Barbadillo Manzanilla Pasada en Rama Pastora
Wijnsoort | Sherry |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Jerez |
Wijnhuis | Barbadillo |
Druif | Palomino |
Inhoud (Alc) | 0.375 ltr (15%) |
Drink venster | 2018 - 2025 |
Bodegas Barbadillo heeft de Rama versie vrijgegeven van hun populaire Manzanilla. Bodegas Barbadillo is in feite zijn de pionier in de hele Manzanilla stijl met waarschijnlijk een eerste botteling in 1821. De wijnen worden gebotteld met minimale filtering, met behulp van eiwit net zoals in de oude dagen.
De NV Manzanilla Pasada en Rama Pastora verschilt uitsluitend van de Solear en Rama daar de wijn is nog wat ouder is. Deze Manzanilla komt uit de Pastora-wijnmakerij, maar de wijn is hetzelfde als de Solear. De wiijn is een beetje zwaarder, met meer "body" en net wat voller in de mond maar het gaat slechts om details. In het glas heeft de Pastora een gele kleur met gouden accenten. In de neus heeft het een geurige aroma. In de mond is de binnenkomst zacht, vriendelijk, met bittere noten en ietwat ziltig. De afdronk is lang en smakelijk. Dit is een wijn welke een uitstekende begeleider is van mooie Iberico ham maar als u innovatief en verassend wilt zijn dan moet u deze droge sherry eens schenken bij (vis) sushi - u zult verstelt staan
93/100 Parker
Barbadillo is, zonder twijfel, zowel de grootste en de belangrijkste bodega van Sanlucar de Barrameda. Opgericht in 1821 door Benigno Barbadillo is het bedrijf het is nog steeds in handen van de zevende generatie van de familie Barbadillo. Het bedrijf heeft ook uitgebreid, niet alleen binnen de Jerez Er werken 300 mensen en hun wijnen zijn verkrijgbaar in 39 verschillende landen. In Jerez bezitten ze 500 hectare wijngaarden. Nog steeds is men voortdurend aan het innoveren en experimenteren. Sinds recent bottled men 4 keer per jaar en op de fles kan je jaartaal en jaargetijden zien van de botteling. Het grootste gedeelte zijn hun (kwaliteits) instapmodellen waarop jaartal staat vermeld en daarnaast heeft men zeer exclusieve modellen met als hoogtepunt de exclusieve Reliquia gemaakt van wijnen van gemiddeld 80 tot 100 jaar oud.
Wijnsoort | Sherry |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Jerez |
Wijnhuis | Barbadillo |
Druif | Palomino |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Drinken vanaf | 2018 |
Drinken tot | 2025 |
Alcohol % | 15 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.375 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Ja |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 93 |
Login and Registration Form