2021 Okonomierat Rebholz Riesling Trocken BIO
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Duitsland |
Regio | Pfalz |
Wijnhuis | Okonomierat Rebholz |
Jaar | 2021 |
Druif | Riesling |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (12.5%) |
Drink venster | 2023 - 2040 |
Een meer dan geweldige, en ook nog eens biologische, Riesling van een top wijnhuis uit de Duitse wijnregio Pfalz. De bekende regio waar per jaar de meeste zonuren van Duitsland worden gemeten en de temperatuur vrij hoog ligt voor Duitse begrippen. Wijnhuis Okononierat Rebholz heeft de meeste wijngaarden langs de Haardtrand (een deel tussen Pfälzer Wald en Rheinebene) gelegen op het westen en op het zuiden.
De Ökonomierat Rebholz Riesling Trocken is lichtgeel van kleur, aromatisch neus met tonen van exotisch- en citrusfruit en witte bloemetjes. Een prachtige, strakdroge wijn met een frisse aanzet, tintelend op de tong, schoon en elegant mondgevoel met mooie lengte. Heel precies en puur, heel mooi en zo verfijnd. In de mond geel steenfruit, iets mineraligs en een afdronk met levendige zuren. 91/100 Suckling
De Riesling druiven voor de Ökonomierat Rebholz worden met de hand geplukt waarbij zeer streng geselecteerd wordt. In de vinificatiekelder vindt er een koude inweking plaats van 24 uur, vervolgens persing van de druiven en een spontane alcoholische fermentatie met wilde (druifeigen) gisten op roestvrijstalen tanks waar de wijn zonder overgestoken te worden op zijn fijne lie rijpt. Dit hele proces verloopt geheel volgens strikt biologisch dynamische regels en voorschriften.
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Duitsland |
Regio | Pfalz |
Wijnhuis | Okonomierat Rebholz |
Druif | Riesling |
Biologisch gecertificeerd | Ja |
Vegan | Nee |
Jaar | 2021 |
Drinken vanaf | 2023 |
Drinken tot | 2040 |
Alcohol % | 12.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
James Suckling rating | 94 |
Smaakprofiel | Aromatisch, Bloemig, Droog, Fris, Fruitig, Mineraal, Strak, Wit fruit |
Drink momenten | Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Summer party, Terras, Voor alledag |
Login and Registration Form