Champagne Veuve Clicquot Demi Sec in Giftbox
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Champagne |
Wijnhuis | Veuve Clicquot Ponsardin |
Druif | Chardonnay Pinot Meunier Pinot Noir |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (12%) |
De Veuve Clicquot is op Moet & Chandon na de meest gedronken champagne brut ter wereld. In 1805 nam de 27-jarige weduwe Clicquot de leiding over het in 1772 in Reims opgerichte huis over en werd zij een van de eerste zakenvrouwen uit de geschiedenis. Deze dappere en vooruitziende vrouw liet de wereld kennismaken met haar champagne. Knowhow & vakmanschap: al meer dan 200 jaar houdt het huis zich aan zijn eigen motto: ‘Er is maar één kwaliteit, de beste’.
Een consequente stijl: complex & krachtig met voornamelijk Pinot Noir. Met een unieke gele huisstijl straalt Veuve Clicquot elegante levendigheid met een randje uit.
Een ideaal geschenk. Maakt feesten en bijzondere gelegenheden nog specialer.
Een Demi-Sec is een (half)zoete champagne. De Veuve Cliquot is een blend van Pinot Noir, Pinot Meunier en Chardonnay. De Veuve Clicquot Demi-Sec heeft een verfijnd evenwicht tussen zoete en fruitige smaken en is opvallend fris. Ideaal als begeleiding bij een fruitig dessert. De wijn is prachtig geel met diepgouden highlights en fijne, gelijkmatige belletjes. Rijk aan geuren van rijp fruit (gekonfijt fruit, bessenlikeur) met zweempjes geroosterd brood en brioche. De wijn voelt zacht en rond aan en is heerlijk fris dankzij de milde aciditeit. Met uitgesproken aroma's van rijp fruit.
Omdat de smaak neigt naar zoete en fruitige smaken gaat Veuve Clicquot Demi-Sec bijzonder goed samen met desserts op basis van fruit: perentaart, gratin aux argues, charlotte met abrikozen. Maar ook îles flottantes, crêpes Suzette, crème brûlée, nougat glacé of een traditioneel Frans driekoningenbrood zijn ideale partners voor deze geweldige champagne. Na extra tijd in de kelder (twee of drie jaar of onder de juiste omstandigheden zelfs langer) ontwikkelt Demi-Sec nog rijkere tonen van praline of geroosterd brood. Dan past de Champagne perfect bij desserts op basis van karamel of praline: Paris-Brest, tarte tatin, peren met karamel.
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Champagne |
Wijnhuis | Veuve Clicquot Ponsardin |
Druif | Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir |
Biologisch | Nee |
Vegan | Nee |
Alcohol % | 12 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Ja |
Dessert wijn | Ja |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 91 |
Smaakprofiel | Fris, Mineraal, Strak, Wit fruit, Zoet |
Drink momenten | Cadeau!, Iets te vieren, Indruk maken, Lekker luxe, Romantisch |