2022 Domaine Lamy-Pillot Chassagne Montrachet 1er Cru Morgeot

rotation
124,95
Excl. BTW: 103,26

Op voorraad

23 items beschikbaar

Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

In 1973 trouwen René Lamy en Thérèse Pillot, beide geboren in echte wijnbouwfamilies, en startten zij hun domein in het Hameau de Morgeot aan de rand van Chassagne-Montrachet. De Familie PILLOT vindt haar origines terug in de gemeente Chassagne-Montrachet in 1595. Het wijngoed Lamy-Pillot is een familiedomein dat werkt op 20 hectare wijngaarden, verdeeld over 27 verschillende appellaties, voornamelijk gelegen in Chassagne-Montrachet en Saint-Aubin. Tegenwoordig is het domein in handen van dochters Florence en Karine en hun echtgenoten. Florence en haar man Sebastien Caillat zijn tegenwoordig verantwoordelijk voor de vinificatie. Florence heeft haar opleiding genoten in Beaune, terwijl Sebastien Caillat geschoold is in Straatsburg en Dijon. Naast de opleiding hebben zij beide vele stages gelopen, in binnen– en buitenland, alvorens in 1998 de kelder over te nemen.

De 1er Cru Morgeot komt van een Premier Cru wijngaard die 2,08 ha groot is.  De wijngaard is aangeplant in 1971 en ligt op een kalkstenen plateau wat dus de typische mineraliteit geeft, maar ook voor een ideale waterhuishouding in zowel de natte als droge periodes.

De wijn is licht robijnrood van kleur, duidelijk waarneembaar in de neus met aroma's van framboos, aardse tonen, rode kers, cranberry en vanille. Droog, levendige zuurgraad, medium tannines en body. Smaak van rood fruit, framboos, aardbei, kers, aards met vanilletonen. Goed in balans, medium+ complexiteit en afdronk. Prachtige wijn van Lamy-Pillot.

De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse. Als u de wijn komt afhalen ontvangt u vaak nog een mooie korting. U ziet de korting direct wanneer u kiest voor afhalen op onze afrekenpagina. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. U kunt ons adres hier vinden.

Wijnsoort Wit
Land Frankrijk
Regio Bourgogne
Appellatie Chassagne-Montrachet
Wijnhuis Lamy-Pillot
Druif Chardonnay
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2022
Drinken vanaf 2024
Drinken tot 2036
Alcohol % 13.5
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Smaakprofiel Aromatisch, Bloemig, Complex, Droog, Fris, Fruitig, Houtgerijpt, Krachtig, Mineraal, Rijk, Steenfruit, Strak, Vol, Wit fruit
Drink momenten Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard, Romantisch, Summer party, Terras
Sommy Pairing Beschrijving Deze Chassagne-Montrachet Premier Cru uit Morgeot toont rijp wit en geel steenfruit met frisse citrustonen, een duidelijke kalkrijke mineraliteit en subtiele boter- en notenaroma's die samen voor een volle, geconcentreerde maar verfijnde Chardonnay zorgen. Door die combinatie van rijkdom en knapperige zuurgraad snijdt de wijn door romige sauzen en legt hij een mooi contrast bij gegrild of geroosterd gevogelte, terwijl de mineraliteit en frisheid bijzonder goed harmoniëren met witte vis en fijne schaal- en schelpdieren zoals gebakken coquilles of oesters. Extra goede combinaties krijg je bij bereidingen met een lichte beurre blanc of geroosterde, gecarameliseerde groenten en bij zachte tot licht gerijpte kazen zoals Comté of Brie.

In 1973 trouwen René Lamy en Thérèse Pillot, beide geboren in echte wijnbouwfamilies, en startten zij hun domein in het Hameau de Morgeot aan de rand van Chassagne-Montrachet. De Familie PILLOT vindt haar origines terug in de gemeente Chassagne-Montrachet in 1595. Het wijngoed Lamy-Pillot is een familiedomein dat werkt op 17 hectare wijngaarden, verdeeld over 27 verschillende appellaties, voornamelijk gelegen in Chassagne-Montrachet en Saint-Aubin.

Tegenwoordig is het domein in handen van dochters Florence en Karine en hun echtgenoten. Florence en haar man Sebastien Caillat zijn tegenwoordig verantwoordelijk voor de vinificatie. Florence heeft haar opleiding genoten in Beaune, terwijl Sebastien Caillat geschoold is in Straatsburg en Dijon. Naast de opleiding hebben zij beide vele stages gelopen, in binnen– en buitenland, alvorens in 1998 de kelder over te nemen. Karine en haar man Daniël zijn verantwoordelijk voor de verkoop en administratie.

Wijnen van Domaine Lamy-Pillot

Dit echte familiedomein heeft de beschikking over meer dan 20 hectare aan wijngaarden en hiermee maken zij een breed scala aan zowel witte als rode wijnen. De wijnen van Lamy-Pillot kenerken zich doordat het zeer rijke wijnen zijn met een weelderige textuur. In de neus florale tonen, rijp fruit en een verfijnde houttoets. Dezelfde aroma’s komen terug in de smaak. De fijne aciditeit geven het geheel extra complexiteit. De wijnen van Domaine Lamy-Pillot behoren inmiddels ook tot de zeer schaarse Bourgognes met jaar-in-jaar-uit hoge beoordelingen van de internationale wijnpers.

Domaine Lamy-Pillot bestellen bij Grandcruwijnen

Spijs

Deze Chassagne-Montrachet Premier Cru uit Morgeot toont rijp wit en geel steenfruit met frisse citrustonen, een duidelijke kalkrijke mineraliteit en subtiele boter- en notenaroma's die samen voor een volle, geconcentreerde maar verfijnde Chardonnay zorgen. Door die combinatie van rijkdom en knapperige zuurgraad snijdt de wijn door romige sauzen en legt hij een mooi contrast bij gegrild of geroosterd gevogelte, terwijl de mineraliteit en frisheid bijzonder goed harmoniëren met witte vis en fijne schaal- en schelpdieren zoals gebakken coquilles of oesters. Extra goede combinaties krijg je bij bereidingen met een lichte beurre blanc of geroosterde, gecarameliseerde groenten en bij zachte tot licht gerijpte kazen zoals Comté of Brie.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool