2023 San Marzano Gran Trio Bianco Salento
De specificaties zoals vermeld bij de wijn (o.a. wijnjaar) en in de titel zijn leidend en er kunnen geen rechten worden ontleend aan de afbeelding die wordt getoond. Lees meer in onze Frequenty asked questions
Wijnsoort | |
---|---|
Land | |
Regio | |
Appellatie | Salento |
Wijnhuis | |
Jaar | 2023 |
Druif | |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13%) |
Drink venster | 2024 - 2026 |
Beschikbaar per | 25 okt. 2024 |
Omschrijving
In 1962 richtten 19 wijnmakers, vastbesloten om het hoge potentieel van wijnen uit Salento te demonstreren, "Cantine San Marzano" op. De Il Pumo serie van San Marzano blinken uit in prijs/kwaliteit. Zeer drinkbaar, voldoende frisheid en mooi vers fruit. Eerlijk en heerlijke wijnen tegen een geweldige prijs.
De TR3-serie van San Marzano is vanuit prijs/kwaliteits oogpunt ons inziens de mooiste lijn van San Marzano. De TR3 Pumi Rosso is namelijk een blend van Primitivo, Malvasia Nera en Negroamaro die opgroeien in het warme Salento en komen van de oudste wijngaarden van San Marzano. De beste druiven gaan naar de TR3 Rosso en het grootste gedeelte van de oogst gaat na zijn broers. De TR3 Pumi Rosso is een zeer zachte wijn waarin de de 3 druivensoorten elkaar perfect aanvullen. Het warme van de Primitivo met mooie zuren van de Malavasia Nera en de ruggengraat van de Negroamaro en dat gecombineerd met de gezonde wijngaarden waarbij de oude stammen profiteren van de frisse wind vanuit zee die de ietwat 'bejaarde' stokken in perfecte conditie houdt. In tegenstelling tot zijn broertjes krijgt de TR3 Pumi Rosso minimaal 6 maanden hout lagering waarvan een deel in 2e en 3e jaar vaten en een gedeelte op nieuw eiken en dat geeft meer kracht en finesse aan deze rode TR3 Pumi.
In het glas heeft de TR3 Pumi een mooie donkere robijnrode kleur. In de neus ruiken we zwart fruit zoals braam, kers en bosbes maar na wat walsen en zuurstof ook tonen van chocolade, pruimen, rozijntjes en wat zoetige kruiden. In de mond is de TR3 Rosso erg zacht en bijna romig met wederom het zwarte fruit maar ook proeven we in de keel wat vanille, cacao en toffee.De opbrengst van de oude stokken is zeer minimaal dus deze wijn is altijd maar zeer beperkt beschikbaar en zeker omdat de prijs zo aantrekkelijk is behoort de TR3 Pumi (wit en rood) tot de toppers van San Marzano waarvan ze een veelvoud meer van zouden kunnen verkopen mocht ze deze hebben (wat dus niet het geval is).
Specificaties
Beschikbaar per | 25 okt. 2024 |
---|---|
Wijnsoort | Wit |
Land | Italië |
Regio | Puglia |
Appellatie | Salento |
Wijnhuis | San Marzano |
Druif | Chardonnay, Fiano, Malvasia |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2023 |
Drinken vanaf | 2024 |
Drinken tot | 2026 |
Alcohol % | 13 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Schroefdop |
Smaakprofiel | Aards, Boers, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Tannines, Vol |
Drink momenten | Barbecue, Met vrienden, Open haard |
Wijnhuis
In 1962 bundelden 19 wijnboeren uit San Marzano hun krachten en richtten zo "Cantine San Marzano" op. Tegenwoordig telt deze coöperatie meer dan 1200 telers en maakt het gebruik van moderne en technologisch geavanceerde installaties zonderafbreuk te doen aan de zeer oude wijntraditie van Puglia. San Marzano ligt in Puglia, in het hart van de veelgeprezen DOC "Primitivo di Manduria", tussen twee zeeën (Ionische en de Adriatische Zee).
De provincies Taranto en Brindisi bieden een landschapwaar wijngaarden en olijfbomen zij aan zij groeien op een rode ondergrond. Deze bodem en de Middellandse Zee terroir spelen een essentiële rol in de productie van hoogwaardige wijnen. Het klimaat is extreem, met moeilijke omstandigheden:droogte, vorst, Sirocco wind. Toch zorgen deze gepassioneerde wijnmakers ervoor dat zelfs druiven uit de oudste wijngaarden volle en elegante wijnen opleveren. Respect voor de tradities van Puglia en passie voor wijn staan voorop, maar gaan hand in hand met technologische ontwikkelingen en slimme marketing. De moderne wijnen van San Marzano zijn inmiddels enorm populair in Italiaanse wijnbars. Het label San Marzano is hun premiumlijn, die zelfs in Michelinrestaurants op tafel verschijnt.
Met behulp van moderne vinificatietechnieken produceert San Marzano elegante en schone wijnen die een eerbetoon zijn aan de oude Apulische wijntradities. Deze fusie van aloude traditie, passie en hedendaags vakmanschap, maakt de productie mogelijk van wijnen met onderscheidende variëteitkenmerken die de essentie van het lokale terroir weerspiegelen. Het team van wijnmakers is gebouwd om de eigenaardige en innovatieve stijl te creëren die San Marzano bij de eerste slok herkenbaar maakt. Caterina Bellanova en Davide Ragusa zijn geboren en opgegroeid in Puglia: Caterina vertegenwoordigt de voortreffelijke aanraking die essentieel is om iconische wijnen te maken, Davide is een jonge en getalenteerde wijnmaker, hij studeerde oenologie in Florence en ontwikkelde zijn praktische vaardigheden tijdens verschillende oogsten, ook in het buitenland.
De kracht van San Marzano zit hem in zijn veelzijdigheid. Echter heeft zij wel enkele stokpaardjes. Zij is een echte kei in de Primitivo afkomstig uit Di Manduria. Ook voor de wijndrinker die diepgang en complexiteit zoekt, is San Marzano het juiste adres. Wat dacht je van de San Marzano Collezione Cinquanta. Dit is een complexe rode wijn waar al het moois uit Salento, onderdeel van Puglia, wordt verenigd. Maar de echte topper is de Sessantanni Primitivo di Manduria, een echte top wijn waar heel de wereld verliefd op is geworden. Deze krachtpatser kreeg niet voor niets maar liefst 98 punten van Luca Maroni, welke wordt beschouwd als de Italiaanse tegenhanger van Robert Parker.