2014 Champagne Philipponnat Extra Brut Clos des Goisses Magnum

rotation
Magnum · 1,5 l 12,5%
575,00

Lage voorraad

Nog maar 1 over

  • 71%
  • 29%

Hoe smaakt deze wijn?

Hoe vol en zwaar de wijn in uw mond aanvoelt, zoals het verschil tussen magere melk en room. Meer alcohol, suiker en rijping op hout maken een wijn voller.

Hoeveel suiker u proeft, van droog tot zoet. Fruitig is niet hetzelfde als zoet: een droge wijn kan naar rijp fruit smaken.

Hoe fris en sappig de wijn is: zuur laat het water in uw mond lopen. Veel zuur proeft levendig en verfrissend, weinig zuur zacht en rond.

Wat wij proeven Wat u proeft Klik op een smaak voor uitleg

Heeft u deze wijn geproefd?

Log in om uw proefnotitie op te slaan.

Inloggen

De CLOS DES GOISSES 2014 VINTAGE is afkomstig uit de meest uitzonderlijke wijngaard op een heuvel in de Champagnestreek. De 2014 jaargang is een blend van 71% Pinot Noir en 29% Chardonnay, gedegorgeerd met een dosage van 4,25 gram per liter. De 5,83 hectare grote wijngaard, beschermd door muren (een Clos genoemd), is een van de weinige ‘clos’ in de regio en de oudste en steilste in de Champagne. Het heeft een perfecte ligging, pal op het zuiden, op de beste helling van Mareuil-sur-Ay. Het is echt een uitzonderlijk terroir waar het kalkachtige gesteente heel dicht bij de oppervlakte ligt. Clos des Goisses is de eerste clos en het eerste terroir dat afzonderlijk wordt gevinifieerd en gemengd. Het is uniek en direct herkenbaar vanwege de extreem steile helling. De helling bereikt een hoek van 45°, vandaar de oorsprong van de naam: in het lokale dialect betekent “Goisses” een zeer steile helling.

Gedeeltelijke vinificatie (64%) in houten vaten leidt tot meer complexiteit zonder voortijdige oxidatie. Er vindt geen malolactische gisting plaats, waardoor de natuurlijke zuurgraad van de wijn het krachtige karakter van het terroir compenseert. De wijn verblijft op zijn droessem (sur lie) gedurende acht jaar op fles, ook wel tweede gisting of “prise de mousse” genoemd, bij een constante temperatuur van 12°C in de historische kelders van het huis in Mareuil-sur-Ay. De zeer lage dosering (4,25 g/liter) geeft volledige uitdrukking aan de vinositeit en mineraliteit van deze uitzonderlijke wijngaard.

In het glas heeft de Philipponnat Clos des Goisses een mooie gouden kleur met een mooie, aanhoudende ring van hele fijne belletjes. Aanvankelijk is de neus erg fris en expressief, met tonen van geel fruit, mirabelpruim en groene appel, maar met wat walsen in het glas komen de bloemige tonen vrij van wijnstok- en acaciabloesem. De afdronk heeft een licht geroosterd karakter. In de mond is deze fraaie champagne fruitgedreven en intens, met een omhullende textuur, tonen van vers fruit, honing en linde. De afdronk vertoont een strakke mineraliteit en een aangenaam zoutgehalte. Clos des Goisses is een zeer fijne wijn voordat het een zeer fijne champagne wordt. Het is een perfecte en onvergetelijke match voor gerechten met een sterke smaak. Over een paar jaar past hij perfect bij vis of kreeft en zachte kazen. Flessen hebben er vaak baat bij als ze in een karaf worden gedecanteerd. Deze champagne heeft Jarenlang in de kelder gerijpt en pas op de markt gebracht als hij volledig volgroeid is, maar hij kan nog tientallen jaren bewaard worden en zal zich onder de juiste omstandigheden prachtig blijven ontwikkelen.

Dit is een magnum uitvoering in OWC/1 - Nog lekkerder, feestelijker en met een langer drinkvenster.

WEETJE:  De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet de mogelijke korting direct als u kiest voor Afhalen in de Afrekenpagina. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor adres.

 

Karakter

Drinkvenster
2024 – 2040 Oogst 2014 · op dronk vanaf 2024 · tot 2040
Zoetheid
Houtrijping
Ja

De wijn

Wijnsoort
Druiven
  • 71%
  • 29%
Jaar
2014
Smaakprofiel
DroogMiddelvolStrakAardsBloemigRood fruitHoutgerijpt

Herkomst

Land
Regio
Champagne
Subregio
Dorp
Appellatie
Wijngaard
Wijnhuis
Classificatie

Fles

Inhoud
Magnum · 1,5 l
Alcohol
12,5%
Afsluiting
Kurk

Kenmerken

BubbelsIcoon Frankrijk
Momenten
ProostenIndruk maken & cadeauBorrel & terras

Parker

95

James Suckling

95

Vinous

96

De historie van de familie Philipponnat in Champagne gaat terug tot maar liefst 1697. In de eeuwen daarna was de familie lange jaren actief in het maken van Champagne. Het traditionele Champagnehuis Philipponnat werd uiteindelijk gesticht in 1910 door Auguste en Pierre Philipponnat. Zij wisten daarbij de hand te leggen op prachtige historische kelders, die hun oorspong hadden in de 18e eeuw. Het huis bevindt zich in Mareuil–sur–Ay, vijf kilometer ten oosten van Epernay, in het hartje van het Champagnegebied.

De koele kelders vormen de perfecte plek om de Champagnes te laten rijpen op de gistcellen en zo de wijn complexiteit en fijne belletjes te geven. De wijnen van Philipponnat ondergaan een rijping op fles van minimaal twee jaar, maar meestal zelfs drie jaar. In het geval van de Millésimé is deze periode nog beduidend langer. De wijn van het Clos des Goisses ligt zelfs jarenlang in de kelder, zodat hij zijn frisse en complexe karakter jaren kan behouden.

Philipponnat heeft de beschikking over in totaal 17 hectare wijngaarden, allemaal met de status van Grand Cru. Daarnaast worden druiven bijgekocht van eersteklas producenten uit de omgeving. Er wordt alleen gewerkt met toeleveranciers die een perfecte kwaliteit druiven garanderen en waarmee Philipponnat een langjarige relatie onderhoudt. De productie bedraagt 500.000 flessen op jaarbasis. Voor de wijnen worden voornamelijk pinot–noir–druiven gebruikt, die de wijnen breedte en complexiteit geven.

Deze Clos des Goisses 2014 toont rijp wit en geel fruit zoals peer en perzik, ondersteunt door kruidige en briocheachtige tonen, fijn romige mousse, strakke hoge zuurgraad en een kalkachtige mineraliteit die het geheel elegant en lang laat doorlopen. Daardoor snijdt hij uitstekend door rijke smaken van witte vis, kreeft en schelpdieren en vormt hij een evenwichtige partner bij romige of licht geroosterde bereidingen zoals gepocheerde of licht gegrilde vis, kreeft met bruine botersaus of coquilles met een beurre blanc, terwijl zachte, rijpe kazen met een subtiel zoutrandje ook mooi contrasteren met de wijn; door de magnumformaat en de lage dosage komt de textuur extra goed tot zijn recht, eventueel na kort decanteren.

Klik op een categorie om recepten te ontdekken die goed combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat Sommy de ideale wijn bij uw maaltijd vinden.

Start bij Sommy