2019 Domaine Huet Vouvray Le Mont Demi-Sec
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Loire |
Appellatie | Vouvray |
Wijnhuis | Domaine Huet |
Jaar | 2019 |
Druif | Chenin Blanc |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13.5%) |
Drink venster | 2024 - 2055 |
Het wijnaanbod van de Loire-vallei is niets anders dan divers, en Vouvray is de enige regio die deze diversiteit het beste typeert. Toegegeven, bij Vouvray draait alles om één variëteit: Chenin Blanc. Vouvray ligt in het koelste deel van de Loire en het klimaat heeft de meeste invloed op de wijnstijl. In koudere jaren leent een verhoogde zuurgraad zich voor zowel stille als mousserende wijnen die droog, halfdroog of medium droog kunnen zijn.
Domaine Huet is zonder twijfel Referentie voor topwijnen in de Loire! Domaine Huet, opgericht in 1928, beschikt over drie bijzondere en verschillende terroirs: Le Mont met 8 hectare, Le Haut-Lieu met 9 hectare en de door een stenen muur omgeven Le Clos de Bourg met 6 hectare. We bevinden ons ten oosten van Tours in de Loire. Sinds 1990 was Huet een van de voorlopers van de biologisch-dynamische wijnbouw. Deze teeltwijze, die de bodem, de plant en de omgeving volledig respecteert, zorgt ervoor dat de Chenin Blanc hier zijn ware karakter en authenticiteit laat zien. In de wijnkelder vergisten de wijnen op een mix van oude eiken vaten (demi muids) en RVS tanks. Vergisting start met de natuurlijke, eigen gist. Na de eerste gisting volgt geen melkzuurgisting zodat de wijnen hun kenmerkende 'fraicheur' behouden.
De Vouvray Le Mont Demi-Sec 2019 is helder, fris, diep en complex maar toch puur, fijn, elegant en perfect verweven in de neus, waar tonen van gemalen vuursteen, kalksteen en geconcentreerde citrusfruitaroma's en zelfs jodiumtonen worden onthuld. Zeer elegant en verfijnd in de mond, dit is een ronde, sappige, verleidelijk fruitige maar toch stevig gestructureerde en pikante Le Mont waarvan de zoetheid wordt vastgelegd door fijne tannines en een duurzaam dichte, vitale en zoute afdronk. 97/100 Parker
Domaine Huet is opgericht in 1928 door Victor Huet en is een iconisch domein in de Loire. Zijn zoon Gaston heeft nu dertig hectare chenin blanc in zijn bezit, verdeeld over drie percelen: Le Haut-Lieu, Le Mont en Le Clos du Bourg. Het landgoed was een van de voorlopers van de biodynamische wijnbouw in de Franse wijngaard. Deze methode, waarbij respect voor de bodem, de plant en het milieu bovenaan staat, zorgt ervoor dat de chenin blanc hier zijn ware karakter en authenticiteit laat zien.
Zo geven de soepelheid van de bruine klei van Le Haut-Lieu, de gebeitelde vuursteen van Le Mont en de ronding van de kalksteen van Le Clos du Bourg de wijnen van de chenin-druif een onvergelijkbare elegantie. Tijdens de oogst worden in verschillende fases steeds de rijpe druiven apart weggeknipt en dat levert de verschillende wijntypen op. Dit is eigenlijk vergelijkbaar met de Duitse aanpak van Kabinett, Spätlese, Auslese etc. De termen sec en demi-sec hebben dus niets van doen met de benamingen zoals in de Champagne gebruikt worden, want daar is het een kwestie van dossage.
Alle wijnen, van droog/sec, half droog/demi-sec en zoet/moëlleux zijn van topkwaliteit, heel precies gemaakt en uitstekend geschikt om te bewaren. Bovendien bezitten de wijnen van Huet een prachtige frisheid om het beetje restzoet perfect in evenwicht te houden.
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Frankrijk |
Regio | Loire |
Appellatie | Vouvray |
Wijnhuis | Domaine Huet |
Druif | Chenin Blanc |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2019 |
Drinken vanaf | 2024 |
Drinken tot | 2055 |
Alcohol % | 13.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 97 |
Smaakprofiel | Aromatisch, Complex, Krachtig, Rijk, Rond, Steenfruit, Vol, Zoet |
Drink momenten | Lekker luxe |
Login and Registration Form