2015 Tenuta Degli Dei Cavalli

rotation
54,95

Niet op voorraad

Momenteel niet beschikbaar

Geniet nu of bewaar tot 2035
Hoog gewaardeerd door professionals

Stuur mij een e-mail als dit product terug is in voorraad

Heb je deze wijn geproefd?

Log in om je proefnotitie op te slaan.

Inloggen

Het landgoed Tenuta Degli Dei is sinds de jaren 70 in het bezit van de familie Cavalli. Rond het jaar 2000 besloot de zoon van modegoeroe Roberto Cavalli, Tomasso Cavalli, het domein in hartje Chianti (Toscane) om te toveren tot een kwaliteitsvol wijndomein. Tenuta Degli Dei ligt in het dorpje San Leoline, in de buurt van Panzano. De wijngaarden liggen in de welbekende Conca d’Oro vallei. Deze is uitermate geschikt voor de wijnbouw dankzij de bodem en zijn unieke oriëntatie aan zonlicht.

In 2010 werd het domein uitgebreid met de aankoop van een Chianti Classico wijngaard waar enkel sangiovese druiven worden verbouwd. In 2013 komt de eerste wijn hiervan op de markt en deze ligt volledig in de stijl van het huis. Tomasso krijgt voor het maken van zijn wijn de hulp van Gioia Cresti en Carlo Ferrini. Twee wijnmakers die sinds 1998 samenwerken en die hun naam reeds enige tijd gemaakt hebben. De bodem is een mengelmoes van mergel en klei. Naast sangiovese, zijn de Franse rassen merlot, cabernet sauvignon, cabernet franc, petit verdot en alicante bouschet aangeplant. Tenuta Degli Dei heeft de druif ranken aangeplant op een hoogte van 350 a 400 meter, ideaal omdat de Sangiovese druiven veel zon uren krijgen maar ook de koelte van de nacht. Zo krijgt men op natuurlijke wijze een volle, krachtige wijn met veel zachtheid.

De Cavalli is een geweldige supertuscan. De Tenuta degli Dei Cavalli heeft een basis van Cabernet Sauvignon vermengd met Cabernet Franc en Petit Verdot en is een geweldige dinerwijn. De wijn heeft 18 maanden gerijpt op eiken en nog 18 maanden op fles. In de neus ruiken we tonen van kruiden en zwart fruit, laurier, bessen, zoethout en leder. In de mond is de wijn full bodied met zachte tannines. De afdronk is gelaagd, rijk en weelderig. De Cavalli Supertuscan heeft hoge beoordelingen gekregen van zowel Wine Spectator, Parker als Suckling

 

Block Bundle Options Nee
Wijnsoort Rood
Land Italië
Regio Toscane
Appellatie Chianti (Classico)
Wijnhuis Tenuta degli Dei
Druif Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2015
Drinken vanaf 2021
Drinken tot 2035
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud Standard (0.75 ltr)
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 93
James Suckling rating 95
Smaakprofiel Donker fruit, Houtgerijpt, Kruidig, Rijk, Soepel, Vol
Drink momenten Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe
Sommy Pairing Beschrijving Deze volle, rijk gelaagde Toscaan toont donker zwart fruit zoals braam, morel en pruim met zwoele tonen van laurier, zoethout, vanille en geroosterd eiken, zachte zijdeachtige tannines en een frisse zuurgraad die de wijn elegant houdt. Daardoor sluit hij prachtig aan bij rundvlees en lam omdat de structuur en zuurgraad het vet en de kracht van het vlees tegenwicht geven, terwijl hij bij stevige pasta’s en pizza met tomatensaus of bij gegrilde barbecuegerechten de kruidigheid en rokerigheid aanvult. Kies daarbij voor gegrild of gebraden bereidingen zoals een bistecca alla fiorentina, gegrilde lamskoteletten met rozemarijn, langzaam gegaard lamsbout of een rijke vleesragù en houtovenpizza met pittige salami voor de beste combinatie.

Parker

93

James Suckling

95

Het landgoed Tenuta Degli Dei is sinds de jaren 70 in het bezit van de familie Cavalli. Rond het jaar 2000 besloot de zoon van modegoeroe Roberto Cavalli, Tomasso Cavalli, het domein in hartje Chianti (Toscane) om te toveren tot een kwaliteitsvol wijndomein. Tenuta Degli Dei ligt in het dorpje San Leoline, in de buurt van Panzano. De wijngaarden liggen in de welbekende Conca d’Oro vallei. Deze is uitermate geschikt voor de wijnbouw dankzij de bodem en zijn unieke oriëntatie aan zonlicht.

In 2010 werd het domein uitgebreid met de aankoop van een Chianti Classico wijngaard waar enkel Sangiovese druiven worden verbouwd. In 2013 komt de eerste wijn hiervan op de markt en deze ligt volledig in de stijl van het huis. Tomasso krijgt voor het maken van zijn wijn de hulp van Gioia Cresti en Carlo Ferrini. Twee wijnmakers die sinds 1998 samenwerken en die hun naam reeds enige tijd gemaakt hebben. De bodem is een mengelmoes van mergel en klei. Naast Sangiovese, zijn de Franse rassen Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot en Alicante Bouschet aangeplant.

Deze volle, rijk gelaagde Toscaan toont donker zwart fruit zoals braam, morel en pruim met zwoele tonen van laurier, zoethout, vanille en geroosterd eiken, zachte zijdeachtige tannines en een frisse zuurgraad die de wijn elegant houdt. Daardoor sluit hij prachtig aan bij rundvlees en lam omdat de structuur en zuurgraad het vet en de kracht van het vlees tegenwicht geven, terwijl hij bij stevige pasta’s en pizza met tomatensaus of bij gegrilde barbecuegerechten de kruidigheid en rokerigheid aanvult. Kies daarbij voor gegrild of gebraden bereidingen zoals een bistecca alla fiorentina, gegrilde lamskoteletten met rozemarijn, langzaam gegaard lamsbout of een rijke vleesragù en houtovenpizza met pittige salami voor de beste combinatie.

Klik op een categorie om heerlijke recepten te ontdekken die perfect combineren met deze wijn.

Heeft u al een gerecht in gedachten?

Laat onze AI-sommelier u helpen met het vinden van de ideale wijn bij uw gerecht

Start de Sommy Wijnadvies Tool