2021 Juan Gil Yellow label
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Murcia |
Appellatie | Jumilla (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Jaar | 2021 |
Druif | Monastrell |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14.5%) |
Drink venster | 2022 - 2025 |
Juan Gil, familiebedrijf opgericht in 1916 in het centrum van de stad Jumilla en is de voorvechter van het op de kaart brengen van de Jumilia als (top)wijngebied en heeft ertoe geleid dat verschillende wijnmakers zijn opgestaan voor de prestige/potentieel van de wijnen van het gebied en de kwaliteiten van de Monastrell-druif. Trouw aan haar oorsprong heeft dit wijnhuis traditie en de nieuws technologie naadloos versmolten met respect voor het milieu. Juan Gill is ook de maker van de fameuze Clio en de de wereldvermaarde El Nido.
De Yellow Label van Juan gil is gemaakt van handgeplukte Monastrell (Mourvèdre), welke na fermentatie gedurende 4 maanden op deels Franse/deels Amerikaanse eik heeft gerijpt waarna deze weer terug wordt geplaatst naar RVS voordat deze wordt gebotteld. De Yellow label (deze wijn heette tot aan jaargang 2017 nog de 4 Meses) heeft een intens diepe kersenkleur. Krachtig aroma, attractieve fruitaroma’s die zeer mooi in balans blijven in de lange afdronk. Heerlijk glas! Een voltreffer voor de goede barbecue, diner of bij de haard. De Yellow Label is nu perfect op op dronk en heeft en geweldige prijs/kwaliteit verhouding want een wijn van dit niveau voor ruim onder de 10 euro is lastig vinden.
Wij gaan het niet ontkennen; wij zijn een grote fan van Juan Gill en vinden het vooral fraai dat deze zowel wijnen heeft in het top-segment, zoals de Clio en de El Nido, als wijnen die ook met liefde zijn gemaakt en een hoge kwaliteit hebben maar daarnaast ook nog zeer betaalbaar zijn. Wij hebben in Nederland de eer om deze bijzondere lijn van Juan Gill te leveren. Geweldige Prijs/Kwaliteit.
Naast de Yellow kent Juan Gil nog de Silver Label (12 maanden rijping) en de Blue Label (18 maanden rijping) en dan natuurlijk nog de geweldige Juan Gil Blanco en de schaarse Juan Gil Rosé
De prachtige bodega Juan Gil werd in 1916 opgericht, en is reeds generaties in handen van de Gil familie. In tegenstelling tot het gros van Jumilla liggen de wijngaarden op het plateau tussen de bergen. Hierdoor profiteert Juan Gil van een meer gematigd klimaat ten opzichte van de wineries die in het dal gelegen zijn. De metamorphose op het domein van Juan Gil is werkelijk spectalulair. Waar Juan Gil steeds één der toonaangevende wineries van de regio Jumilla was, markeert het zich vandaag nog meer dan ooit als topper van de regio. Dit is in hoofdzaak te danken aan de constante investeringen van eigenaar Miguel Gil. Zijn wijnen van de regio Jumilla, wat synoniem stond met massa en basic, scoren nu bij de allerbeste van Spanje. En wat mooi is, niet enkel de topcuvées, maar elke wijn met de Gil handtekening is een genot. Naast de bekende en fameuze wijnen van Juan Gil onder de naam El Nido en Clio heeft de familie prachtige domeinen waaronder Pedrera, de 12 Meses (silver Label)| en de L´Altre de Can Blau. Al met al pracht-wijnen welke allen biologisch worden verbouwd en geproduceerd en een uitmuntende prijs/kwaliteit verhouding hebben
Miguel Gil is ook eigenaar van het topdomein El Nido en koos uit respect en liefde voor zijn regio (en grote wijn!) voor kwaliteit in plaats van kwantiteit in het voor jaren onontdekte Jumila. Voor het miniproject van Bodegas El Nido doet hij beroep op de Australische topwijnmaker Chris Ringland (bij Parker goed voor 100/100…) Op deze kleine Bodega worden 2 wijnen gemaakt: Clio & El Nido. De 16 ha Monastrell wijngaarden van 60 jaar oud prijken op terrassen die noordoost georiënteerd zijn. Verder werden er 25 jaar geleden in dezelfde regio 12 ha Cabernet Sauvignon op de heuvels met oriëntatie noord aangeplant. Vandaag bieden deze unieke wijngaarden druiven van topkwaliteit die door het duo Gil-Ringland magnifiek veredeld worden tot Spanje’s meest aristocratische wijnen.
Organische/biologische wijnbouw en sustainability zijn belangrijke elementen in de visie van de Gil Family. Klik voor een fraaie overzichts video: Gil Family Estates - Video
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Murcia |
Appellatie | Jumilla (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Druif | Monastrell |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2021 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2025 |
Alcohol % | 14.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Smaakprofiel | Aards, Boers, Donker fruit, Droog, Fruitig |
Drink momenten | Barbecue, Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Voor alledag |
Login and Registration Form