2024 Domaine de la Janasse Cotes du Rhone
| Wijnsoort | |
|---|---|
| Land | |
| Regio | |
| Wijnhuis | |
| Jaar | 2024 |
| Druif | , , , , |
| Inhoud (Alc) | Standard (0.75 ltr) (13.5%) |
| Drink venster | 2026 - 2030 |
Grotere bestelling? Log in om een offerte aan te vragen
Op voorraad
17 items beschikbaar
Notities
Foto
Proefnotities
Heb je deze wijn geproefd?
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Bewaar je beoordeling en aantekeningen.
Heb je deze wijn geproefd?
Log in om je proefnotitie op te slaan.
Log in om je proefnotitie op te slaan.
InloggenHoe wil je je wijn beoordelen?
Max 5 MB. JPG, PNG, WebP.
Hoe smaakt het?
Klik op wat het beste past. Alles is optioneel.
Welke geuren en smaken herken je?
Klik op alles wat je herkent. Dit is optioneel.
Uiterlijk
Neus
Aroma's (neus)
Smaak
Smaken (mond)
Afdronk
Wijngegevens
Automatisch ingevuld vanuit productgegevens.
Persoonlijke gegevens
De jonge Christophe Sabon zwaait hier met veel enthousiasme de scepter. Hij heeft het domein begin jaren 1990 van zijn vader overgenomen en, zoals zo vaak, is ook hier de ontwikkeling sindsdien uitermate positief. Christophe bewerkt in totaal meer dan 15 hectaren wijngaard, alle op een zeer moeilijke ondergrond van kiezel, zand en grote keien. De stokken zijn meer dan 40 jaar oud, in sommige percelen staan stokken van meer dan 80 jaar.
De variëteit aan verschillende druiven is zeer groot, o.a. Grenache, Mourvèdre, Syrah, Marsanne, Roussanne, Carignan, Bourboulenc, Counoise. Lage rendementen, veelal minder dan 30 hl/ha., worden bereikt door onbarmhartig snoeien en door een rigoreuze vendange verte. Christophe werkt bovendien bijna uitsluitend organisch. De druiven worden geheel met de hand geplukt, voor de gisting worden de druiven licht gekneusd, dan volgt een lange macératie van ca. 18 dagen. Na de temperatuurgecontroleerde gisting blijven de wijnen liggen op grote eiken foeders. Alle wijnen worden klassiek gemaakt en munten uit door de combinatie van kracht en finesse.
De Côtes du Rhône van Janasse is een blend van 40% Grenache aangevuld met Mourvèdre, Carignan, Syrah en Cinsault is wederom een prachtige jaargang. De wijn is medium-bodied, sappig en peperige met kruiden maar toch ook fris. Een zeer karaktervolle wijn en precies zoals een goede Cote du Rhone behoort te zijn maar dat kunnen we aan Domaine Janasse wel overlaten.
| Verpakking opmerking | Doos |
|---|---|
| Block Bundle Options | Nee |
| Wijnsoort | Rood |
| Land | Frankrijk |
| Regio | Rhone |
| Wijnhuis | Domaine Janasse |
| Druif | Carignan, Cinsault, Grenache, Mourvedre, Syrah-Shiraz |
| Biologisch gecertificeerd | Nee |
| Natural wijn | Nee |
| Vegan | Nee |
| Jaar | 2024 |
| Drinken vanaf | 2026 |
| Drinken tot | 2030 |
| Alcohol % | 13.5 |
| Alcoholvrij/arm | Nee |
| Inhoud | Standard (0.75 ltr) |
| Houtrijping | Nee |
| Bubbels | Nee |
| Dessert wijn | Nee |
| Afsluiting | Kurk |
| James Suckling rating | 91 |
| Smaakprofiel | Fris, Fruitig, Krachtig, Kruidig, Rond, Rood fruit |
| Drink momenten | Barbecue, Met vrienden, Voor alledag |
| Sommy Pairing Beschrijving | Deze medium-bodied Côtes du Rhône toont sappig rijp rood en zwart fruit met een pepertje en Provençaalse kruiden, frisse zuren, zachte tannines en een subtiele houttoets die kracht en finesse in balans brengt. Daardoor sluit hij mooi aan bij varkensvlees, lam, charcuterie, pasta en pizza of gerechten van de barbecue: het fruit en de zuurgraad snijden door vet en zouten heen, terwijl de kruidigheid de hartige smaken versterkt. Probeer hem bij langzaam geroosterd lamsbout met rozemarijn en knoflook, gegrild varkenshaasje met Provençaalse kruiden, of een tomaat-basilicum pizza en gegrilde paprika’s voor een perfecte match. |
James Suckling
No written review available.
Domaine de la Janasse stamt uit 1967 toen het werd opgericht door Aimé Sabon met 15 ha wijngaard. Inmiddels bestaat de totale oppervlakte 55 ha en wordt momenteel gerund door zoon Christophe en zijn zus Isabelle. Hij is een erg succesvol wijnmaker! Christophe bewerkt in totaal meer dan 15 hectaren wijngaarden. De variëteit aan verschillende druiven is zeer groot, o.a. Grenache, Mourvèdre, Syrah, Marsanne, Roussanne, Carignan, Bourboulenc, Counoise. Alle wijnen worden klassiek gemaakt en munten uit door de combinatie van kracht en finesse. De wijngaarden bevinden zich op een moeilijke ondergrond van kiezel, zand en grote keien. De wijnstokken zijn 40 tot 90 jaar oud. Het rendement is meestal minder dan 30 hl/ha door streng te snoeien en een rigoreuze vendange verte. Christophe werkt bovendien bijna uitsluitend organisch. De grote doorbraak van Janasse kwam in 2007, toen hun Châteauneuf du Pape "Veilles Vignes" 100 punten Parker scoorde!! Jaar in jaar uit scoren al hun wijnen uitstekend. De kwaliteit van dit domaine is zo groot dat zelfs hun "gewone "Côtes-du-Rhône" wereldwijd al een hoog aanzien heeft!
Deze medium-bodied Côtes du Rhône toont sappig rijp rood en zwart fruit met een pepertje en Provençaalse kruiden, frisse zuren, zachte tannines en een subtiele houttoets die kracht en finesse in balans brengt. Daardoor sluit hij mooi aan bij varkensvlees, lam, charcuterie, pasta en pizza of gerechten van de barbecue: het fruit en de zuurgraad snijden door vet en zouten heen, terwijl de kruidigheid de hartige smaken versterkt. Probeer hem bij langzaam geroosterd lamsbout met rozemarijn en knoflook, gegrild varkenshaasje met Provençaalse kruiden, of een tomaat-basilicum pizza en gegrilde paprika’s voor een perfecte match.
Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.
Heeft u al een gerecht in gedachten?
Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht
Start de Sommy Wijnadvies Tool