2010 Dal Forno Romano Amarone Della Valpolicella Magnum

rotation

Lage voorraad

Nog maar 1 over

🚚 Bestellingen geplaatst vóór 17:00 worden vandaag verzonden

Omschrijving

chevron-down

De godfathers van de Amarone zijn zonder twijfel Quintarelli, Garbole en de legendarische Romano Dal Forno en behoren tot de absolute top onder de Valpolicella en Amarone wijnen dus natuurlijk mag Dal Forno niet ontbreken in het assortiment van Grancruwijnen. Bij Dal Frono wordt op een bijna manicale manier wijn gemaakt waarbij het slechts gaat om kwaliteit en niet om kwantiteit. Romano kent niet alleen iedere druivenstok van zijn wijngaard, maar zelfs iedere tros. Op het Fattoria worden alle druiventrossen stuk voor stuk gecontroleerd en hieruit worden alleen de beste druiven geselecteerd voor zijn winnen. Dal Forno staat voor perfectie.

De Dal Forno Romano Amerone behoort tot de allerbeste Amarone ter wereld. De Amarone della Valpolicellla Monte Lodoletta is een wijn waar mensen over dromen en is zo'n fles die een wijn liefhebber graag wilt hebben in zijn verzameling. De wijn is monumentaal, magisch, decadent en met een unieke persoonlijkheid. Klinkt dit als over de top? Zoals Robert Parker stelt: “Het is onmogelijk om te overdrijven over de grootsheid van deze wijn”.

De Dal Forno Amarone wordt gemaakt van 60% Corvina, 20% Rondinella, 10% Oseleta, 10% Croatina. Met uiterste zorgvuldigheid worden de beste druiven handmatig geplukt.  Hierna liggen ze 3 maanden in grote open ruimtes te drogen.Het persen begint meestal midden december nadat de druiven handmatige gecontroleerd zijn. De fermentatie gebeurt in rvs tanks die rond 28°C zijn. De tanks zijn uitgerust met uiterst zorgvuldig, computer gestuurd proces die de inhoud in beweging houdt gedurende 15 dagen waarna laatste maceratie t2 dagen duurt. Na dat proces wordt de wijn overgegoten in nieuwe vaten, waar de langzame fermentatie 18 maanden doorgaat. In totaal blijft de wijn 36 maanden in het vat. Na het filteren wordt de wijn gebottled, waarna het nog lang blijft rijpen en pas wordt vrijgegeven wanneer Romano daarvoor de tijd rijp acht. Dit is een magnum van 1.5 liter.

Een exorbitante Amarone. Intens donkerrood van kleur met in de geur zoveel lagen… Zwoele aroma’s van kersen, blauwe bessen, krenten, rozijnen, tuttifrutti, chocolade, koffie en tabak. Vol van smaak met een bitterzoete aanzet. Diep en geconcentreerd met rijp fruit, truffel, tabak en nieuw leer. Een magistrale afdronk. Een wijn waar enorm veel in valt te ontdekken, met een ongekend bewaarpotentieel. Deze Amarone gaat goed samen met geroosterd vlees zoals, rund, lam, kalf, maar ook met wild als hert, konijn en wildzwijn. De wijn doet het ook goed in combinatie met pasta’s op basis van tomaten of truffels. Ook met sterke, wat oudere, kazen kan deze wijn gecombineerd worden.

De wijn begint stilaan open te bloeien maar heeft nog erg mooie toekomst voor de boeg en dit is een ideale kandidaat voor een Coravin. U kunt zo een klein nipje of glaasje proberen en daarna de wijn moeiteloos weer jaren laten rusten

4.6 / 5 sterren voor Dal Forno Romano (6930 ratings)
97 / 100 punten James Suckling
98 / 100 punten International Wine Challenge
98 / 100 punten Robert Parker's Wine Advocate

Specificaties

chevron-down
Beschikbaar per 30 jul. 2025
Wijnsoort Rood
Land Italië
Regio Veneto
Appellatie Amarone della Valpolicella
Wijnhuis Dal Forno Romano
Druif Cabernet Sauvignon
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2010
Drinken vanaf 2018
Drinken tot 2038
Alcohol % 16
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 1.5 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 95
Vinous rating 92
Smaakprofiel Complex, Droog, Fruitig, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Rood fruit, Soepel, Vol
Drink momenten Indruk maken, Lekker luxe, Open haard, Romantisch

Professionele Recensies

chevron-down

Parker

95

Vinous

92

Bijlagen

chevron-down