2023 Eve & Michel Rey Pouilly Fuissé Aux Charmes
| Wijnsoort | |
|---|---|
| Land | |
| Regio | |
| Appellatie | |
| Wijnhuis | |
| Jaar | 2023 |
| Druif | |
| Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13%) |
| Drink venster | 2024 - 2030 |
Grotere bestelling? Log in om een offerte aan te vragen
Lage voorraad
Nog maar 2 over
Notities
Foto
Proefnotities
Heb je deze wijn geproefd?
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Heb je deze wijn geproefd?
Log in om je proefnotitie op te slaan.
Log in om je proefnotitie op te slaan.
InloggenHoe wil je je wijn beoordelen?
Max 5 MB. JPG, PNG, WebP.
Hoe smaakt het?
Klik op wat het beste past. Alles is optioneel.
Welke geuren en smaken herken je?
Klik op alles wat je herkent. Dit is optioneel.
Uiterlijk
Neus
Aroma's (neus)
Smaak
Smaken (mond)
Afdronk
Wijngegevens
Automatisch ingevuld vanuit productgegevens.
Persoonlijke gegevens
Eve en Michel Rey runnen samen dit kleine domaine in het prachtig tussen de Roche de Vergisson en de Roche de Solutré gelegen dorpje Vergisson. Zij doen zelf al het werk in de kelder en de wijngaard en kennen dus iedere wijnstok. Michel is als wijnmaker buitengewoon leergierig en Eve is enorm perfectionistisch. Waarschijnlijk daarom zijn de wijnen van dit relatief jonge wijngoed de laatste jaren sterk vooruit gegaan. Er worden geen insecticiden of pesticiden gebruikt, de bodem wordt het gehele jaar door bewerkt met respect voor de natuur en er wordt met de hand geplukt waarbij de druiven in kleine kistjes worden vervoerd. Wat een heerlijke en jong drinkbare wijnen voor dit geld!
Eve en Michel Rey zorgen zo natuurlijk mogelijk voor hun wijnstokken, en omdat ze zo weinig wijngaarden hebben, kunnen ze al hun wijnstokken met de hand verzorgen. Ze gebruiken alleen biologische behandelingen, als er al behandelingen nodig zijn, en ploegen de grond in plaats van herbiciden te gebruiken.
Druiven worden als gehele tros geplet in een zachte pneumatische pers en gefermenteerd op inheemse gisten in temperatuurgecontroleerde roestvrijstalen tanks. Wijnen worden minimaal 10 maanden gerijpt in voornamelijk gebruikte Franse eikenhouten vaten. Er wordt in elk stadium zeer weinig zwavel toegevoegd; en wijnen worden ongefilterd gebotteld.
De rijpste Chardonnays van de Bourgogne komen uit de streek bij Mâcon, in de zuidelijke Bourgogne. Pouilly-Fuissé is een van die dorpen waar schitterende Chardonnays vandaan komen. Deze wijn wordt gemaakt van 55 jaar oude stokken. De wijngaard is gunstig gelegen op de west-helling bij het dorpje Vergisson. De wijngaarden liggen goed beschut tegen te wind en hebben een goed waterdoorlatende bodem van kalk en klei. De wijngaard is met 0,2 hectare, en daarmee de jaarlijkse productie erg klein. Dit is Pouilly-Fuissé in zijn beste vorm. Niet te vettig gemaakt. De wijn heeft 12 maanden op houten fusten gerijpt.
De Rey Pouilly-Fuissé Aux Charmes heeft een zeer rijpe neus met aroma's van geel fruit en kruiden (dragon), verder wat vanille door het houtgebruik. In de mond is de aanzet vol en boterig, met een lange en mineralige afdronk. Een heerlijke witte Bourgogne in een rijpe stijl met fijne zuren en een kenmerkende mineraliteit die je proef bij Eve & Michel Rey.
| Verpakking opmerking | Doos |
|---|---|
| Wijnsoort | Wit |
| Land | Frankrijk |
| Regio | Bourgogne |
| Appellatie | Pouilly-Fuissé |
| Wijnhuis | Eve & Michel Rey |
| Druif | Chardonnay |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Nee |
| Jaar | 2023 |
| Drinken vanaf | 2024 |
| Drinken tot | 2030 |
| Alcohol % | 13 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | 0.75 ltr |
| Houtrijping | Nee |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| Smaakprofiel | Aards, Bloemig, Complex, Droog, Fris, Krachtig, Licht, Mineraal, Rijk, Rond, Vol, Wit fruit |
| Drink momenten | Barbecue, Borrelen, Iets te vieren, Met vrienden, Terras, Voor alledag |
| Sommy Pairing Beschrijving | De 2023 Eve & Michel Rey Pouilly Fuissé Aux Charmes biedt een volle, boterige aanzet met rijp geel fruit en kruidentonen zoals dragon, op een mineralige, lange afdronk dankzij de rijping op houten vaten. De wijn dankt zijn elegante zuurgraad en romige textuur aan de rijpe Chardonnay uit een kust 0,2 hectare wijngaard en past daardoor perfect bij witte vis en lichte terrassenmomenten waar je van een verfijnde body wilt genieten. Serieuze yet toegankelijke smaken lenen zich goed voor bereidingen zoals gegrilde dorade met citroenboter of een romige kabeljauwschotel; serveer licht gekoeld en laat eventueel een vleugje verse peterselie of dragon het aromatische profiel versterken. |
Domaine Michel Rey is een klein domaine in Vergisson gelegen waar biologisch gewerkt wordt. Eve en Michel Rey runnen samen dit kleine domaine in het prachtig tussen de Roche de Vergisson en de Roche de Solutré gelegen dorpje Vergisson. Zij doen zelf al het werk in de kelder en de wijngaard en kennen dus iedere wijnstok. Michel is als wijnmaker buitengewoon leergierig en Eve is enorm perfectionistisch. Waarschijnlijk daarom zijn de wijnen van dit relatief jonge wijngoed de laatste jaren sterk vooruit gegaan. Er worden geen insecticiden of pesticiden gebruikt, de bodem wordt het gehele jaar door bewerkt met respect voor de natuur en er wordt met de hand geplukt waarbij de druiven in kleine kistjes worden vervoerd. De prijs/kwaliteit is zeer goed te noemen van hun gehele range.
De wijngaarden liggen ingeklemd tussen twee gigantische rotsen: Roche de Vergisson en de bekende Roche de Solutré. Eve stamt uit een oud wijnmakers geslacht in Julienas (Beaujolais), waar ze ook 1 hectare aan wijngaard bezitten. Ze doet alles samen met haar man Michel, die het vak leerde van zijn schoonvader. Hij is als wijnmaker buitengewoon leergierig. Hij is één van de snel rijzende sterren uit de Maconnais. Al zal Michel de laatste zijn die dat toegeeft en dat komt gelukkig ook tot uitdrukking in de prijs. Hij werkt het liefst de hele dag in de wijngaarden.
Spijs
De 2023 Eve & Michel Rey Pouilly Fuissé Aux Charmes biedt een volle, boterige aanzet met rijp geel fruit en kruidentonen zoals dragon, op een mineralige, lange afdronk dankzij de rijping op houten vaten. De wijn dankt zijn elegante zuurgraad en romige textuur aan de rijpe Chardonnay uit een kust 0,2 hectare wijngaard en past daardoor perfect bij witte vis en lichte terrassenmomenten waar je van een verfijnde body wilt genieten. Serieuze yet toegankelijke smaken lenen zich goed voor bereidingen zoals gegrilde dorade met citroenboter of een romige kabeljauwschotel; serveer licht gekoeld en laat eventueel een vleugje verse peterselie of dragon het aromatische profiel versterken.
Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.
Heeft u al een gerecht in gedachten?
Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht
Start de Sommy Wijnadvies Tool