarden. Dit maakt van Gosset het oudste wijnhuis in de Champagne. Echter in de 18e eeuw veranderde de productie van stille wijnen gemaakt in en rond Aÿ naar bubbels. De malolactische gisting wordt zorgvuldig vermeden om het appelzuur, die zorgt voor de natuurlijke fruitige aroma's, te behouden.Gosset assembleert de beste Cru's van het district Marne (Grand Cru's en Premier Cru's), met een gemiddelde classificatie van 95% op de officiële Cru schaal ("échelle des crus").

De druiven voor deze Champagne komen voornamelijk uit de volgende gemeentes/Cru's: Aÿ, Bouzy, Ambonnay, Le Mesnil-sur-Oger, Villers-Marmery.....Gosset maakt alleen gebruik van de beste Cru's uit het district Marne met een gemiddelde classificatie van 95% op de officiële kwaliteitsschaal. 

De briljante 2008 Celebris Rosé Extra Brut kan beter worden omschreven als "œil de perdrix", zo subtiel is zijn tint; keldermeester Odilon de Varine merkte op dat het idee achter de wijn niet zozeer was om een rosé te produceren, maar om een Celebris te produceren met meer diepte en rijkdom. De wijn zweeft uit het glas met een mooi boeket van geel boomgaardfruit, bijenwas, pain d'epices en heldere honing, gevolgd door een vol, breed en knapperig vlezig gehemelte met een diepe en hechte kern, een heldere rug van zuurgraad en een lange, minerale afdronk. De dosage voor de Celebris Rosé 2008 Extra Brut is 5 gram per liter. Malolactische gisting wordt met opzet gemeden, om al het primaire fruit zoveel mogelijk in de wijn te behouden. De Celebris wordt alleen maar gemaakt in de top jaren en krijg een hele lange rijping. De wijn wordt minimaal 6 jaar in de kelders bewaard, alvorens dégorgement plaatsvindt en dan nog 5-6 jaar kelderrijping. In dit geval van meer dan 12 jaar want de 2008 Gosset Celebris Rosé Extra Brut is pas in 2021 beschikbaar gekomen.

Verpakking opmerking Doos
Wijnsoort Wit
Land Frankrijk
Regio Champagne
Appellatie Champagne
Wijnhuis Gosset
Druif Chardonnay
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2008
Alcohol % 12.5
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Ja
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 96
James Suckling rating 97
Smaakprofiel Complex, Droog, Mineraal, Rood fruit, Strak
Drink momenten Cadeau!, Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Romantisch
Sommy Pairing Beschrijving De Champagne Gosset Celebris Rosé Brut is een verfijnde en complexe bubbels met een prachtig aroma van geel boomgaardfruit, bijenwas en een vleugje honing en specerijen. In de smaak proef je een volle, rijke en knapperige textuur met een heldere zuurgraad en een lange, minerale afdronk die perfect de diepte en rijkdom van de wijn benadrukt. Deze champagne past uitstekend bij schelpdieren en schaaldieren, vooral wanneer ze op een lichte, verfijnde wijze bereid zijn, zoals garnalencocktails, coquilles of oesters. Een ziltige bereiding met een frisse saus of een subtiele vinaigrette maakt dat de delicate smaken van de wijn en gerechten mooi in balans blijven. Ook feestelijke hapjes en borrelplankjes met verfijnde kaas en delicatessen vormen een prachtige combinatie, waarbij de wijn haar volle karakter mooi tot uiting komt.

Parker

96

James Suckling

97

Wine Spectator

94

In 1584 maakte Pierre Gosset, wethouder van Aÿ en wijnbouwer, vooral rode, stille wijnen met de oogst uit zijn eigen wijngaarden. Dit maakt van Gosset het oudste wijnhuis in de Champagne. In die tijd bestond de champagne zoals wij die kennen nog niet. Gosset verkocht een stille, meestal rode wijn die werd gemaakt van de druiven uit zijn eigen wijngaarden. De champagne en de wijn uit Beaune in de Bourgogne wedijverden indertijd om de gunst van de Franse koningen. Toen dankzij de uitvinding van Dom Pérignon de mousserende champagne kon worden gemaakt en deze in flessen kon worden verkocht ging ook het huis Gosset zich bezighouden met de productie van witte mousserende champagne. En veranderde in de 18e eeuw de productie van stille wijnen gemaakt in en rond Aÿ naar bubbels. De malolactische gisting wordt zorgvuldig vermeden om het appelzuur, die zorgt voor de natuurlijke fruitige aroma's, te behouden. Gosset assembleert de beste Cru's van het district Marne (Grand Cru's en Premier Cru's), met een gemiddelde classificatie van 95% op de officiële Cru schaal ("échelle des crus").

Spijs

De Champagne Gosset Celebris Rosé Brut is een verfijnde en complexe bubbels met een prachtig aroma van geel boomgaardfruit, bijenwas en een vleugje honing en specerijen. In de smaak proef je een volle, rijke en knapperige textuur met een heldere zuurgraad en een lange, minerale afdronk die perfect de diepte en rijkdom van de wijn benadrukt. Deze champagne past uitstekend bij schelpdieren en schaaldieren, vooral wanneer ze op een lichte, verfijnde wijze bereid zijn, zoals garnalencocktails, coquilles of oesters. Een ziltige bereiding met een frisse saus of een subtiele vinaigrette maakt dat de delicate smaken van de wijn en gerechten mooi in balans blijven. Ook feestelijke hapjes en borrelplankjes met verfijnde kaas en delicatessen vormen een prachtige combinatie, waarbij de wijn haar volle karakter mooi tot uiting komt.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool