2019 Bodegas Shaya Habis
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Rueda (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Jaar | 2019 |
Druif | Verdejo |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13.5%) |
Drink venster | 2022 - 2028 |
Bodegas Shayo is opgericht door Juan Gil en behoort tot de Gil Family Estates. De Shaya Verdejo is een witte wijn uit de DO Rueda gemaakt van 100% Verdejo van oude wijnstokken met een zeer minimale opbrengsten, geplant in het zuidoostelijke deel van de provincie Segovia - in het zuiden van de appellatie Rueda. De arme zandgronden dwingen de wortels van de oude wijnstokken meters diep op zoek te gaan naar water. Hierdoor wordt de mineraliteit extra aangedikt. De wijn wordt gemaakt door de Australische wijnmaker Belinda Thomson, van de wijnmakerij Crawford River.
De Shaya Habis is een speciale selectie van zeer oude Verdejo-wijnstokken die ook vatgegist is en 9 maanden lang op de droesem heeft gerijpt in grote eiken vaten van 500 en 600 liter. De wijnstokken zijn getraind in het vaso-systeem en geplant in zeer zandige bodems. Veel van de wijnstokken zijn niet niet-geënt en erg oud dus in vele gevallen ouder dan 100 jaar (pre-phylloxera)
In het glas is de Shaya Habis strogeel met een groene zweem. In de neus ruiken we tonen van muskusachtige aroma's van perzikpit, citroenschil en peer, met een rokerige ondertoon. Geconcentreerd, tactiel en dicht, met een sappige, minerale kwaliteit met vers pit fruit- en kruidensmaken. De Habis eindigt helder en lang en herhaalt de pittige toon en toont de rijkdom van zijn oude wijnstokken. Deze fraaie sur lie hout gerijpte Verdejo is een uitstekende begeleid bij zeevruchten zoals gevulde mosselen, oesters, garnalen en sint-jakobsschelpen maar ook heerlijk bij een paella of bij rijst gerechten. Deze wijn is qua stijl zeer vergelijkbaar met een Ossian of Belondrade Verdejo maar dan behoorlijk wat vriendelijker in prijs.
WEETJE: In de Tab: Bijlage vindt u de officiële factsheet van deze fraaie wijn. Wij sturen u die automatisch toe bij een bestelling van deze wijn. De wijn ligt in ons geconditioneerde Wine Warehouse en als u de wijn komt afhalen ontvangt u ook nog een mooie korting.
Wijnsoort | Wit |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Rueda (Appellatie) |
Wijnhuis | Juan Gil |
Druif | Verdejo |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2019 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2028 |
Alcohol % | 13.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Aanbieding | Wijn van de Week |
James Suckling rating | 91 |
Smaakprofiel | Complex, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Strak, Vol, Wit fruit |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe, Met vrienden |
Login and Registration Form