2024 Colección de Toneles Centenarios Luis XIV Las Blancas Tradicionales

rotation

Op voorraad

60 items beschikbaar

🚚 Bestellingen geplaatst vóór 15:00 worden maandag verzonden

Omschrijving

chevron-down

Het bedrijf “Colección de Toneles Centenarios” is ontstaan ​​uit een buitengewone schat: de vatkamer van de Ferrero-wijnmakerijen, een oude wijnproducerende wijnmakerij in Alicante, gelegen in de stad Cañada, Alicante.

De 2024 Las Blancas Tradicionales is gemaakt van traditionele witte druiven – wat tevens de naam van de wijn verklaart. Het is een blend van:50% Verdil, 40% Merseguera en 10% Moscatel de Grano Menudo. De wijn rijpte in tinajas (traditionele kleien amforen).

In het glas is de Colección de Toneles Centenarios Las Blancas Tradicionales bleek goudgeel en is in eerste aanzet in de neus alsamiek en medicinaal, met aroma’s van laurierblad, witte bloemen (zoals jasmijn), venkel, kruiden en stuifmeel. in de mond is de wijn evendig en fris, met een uitstekende zuurgraad. Ondanks het relatief lage alcoholpercentage van 12,3%, is de wijn krachtig van smaak, met een ziltige, droge afdronk die lang blijft hangen. Dit is een expressieve en originele witte wijn met karakter, frisheid en een uitgesproken terroir-expressie. Perfect voor wie houdt van droge, gastronomische wijnen met een kruidige, mediterrane toets. Nu zijn alle wijnen Colección de Toneles pareltjes met een uitmuntende prijs-kwaliteitverhouding met altijd hoge scores van de wijn recensten. De wijnen zijn altijd schaars en van deze 24 Blancas zijn 4.267 genummerde flessen geproduceerd

WEETJE:  In de Tab: Bijlage vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u die automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u ook nog een mooie korting. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor adres.

Specificaties

chevron-down
Wijnsoort Wit
Land Spanje
Regio Alicante
Wijnhuis Colección de Toneles Centenarios
Druif Malvasia, Merseguera
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2024
Drinken vanaf 2025
Drinken tot 2029
Alcohol % 13.5
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Nee
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 92
Smaakprofiel Aromatisch, Droog, Fruitig, Strak
Drink momenten Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Voor alledag

Professionele Recensies

chevron-down

Parker

92

94/100

R

Wijnhuis

chevron-down

Het bedrijf Colección de Toneles Centenarios is ontstaan uit een buitengewone schat: de vatenkamer van de Ferrero-wijnmakerijen, een oude wijnproducerende wijnmakerij in Alicante, gelegen in de stad Cañada, Alicante. Men vond daar 25 oude vaten die meer dan 60 jaar in de vergetelheid zijn geraakt. De vaten bevatte extreem oude en ook extreem dure wijnen.

De familie heeft nog steeds 25 hectare wijngaarden, waarvan ze de productie van wijnen hervatten die bestemd zijn om Fondillón te produceren.  Fondillon is een geheel aparte categorie wijn en is een zoete, niet gedestilleerde wijn die wordt gemaakt van extra rijpe Monastrell-druiven die later worden geoogst dan normaal, voordat ze worden geperst, gefermenteerd met de schillen en dan gedurende ten minste tien jaar gerijpt in eikenhouten vaten. Het bevindt zich in tussen een sherry en een port maar belangrijk element is dat de wijn NIET versterkt is dus het zijn puur de druiven. 

De Fondillón komt uit de regio Alicante en heeft dus op natuurlijke wijze zijn hoge alcoholgehalte bereikt en behoren tot een van de belangrijkste historische wijnen van Europa. Het mag alleen worden gemaakt met 100% Monastrell-druif uit Alicante. Die hoge natuurlijke alcohol wordt bereikt door het rijpen van de druiven aan de wijnstok zelf, die zowel het hoogste niveau van aroma's als smaken van de Monastrell-druif bevordert, die tijdens het fermentatie- en verouderingsproces door het solera-systeem. Door dit systeem wordt bij het bottelen een deel van elk vat naar het volgende getapt, waardoor het verval wordt gevuld met oude wijn van de beste selectie van Monastrell-druif, de belangrijkste variëteit van Alicante. De productie en veroudering gebeurt met alle zorg en aandacht die een nobele wijn vereist.

De Fondillón werd geboren in de voormalige boomgaard van de stad Alicante en verspreidde zich later naar het aangrenzende gebied van Vinalopó waar het momenteel produceert. Het was een van de meest prestigieuze wijnen ter wereld totdat de phylloxera-crisis en industrialisatie leidden tot het verdwijnen van een groot aantal wijnmakerijen. Nu komt deze wijn gelukkig weer helemaal terug en zijn er een aantal hoogstaande wijnbedrijven die deze prachtige wijn leveren waarbij Colección de Toneles Centenarios wel zeer tot de top behoort. Zeker met hun Fondillón Luis XIV van meer dan 60 jaar oud maar ook de 25-jarige uitvoering zijn zeer fraai met internationaal zeer hoge beoordelingen. Prijzige wijnen zeker gezien de zeer lange rijping maar eigenlijk maar een fractie in vergelijk tot sommiuge Sauternes.

De 4 kenmerken van Fondillón:

  • Denomination of Origin Alicante
  • Monastrell druif
  • Minimum van 10 jaar rijping en veroudering in eiken vaten
  • Minimum van 16º of naturlijk alcohol, nooit toegevoegde alcohol

Daar de druiven aan de struiken blijven hangen om zo in te drogen (zoals bijv in Puglia wordt gedaan bij Primitvo en is daar genaamd appassimento maar is feitelijk ook qua principe gelijk met een Amarone) geldt ook dat het weer mee moet werken. Als de herfst vroeg intreedt en de regens komen kan de druif niet de suikers opbouwen om zo de minimale natuurlijke 16% aan alocohol te creeren dus deze wijnen kunnen altijd maar in de goede jaren worden gemaakt en ieder jaar opzich is het weer de vraag of het gaat lukken. De uiteindelijke wijn is altijd een Non Vintage en de vaten bevatten dus de blend van diverse jaren.

Bijlagen

chevron-down