Ardbeg An Oa
Land | Schotland |
---|---|
Whisky huis | Ardbeg |
Whisky Regio | Islay |
Whisky soort | Single Malt |
Inhoud (Alc) | 0.7 ltr (46.6%) |
Leeftijd | NAS |
smaak whisky | Krachtig en Rokerig |
De Arbeg An Oa (spreek uit ‘an o’) is de nieuwste release in de core range van Ardbeg. Hij is vernoemd naar de Mull of Oa, waar je ook het American Monument kan bewonderen. Deze Ardbeg rijpte op een combinatie van 7 vattypes, waaronder virgin oak, PX sherry en 1st fill bourbonvaten. Oh, ja, het ABV is ook apart: 46.6%.
De neus is verrassend fris en monter voor een Ardbeg, met flink wat vanille en limoen, gember en kaneel. Fanta Lemon met wat munt, vers zeewier en iets van vers geboend leder. Nog iets van gerookte mosselen en dieselolie. En wat rook, dat spreekt.
In smaak zijn het de kruiden die eerst komen (gember, peper, kardemom), daar zal de virgin oak wel voor een groot deel tussen zitten. Dit wordt gevolgd door zwarte thee, zoete citroenen en roze pompelmoes en een hint van bruine suiker. Turf, uiteraard. Maar ook flink wat brak water.
LET OP: ALLEEN LEVERBAAR IN NEDERLAND
Type Gedistilleerd | Whisky |
---|---|
Land | Schotland |
Whisky huis | Ardbeg |
Whisky Regio | Islay |
Whisky soort | Single Malt |
Gebotteld door | Distillery botteling |
Whisky Cask Type | Verschillende types of casks oa Pedro Ximenez, virgin oak, and ex-bourbon. De whiskies worden dan gehuwd in een groot French oak vat in Ardbeg's Gathering Room |
Alcohol % | 46.6 |
Afsluiting | Kurk |
Inhoud | 0.7 ltr |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Login and Registration Form