2017 Louis Latour Montrachet Grand Cru


De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
Wijnsoort | |
---|---|
Land | |
Regio | |
Appellatie | |
Wijnhuis | Louis Latour |
Jaar | 2017 |
Druif | |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13%) |
Drink venster | 2022 - 2040 |
Omschrijving
Dat er in Bourgogne in 2021 weinig wit is gemaakt mag inmiddels overduidelijk zijn. Maar inmiddels wordt steeds duidelijker dat de wijnen die gemaakt zijn tot de grootste horen die tot nu toe gemaakt zijn. Omdat door schaarste veel 1er Cru wijnen in de Bourgogne Blanc of Village wijn is beland, zijn het juist de 1er Crus en GrandCru's waar maar heel weinig van te vinden is.
In de jaren 50 en 60 was de Corton Charlemagne 1 van de grootste witte wijnen uit de Bourgogne. De laatste jaren zijn ze weer helemaal terug en Corton Charlemagne is gezochter dan ooit nu DRC, Bizot, Millemann en Ramonet er een stuk gekocht hebben. De andere Cru is het grootste wat je in de wereld kan vinden in wit. (Le) Montrachet. Magische Mythische wijnen. Met een totale grootte van net geen 8 Ha is het logisch dat je deze wijnen zelden treft. 18 eigenaren verdelen dit witte goud. Velen weten niet dat deze Grandcru wijngaard in zowel Chassagne Montrachet als Puligny Montrachet ligt. De grens ligt ergens in het midden (rechts van Romanee Conti en links van Bouchard) Officieel noemen ze de wijnen afkomstig uit Chassagne “Le Montrachet” en uit Puligny “Montrachet” maar nog maar weinigen zetten “Le” op het etiket.
De Louis Latour Montrachet Grand Cru heeft een heldere en lichtgele kleur. De neus is zeer intens, met aroma's van amandel, vanille en kamperfoelie. Voldoende, fris en dicht in de mond, met tonen van marsepein, opnieuw vanille en sap. Waanzinnig mooie afdronk.
- Montrachet Grand Cru 2017 - Burghound.com - USA - June 2019 - 96/100 "Sweet Spot"
- Montrachet Grand Cru 2017 - William Kelley, Wine Advocate (USA) - January 2019 - 94/100
- Montrachet Grand Cru 2017 - Burgundy Report, Bill Nanson, January 2019 - "Really quite something..."
WEETJE: In de tab ‘Bijlagen’ vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u deze automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet uw korting direct wanneer u kiest voor ‘Afhalen’ op de afrekenpagina. We zitten in Dordrecht gelegen bijna naast de A16 met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor ons adres.
Specificaties
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Bourgogne |
Appellatie | Montrachet Grand Cru |
Iconen | Icoon Frankrijk |
Wijnhuis | Louis Latour |
Druif | Chardonnay |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2017 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2040 |
Alcohol % | 13 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 94 |
James Suckling rating | 94 |
Wijnhuis
Maison Louis Latour behoort met zijn meer dan 200-jarig bestaan tot de oudste en meest gerenommeerde Bourgognehuizen. Behalve uit eigen wijngaarden betrekt Latour zijn druiven van wijnboeren waarmee men vaak al generaties lang een band heeft en die de wensen van dit huis maar al te goed kennen. Behalve in de Bourgogne is Latour ook actief in de Ardèche en de Provence, waar men inmiddel
Recensies
Bijlagen



