2018 Umani Ronchi Rosso Conero San Lorenzo DOC
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Italië |
Regio | Marche |
Wijnhuis | Umani Ronchi |
Jaar | 2018 |
Druif | Montepulciano |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (13.5%) |
Drink venster | 2020 - 2026 |
Dit verhaal begon meer dan een halve eeuw geleden in Cupramontana, in het hart van Verdicchio Classico. Vandaag is het wijndomein Umani Ronchi in handen van de familie Bianchi-Bernetti. Drie wijnzones - Castelli di Jesi, Conero en Abruzzo - en talloze wijngaarden zijn verspreid over 10 districten. In totaal zijn 210 ha aangeplant met Verdicchio en Montepulciano die het beste tot uiting komen in Marche en Abruzzo. De 185 km wijnstokken staan genesteld tussen de heuvels en de Adriatische kust, elk met zijn unieke eigenschappen en terroir. Umani Ronchi heeft zijn landgoed verdubbeld en 85% van zijn oude wijnstokken herplant sinds de jaren '70. Ze hebben geïnvesteerd in Verdicchio en Rosso Conero en herstelde de Pecorino en Lacrima di Morro d'Alba rassen. Hun wijngaarden worden bovendien allemaal biologisch bewerkt. Dit is eerder een technische beslissing dan een ideologische overweging. De wijnstokken bloeien op zo een manier dat er ruimte is voor een wijnbouw die het beste uit de druiven haalt zonder in te boeten op de kwaliteit van de wijnen.
De Umani Ronchi San Lorenzo is een 100% Montepulciano. De wijnstokken staan aangeplant op een bodem van kalk en klei De druiven komen uit twee verschillende wijngaarden, die beide eigendom van Umani Ronchi en gelegen zijn in Ancona en Osima. De beplantingsdichtheid in de wijngaarden bedraagt 2200 tot 5680 wijnstokken per ha. De druiven worden manueel geplukt van eind september tot halverwege oktober.
Allereerst vindt er een schilinweking plaats gedurende ca 12 dagen in roestvrijstalen vaten en dan de alcoholische en malolactische fermentatie, gevolgd door een houtrijping van 12 maanden waarvan 50% van de wijn rijpt in barriques en de rest in grote eiken vaten van 5000-8000 liter. Nadat de assemblage is samengesteld uit de 2 verschillende opvoedingen rust de wijn nog 6 maanden op de fles. In het glas heeft de San Lorenzo een mooie frisse granaatrode kleur. De neus geurt zoet en fruitig, met vooral overheersende tonen van morellen. De aanzet is rijk, sappig, smaakvol en plezierig met fluweelzachte tannines. Een lange afdronk, die vooral fruitig is.
De San Lorenzo Montepulciano past uitstekend bij stevige pastagerechten, wild, stoofgerechten, rijke kazen, maar ook geroosterd wit vlees en gerechten van de grill. De wijn is ook uitstekende bij een mooie Pizza.
Umani Ronchi wijnen online bestellen bij Grandcruwijnen
Umani Ronchi wijnen koopt u natuurlijk online bij Grandcruwijnen.nl, de wijnhandel met één van de grootste wijncollecties in Nederland en België, waar u zowel bijzondere wijnen als wijnen-voor-ieder-budget kunt bestellen. Kwaliteitsproducten, snelle levering & betrouwbare service dat is Grandcruwijnen!
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Italië |
Regio | Marche |
Wijnhuis | Umani Ronchi |
Druif | Montepulciano |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2018 |
Drinken vanaf | 2020 |
Drinken tot | 2026 |
Alcohol % | 13.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Smaakprofiel | Aards, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Mineraal, Rood fruit, Tannines, Vol |
Drink momenten | Barbecue, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard |
Login and Registration Form