2021 Charles Dupuy Le Pont Vigneau Chenin Blanc
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Loire |
Wijnhuis | Charles Dupuy |
Jaar | 2021 |
Druif | Chenin Blanc |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (12%) |
Drink venster | 2022 - 2026 |
De wijngaarden van Dupuy zijn gelegen in Verdigny in de Loirevallei in Noord-Frankrijk. De percelen liggen voornamelijk in Sancerre, Pouilly-Fumé en Touraine. Grote drijfveer en passie van het wijnbedrijf is de druif Sauvignon Blanc, waarmee met gebruik van de meest geavanceerde technieken een zo puur en authentiek mogelijke wijn gemaakt wordt. Inmiddels maakt het bedrijf ook erg mooie wijnen met Chenin Blanc en Pinot Noir.
Het landgoed en het wijnimperium zijn sinds 2004 in bezit van Miguela en Joost Willebois. Nederlander Joost Willebois heeft Franse wortels, zijn Franse voorouders hadden de naam Villebois, die later Willebois werd. Toen Miguela en Joost in 2004 een wijndomein in Verdigny kochten, doopten ze het Villebois. Hun wijnen onder de naam Charles Dupuy zijn een hommage aan Charles Etienne Dupuy, die in 1920 zijn 80 hectare grond doneerde aan het toenmalige wijndomein.
De druiven voor deze Chenin blanc worden handmatig n 2 runs gedaan. Kost zeker wat meer tijd maar zo kunnen de chenin druiven worden geoogst op rijpheid en frisheid. De perfect gerijpte druiven hebben geen malolactisch fermentatie nodig. In het glas heeft de wijn een lichte en heldere citroengele kleur met zachte, subtiele minerale tonen zijn verpakt in aromaten van meloen en citrus. Tropisch fruit, citrus en
kruidenaroma's en smaken, met een evendige zuurgraad en mineraliteit. Dit in een volle en rijke chenin blanc. Geweldig als standalone glas en gastronomisch blijft deze wijn overal fier staan en perfect bij een lekker stukje varkensvlees of een pasta met rode of witte saus.
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Loire |
Wijnhuis | Charles Dupuy |
Druif | Chenin Blanc |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2021 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2026 |
Alcohol % | 12 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Nee |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Smaakprofiel | Aromatisch, Droog, Fris, Mineraal, Strak, Wit fruit |
Drink momenten | Met vrienden |
Login and Registration Form