2013 Champagne Thiénot La Vigne Aux Gamins Magnum

rotation
299,00
Excl. BTW: 247,11

Lage voorraad

Nog maar 3 over

Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

De Champagne La Vigne Aux Gamins onthult een charmant, fris boeket met aroma's van gebak, boomfruit, honing en citroenolie. Medium tot vol van body, gestructureerd en rijk, omhult het met het opengewerkte profiel van de vintage, tempert de geconcentreerde en zoete nasmaak. Deze special release is gemaakt van 100% Chardonnay wat hem een Blanc des Blancs maakt. Geen malolactische fermentatie, wat bijzonder is voor ditsoort wijnen. Champagne Thiénot wil het terroir zo veel mogelijk laten spreken in deze cuvee. De wijn komt van een topperceel uit Avize (Côte des Blancs) en de druiven zijn 60 jaar geleden aangeplant door de familie Thienot. Het terroir van kalk met krijt in de grond geeft de wijn finesse. De cru heeft zijn naam te danken aan Alain Thienot Stanislas en Garance die speelden op het terroir toen ze klein waren. Lage productie met tussen de 2500 en 3000 flessen, alleen in de jaren die het waard zijn. Dankzij de grote zorg die aan de druiven wordt besteed en de spuitmethode die ze al 10 jaar gebruiken en waarvan Thiénot voorlopers waren, bevatten hun wijnen heel weinig sulfaat. 

Dit is een magnum uitvoering in OWC/1 - Nog lekkerder, feestelijker en met een langer drinkvenster.

WEETJE:  De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak ook nog een mooie korting. U ziet de mogelijke korting direct als u kiest voor Afhalen in de Afreken-pagina. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor adres.

Verpakking opmerking Kist
Wijnsoort Wit
Land Frankrijk
Regio Champagne
Appellatie Champagne
Druif Chardonnay
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2013
Drinken vanaf 2024
Drinken tot 2042
Alcohol % 12
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 1.5 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Ja
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Smaakprofiel Complex, Droog, Fris, Krachtig, Mineraal, Rijk, Strak, Vol, Wit fruit
Drink momenten Barbecue, Borrelen, Cadeau!, Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch, Summer party, Terras
Sommy Pairing Beschrijving Deze 2013 Champagne Thiénot La Vigne Aux Gamins Magnum toont frisse tonen van citroenolie en boomfruit, vergezeld van gebak- en honingaroma's, met een medium tot volle body, fijne kalkachtige structuur en een heldere, niet-malolactische zuurgraad die de vintage-concentratie elegant tempert. Dankzij die frisse citrus-zuurheid, de rijke maar keurig gestructureerde textuur en de krijtige finesse combineert hij prachtig met gevogelte, witte vis en schelpdieren; denk aan langzaam geroosterde kip met citroen en kruiden, licht gebakken of gepocheerde zeebaars en romige beurre blanc bij sint-jakobsschelpen, of pure, frisse bereidingen zoals oesters of ceviche op het terras bij een feestelijke gelegenheid.

Spijs

Deze 2013 Champagne Thiénot La Vigne Aux Gamins Magnum toont frisse tonen van citroenolie en boomfruit, vergezeld van gebak- en honingaroma's, met een medium tot volle body, fijne kalkachtige structuur en een heldere, niet-malolactische zuurgraad die de vintage-concentratie elegant tempert. Dankzij die frisse citrus-zuurheid, de rijke maar keurig gestructureerde textuur en de krijtige finesse combineert hij prachtig met gevogelte, witte vis en schelpdieren; denk aan langzaam geroosterde kip met citroen en kruiden, licht gebakken of gepocheerde zeebaars en romige beurre blanc bij sint-jakobsschelpen, of pure, frisse bereidingen zoals oesters of ceviche op het terras bij een feestelijke gelegenheid.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool