2024 Casa Rojo Enemigo Mio Garnacha

rotation
18,25
Excl. BTW: 15,08

Op voorraad

10 items beschikbaar

Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

De Casa Rojo Enemigo Mio is een 100% Garnacha uit een enkele wijngaard van 4 hectare aan de voet van de Sierra de La Pila, vlak voor de wijnmakerij gelegen in de Tierra de Murcia. De wijngaard heeft een noordelijke oriĆ«ntatie en ligt op een bodem van klei. Jaargang in Jumilla 2022 was over het algemeen een zeer droge vintage, met een vrij hete zomer na een droge winter en lente in La Raja. Dit leidde tot aanzienlijke stress voor de wijnstokken en tot een aanzienlijke overrijping van de trossen, waardoor het juiste moment van de oogstdata belangrijk ging worden. De handmatige oogst van Garnacha in dozen van 12 kilo begon daarom al heel vroeg, op 25 augustus en heeft men ook in de nacht geplukt waardoor men uiteindelijk in 24 uur de druiven in uitstekende gezondheid en in recordtijd ontving in de wijnmakerij. Minder fruit dan anders maar in perfecte staat. Na de pluk fermenteert voor een lange periode  bij een temperatuur van 22 graden met een malolactische gisting in de Franse eiken foudres van 11.000 liter en dan  nog 4 maanden tot stabilisatie voorafgaand aan het bottelen. Door het juiste moment te kiezen van de pluk maar zeker ook door de hoogte en de noordelijke blootstelling heeft deze Enemigo Mio een zeer beschaafd alcohol percentage van 13.5%

De Casa Rojo Enemigo Mio is een wijn met een prachtige kersenrode kleur.  In de neus vallen de intense tonen van de jeugd op, van wilde rode vruchten en zoethout, vergezeld met tonen van balsamico en menthol. Op de achtergrond zeer lichte tonen van geroosterd hout, elegant, subtiel, altijd vergezeld met het fruit als hoofdrolspeler. Frisse tonen van wilde kruiden en specerijen. In de mond is het een soepele wijn, wederom zeer fris en lang, met een verrassende zuurgraad en aangename tannines.

WEETJE:  In de Tab: Bijlage vindt u de officiĆ«le factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u die automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet de mogelijke korting direct als u kiest voor Afhalen in de Afreken-pagina. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor adres.

OVER CASA ROJO

THE MOST IMPORTANT VIRTUE OF A WINE IS BALANCEā€ LAURA MUƑOZ-ROJO - Bij Casa Rojo maken ze wijnen waarmee JosĆ© Luis en Laura zich geĆÆdentificeerd voelen. Ze hebben het geluk en de luxe dat ze kunnen produceren in de gebieden waar ze hun roots hebben liggen en bewonderen  met de twee druiven waar ze gepassioneerd over zijn: Tinta Fina (Tempranillo) in het landklimaat van La Ribera del Duero en de Monastrell in ons mediterrane thuisland, Tierra de Murcia. Recent zijn daar ook nog de unieke witte druiven vanuit Ribero - GaliciĆ« bijgekomen zoals de Verdejo, AlbariƱo en Sauvignon Blanc. De visie van Casa Rojo  is helder. ā€œEen wijn moet een maximale expressie zijn van de bodem, de druiven, het locale klimaat.ā€

Casa Rojo is sinds 2010 actief dus een vrij jong bedrijf maar inmiddels zijn de wijnen van Casa Rojo verkrijgbaar in ruim 40 landen, waaronder, USA, Singapore, Italie, Frankrijk, Nederland, Mexico, Japan, Hong Kong, AustraliĆ«, Zweden, Zwitserland, etc en overtijgt de vraag het aanbod. Niet vreemd want de kwaliteit van wijnen, de verhalen achter de wijn en de uitmonstering zijn ronduit uniek. 

Wijnsoort Rood
Land Spanje
Regio Murcia
Appellatie Jumilla
Wijnhuis Casa Rojo
Druif Garnacha
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2024
Drinken vanaf 2025
Drinken tot 2029
Alcohol % 15
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Vinous rating 93
Smaakprofiel Complex, Donker fruit, Krachtig, Kruidig, Rijk, Rood fruit, Tannines, Vol
Drink momenten Iets te vieren, Met vrienden, Romantisch, Terras
Sommy Pairing Beschrijving De Casa Rojo Enemigo Mio Garnacha is een elegante wijn met een diepe kersenrode kleur en een fris, fruitig aroma vol wilde rode vruchten, zoethout en lichte tonen van balsamico en menthol. In de smaak voelt hij soepel en lang, met een mooie zuurgraad en zachte tannines die perfect in balans zijn. Deze wijn past uitstekend bij rijke gerechten zoals rundvlees en wild, vooral wanneer ze bereid worden met een stevige, hartige saus of gestoofd, waardoor de fruitige en kruidige tonen van de wijn mooi tot hun recht komen. Een langzaam gegaard stoofgerecht met kruiden of een gegrild stuk vlees met een knapperige korst zorgen voor een mooie aanvulling op de frisheid en de subtiele complexiteit van deze Garnacha.

Vinous

93

4.5/5

R

"LOVE WHAT YOU DO. DO WHAT YOU LOVE"  JOSƉ LUIS GƓMEZ   -Het maken van geweldige wijnen kost tijd en veel toewijding. Voortdurende verbetering, voortdurende evolutie en het zoeken naar perfectie in de wijngaard en daarna in de wijnmakerij, is de enige manier. Alleen als je houdt van je werk kan je deze toewijding en passie ten toon spreiden. ā€œTHE MOST IMPORTANT VIRTUE OF A WINE IS BALANCEā€ LAURA MUƑOZ-ROJO. Bij Casa Rojo maken ze wijnen waarmee JosĆ© Luis en Laura zich geĆÆdentificeerd voelen. Ze hebben het geluk en de luxe dat ze kunnen produceren in de gebieden waar ze hun roots hebben liggen en bewonderen  met de twee druiven waar ze gepassioneerd over zijn: Tinta Fina (Tempranillo) in het landklimaat van La Ribera del Duero en de Monastrell in ons mediterrane thuisland, Tierra de Murcia. Recent zijn daar ook nog de unieke witte druiven vanuit Ribero - GaliciĆ« bijgekomen zoals de Verdejo, AlbariƱo en Sauvignon Blanc. De visie van Casa Rojo  is helder. ā€œEen wijn moet een maximale expressie zijn van de bodem, de druiven, het locale klimaat.ā€

Casa Rojo is sinds 2010 actief dus een vrij jong bedrijf maar inmiddels zijn de wijnen van Casa Rojo verkrijgbaar in ruim 40 landen, waaronder, USA, Singapore, Italie, Frankrijk, Nederland, Mexico, Japan, Hong Kong, AustraliĆ«, Zweden, Zwitserland, etc en overtijgt de vraag het aanbod. Niet vreemd want de kwaliteit van wijnen, de verhalen achter de wijn en de uitmonstering zijn ronduit uniek. 

Spijs

De Casa Rojo Enemigo Mio Garnacha is een elegante wijn met een diepe kersenrode kleur en een fris, fruitig aroma vol wilde rode vruchten, zoethout en lichte tonen van balsamico en menthol. In de smaak voelt hij soepel en lang, met een mooie zuurgraad en zachte tannines die perfect in balans zijn. Deze wijn past uitstekend bij rijke gerechten zoals rundvlees en wild, vooral wanneer ze bereid worden met een stevige, hartige saus of gestoofd, waardoor de fruitige en kruidige tonen van de wijn mooi tot hun recht komen. Een langzaam gegaard stoofgerecht met kruiden of een gegrild stuk vlees met een knapperige korst zorgen voor een mooie aanvulling op de frisheid en de subtiele complexiteit van deze Garnacha.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool