2021 By Farr Shiraz By Farr

rotation
0,75 l · 13,5%
64,95

Op voorraad

22 items beschikbaar

  • 100%

Hoe smaakt deze wijn?

Hoe vol en zwaar de wijn in uw mond aanvoelt, zoals het verschil tussen magere melk en room. Meer alcohol, suiker en rijping op hout maken een wijn voller.

Het drogende, stroeve gevoel op uw tandvlees en tong, zoals bij sterke thee. Het komt uit de schillen en pitten van blauwe druiven en uit hout, en wordt zachter met de jaren.

Hoeveel suiker u proeft, van droog tot zoet. Fruitig is niet hetzelfde als zoet: een droge wijn kan naar rijp fruit smaken.

Hoe fris en sappig de wijn is: zuur laat het water in uw mond lopen. Veel zuur proeft levendig en verfrissend, weinig zuur zacht en rond.

Wat wij proeven Wat u proeft Klik op een smaak voor uitleg

Heeft u deze wijn geproefd?

Log in om uw proefnotitie op te slaan.

Inloggen

Gary Farr maakt al sinds 1978 wijn in Moorabool Valley bij Bannockburn, ongeveer een uur rijden van Melbourne. Voordat hij aan de slag ging in Australië heeft hij de wereld rondgereisd en het vak geleerd bij Domaine Dujac in Bourgondië, Cristom in Oregon en Calera in Californië. Niet verwonderlijk raakte hij hier in de ban van pinot noir en nam hij - niet zonder slag of stoot - mee terug naar Australië. By Farr produceert ook premium chardonnay en hebben shiraz en viognier aangeplant. Vandaag de dag zijn de zaken overgenomen door de volgende generatie, Nick Farr, al houdt Gary nog steeds een oogje in het zeil. Wijnhuis By Farr telt een oppervlakte van 130 hectare, waarvan 36 hectare beplant is met wijnstokken.

Victoria is het wijngebied in het zuidoosten van Australië en één van de weinige koel klimaatzones van het land. Victoria kent een overwegend koel tot gematigd klimaat. De nabijheid van de oceaan, de hoogteverschillen en expositie van de wijngaard spelen een grote rol. Als we alle subgebieden over één kam scheren, zijn pinot noir en chardonnay de twee specialiteiten. Ze worden geproduceerd in alle stijlen. Pinot noir varieert van delicaat tot meer gestructureerd, maar de gemene deler is het pure fruitkarakter. Chardonnay is er van vol en geconcentreerd uit Geelong tot licht en fris uit Mornington Peninsula.

De druiven zijn afkomstig van een wijngaard die in 1994 geplant is. De druiventrossen worden zeer selectief bij de juiste rijpheid met de hand geplukt. In de vinificatiekelder wordt 80% van de trossen ontsteeld. De druiven en overige trossen krijgen daarna vier dagen lang een koude inweking, waarna men in grote open kuipen met wilde (druifeigen) gisten een spontane alcoholische fermentatie laat plaatsvinden. Twee weken later volgt de persing en wordt de jonge wijn overgestoken op nieuwe Franse eikenhouten barriques (20% nieuw) voor de malolactische gisting en rijping. Na 18 maanden wordt de wijn geassembleerd en ongefilterd gebotteld.

De By Farr Shiraz is diep paarsrood van kleur. In de neus aroma’s van zwarte bessen, viooltjes, spekjes, mokka, anijs, peper en een rokerige toets. In het smaakpalet intense tonen van rijp klein zwart fruit, pruimen, laurier, specerijen en vanille, die gepaard gaan met een zeer lange fluwelige afdronk met elegante rijpe tannines en subtiele zuren.

WEETJE: De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u ook nog een mooie korting. We zitten bijna naast de Rijksweg met volop parkeergelegenheid. Klik hier voor adres

Karakter

Drinkvenster
2025 – 2038 Oogst 2021 · op dronk vanaf 2025 · tot 2038
Houtrijping
Ja

De wijn

Wijnsoort
Druiven
  • 100%
Jaar
2021
Smaakprofiel
DroogMiddelvolAardsBloemigDonker fruitHoutgerijpt

Herkomst

Land
Regio
Wijnhuis

Fles

Inhoud
0,75 l
Alcohol
13,5%
Afsluiting
Kurk

Kenmerken

Momenten
WinteravondBarbecueIndruk maken & cadeau

James Suckling

96

Gary Farr maakt al sinds 1978 wijn in Moorabool Valley bij Bannockburn, ongeveer een uur rijden van Melbourne. Voordat hij aan de slag ging in Australië heeft hij de wereld rondgereisd en het vak geleerd bij Domaine Dujac in Bourgondië, Cristom in Oregon en Calera in Californië. Niet verwonderlijk raakte hij hier in de ban van pinot noir en nam hij - niet zonder slag of stoot - mee terug naar Australië.

Het landgoed Farr ligt in de Moorabool-vallei tussen Geelong en Ballarat, 100 km ten zuidwesten van Melbourne. De druiventeelt in deze regio gaat meer dan 200 jaar terug, met Zwitserse kolonisten die hier in het begin van de 19e eeuw de eerste wijngaarden van Victoria aanplantten. De rijke vulkanische bodem en het continentale klimaat op het landgoed produceren eersteklas fruit met een smaak, boeket en kleur die uniek zijn voor onze omgeving.

Gary en Robyn Farr kochten het oorspronkelijke pand in 1994 en het tweede deel in 1998 - dit laatste was al bijna 40 jaar onaangeroerd en bestond uit dichte buxusdoorn en schadelijk onkruid. Het laatste stukje van de puzzel, dat de twee stukken land met elkaar verbindt, werd in 2011 gekocht door Nick en Cassie Farr, goed voor een totaal van 130 hectare, waarvan 36 hectare onder wijnstokken en de rest wordt onderhouden als begrazing en akkerbouw voor vee en paarden. Met een mengsel van verschillende klonen en onderstammen zijn de druivensoorten die hier worden verbouwd viognier, chardonnay, pinot noir, gamay en shiraz.

Nick en Gary Farr staan zij aan zij, maar zijn niet bang om het tegen elkaar op te nemen als hun meningen verschillen. Elke generatie heeft een onderscheidende stijl van wijnmaken ontwikkeld op basis van zijn individuele ervaring en smaak, en hun respectieve lijnen - By Farr van Gary en Farr Rising van Nick - hebben lovende kritieken gekregen, zowel in Australië als daarbuiten.

Deze By Farr Shiraz 2021 toont een pakket van rijp klein zwart fruit en pruim, viooltjes en charcuterie-achtige rooktonen met peper, anijs en subtiele vanille, ondersteund door zijdezachte tannines en een frisse, sappige zuurgraad. Daardoor snijdt de wijn mooi door het vet van rundvlees, varkensvlees en lam, accentueert hij de kruidigheid van charcuterie en barbecue en weerkaatst hij rokerige en gekruide smaken; probeer hem bij een medium-rare gegrilde entrecote met een zwartepeperkorst, langzaam gegaard lamsbout met rozemarijn of krokant gebakken buikspek met een licht zoete glaze voor optimale harmonie.

Klik op een categorie om recepten te ontdekken die goed combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat Sommy de ideale wijn bij uw maaltijd vinden.

Start bij Sommy