2024 Juan Gill Ladera de las Bragas Blanco
De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
| Wijnsoort | |
|---|---|
| Land | |
| Regio | |
| Appellatie | |
| Wijnhuis | |
| Jaar | 2024 |
| Druif | |
| Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (12.5%) |
| Drink venster | 2025 - 2027 |
| Beschikbaar per | 28 apr. 2026 |
Grotere bestelling? Log in om een offerte aan te vragen
Op voorraad
24 items beschikbaar
Notities
Foto
Proefnotities
Heb je deze wijn geproefd?
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Heb je deze wijn geproefd?
Log in om je proefnotitie op te slaan.
Log in om je proefnotitie op te slaan.
InloggenHoe wil je je wijn beoordelen?
Max 5 MB. JPG, PNG, WebP.
Hoe smaakt het?
Klik op wat het beste past. Alles is optioneel.
Welke geuren en smaken herken je?
Klik op alles wat je herkent. Dit is optioneel.
Uiterlijk
Neus
Aroma's (neus)
Smaak
Smaken (mond)
Afdronk
Wijngegevens
Automatisch ingevuld vanuit productgegevens.
Persoonlijke gegevens
Bodegas Juan Gil is een gevestigde naam in Jumilla en staat bekend om zijn moderne stijl en focus op kwaliteit. Het familiebedrijf werkt met eigen wijngaarden en haalt het maximale uit lokale en minder bekende druivenrassen. Met de Ladera de las Bragas-lijn laat het huis een meer directe en frisse stijl zien, waarin drinkbaarheid en puurheid centraal staan. Meer informatie over dit wijnhuis vindt u in de tab Wijnhuis.
Herkomst en terroir
Deze wijn komt uit Lagos de Arena, een gebied met zandige en stenige bodems die zorgen voor goede drainage en een duidelijke mineraliteit. Het warme klimaat wordt deels gecompenseerd door de ligging en bodemstructuur, waardoor de wijn fris en levendig blijft. Deze combinatie geeft een stijl met zowel rijp fruit als spanning.
Druiven en wijngaardbeheer
De 2024 Juan Gil Ladera de las Bragas Blanco is gemaakt van 100% Doña Blanca. Deze druif staat bekend om zijn frisse zuren en subtiele aromatische profiel. De druiven worden met de hand geoogst om zowel rijpheid als natuurlijke frisheid te behouden.
Vinificatie en rijping
Na de oogst volgt een korte koude maceratie met de schillen, waarna de most wordt afgetapt en zacht geperst. De fermentatie vindt plaats in roestvrijstalen tanks bij een gecontroleerde temperatuur van ongeveer 15 graden. Deze werkwijze zorgt voor behoud van frisheid en aromatische zuiverheid. De wijn is gericht op direct drinkplezier en wordt niet op hout gerijpt.
Kleur, geur en smaak
De wijn heeft een heldere strogele kleur. In de geur is hij verfijnd en expressief, met tonen van witte bloemen zoals jasmijn, aangevuld met groene appel, peer en lichte citruszeste. In de mond is de wijn fris en levendig, met een lichte body en een duidelijke mineraliteit. De zuren geven spanning en zorgen voor een strak en zuiver profiel. De afdronk is schoon, fris en licht mineraal, met een subtiele citrusachtige toon die blijft hangen.
Stijl en karakter
Dit is een lichte tot medium-bodied witte wijn met een frisse en precieze stijl. De nadruk ligt op zuiver fruit, levendige zuren en mineraliteit. De wijn is elegant en doordrinkbaar, met een moderne en directe expressie die goed past bij het karakter van de druif en het terroir.
Afhalen in Dordrecht?
Indien aanwezig vindt u in de tab ‘Bijlagen’ de officiële factsheet en extra informatie van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
| Beschikbaar per | 28 apr. 2026 |
|---|---|
| Wijnsoort | Wit |
| Land | Frankrijk |
| Regio | Castilla y Leon |
| Appellatie | Tierra del Vino de Zamora |
| Wijnhuis | Juan Gil |
| Druif | Dona Blanca |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Ja |
| Jaar | 2024 |
| Drinken vanaf | 2025 |
| Drinken tot | 2027 |
| Alcohol % | 12.5 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | 0.75 ltr |
| Houtrijping | Nee |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| Smaakprofiel | Aards, Complex, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Mineraal, Rijk, Rood fruit, Steenfruit, Tannines, Vol |
| Drink momenten | Barbecue, Borrelen, Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch, Summer party, Terras |
De prachtige bodega Juan Gil werd in 1916 opgericht, en is reeds generaties in handen van de Gil familie. In tegenstelling tot het gros van Jumilla liggen de wijngaarden op het plateau tussen de bergen. Hierdoor profiteert Juan Gil van een meer gematigd klimaat ten opzichte van de wineries die in het dal gelegen zijn. De metamorphose op het domein van Juan Gil is werkelijk spectalulair. Waar Juan Gil steeds één der toonaangevende wineries van de regio Jumilla was, markeert het zich vandaag nog meer dan ooit als topper van de regio. Dit is in hoofdzaak te danken aan de constante investeringen van eigenaar Miguel Gil. Zijn wijnen van de regio Jumilla, wat synoniem stond met massa en basic, scoren nu bij de allerbeste van Spanje. En wat mooi is, niet enkel de topcuvées, maar elke wijn met de Gil handtekening is een genot. Naast de bekende en fameuze wijnen van Juan Gil onder de naam El Nido en Clio heeft de familie prachtige domeinen waaronder Pedrera, de 12 Meses (silver Label)| en de L´Altre de Can Blau. Al met al pracht-wijnen welke allen biologisch worden verbouwd en geproduceerd en een uitmuntende prijs/kwaliteit verhouding hebben
Miguel Gil is ook eigenaar van het topdomein El Nido en koos uit respect en liefde voor zijn regio (en grote wijn!) voor kwaliteit in plaats van kwantiteit in het voor jaren onontdekte Jumila. Voor het miniproject van Bodegas El Nido doet hij beroep op de Australische topwijnmaker Chris Ringland (bij Parker goed voor 100/100…) Op deze kleine Bodega worden 2 wijnen gemaakt: Clio & El Nido. De 16 ha Monastrell wijngaarden van 60 jaar oud prijken op terrassen die noordoost georiënteerd zijn. Verder werden er 25 jaar geleden in dezelfde regio 12 ha Cabernet Sauvignon op de heuvels met oriëntatie noord aangeplant. Vandaag bieden deze unieke wijngaarden druiven van topkwaliteit die door het duo Gil-Ringland magnifiek veredeld worden tot Spanje’s meest aristocratische wijnen.
Organische/biologische wijnbouw en sustainability zijn belangrijke elementen in de visie van de Gil Family. Klik voor een fraaie overzichts video: Gil Family Estates - Video
Spijs
Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.
Heeft u al een gerecht in gedachten?
Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht
Start de Sommy Wijnadvies Tool