2018 Muga Crianza (Reserva)

Waardering:
100 % of 100
29,95 24,75
Wijnsoort Rood
Land Spanje
Regio Rioja
Wijnhuis Bodegas Muga
Jaar 2018
Druif Garnacha Graciano Mazuelo Tempranillo
Inhoud (Alc) 0.75 ltr (14%)
Drink venster 2021 - 2030
Bekijk alle kenmerken Ontdek meer over deze wijn

Opgericht in Rioja in 1936 heeft Muga heeft een assortiment waarin de Rioja en de wijngaarden in al zijn aspecten en prijsklasse goed wordt vertegenwoordigt. De Muga Crianza op de Spaanse markt  (daar kopen wij deze in) is exact dezelfde als de de Muga Reserva zoals deze op de Nederlandse markt wordt aangeboden maar dan een fractie van de prijs. Deze (spaanse) crianza uitvoering heeft dus 24 maanden opvoeding gehad.

De 2018 Reserva is vooral Tempranillo aangevuld met zo'n 20% Garnacha, 10% Graciano en 5% Mazuelo. Er zijn geen roestvrijstalen vaten in Muga, dus alles wordt gefermenteerd in eiken vaten en daarna verblijft deze wijn één jaar in nieuwe Franse eiken vaten en een jaar in gebruikte plaatsen (3-6 jaar). Het is een Rioja met een modern karakter met rijpe fruit, eiken aroma's.  De smaak is medium-bodied met frisse schone smaken die fraai in evenwicht zijn met de tannines. De in Spanje uitgevoerde Crianza wordt in de rest van de wereld als Reserva gelabeld (reserva is minimaal 18 maanden vatrijping). Wij kopen de wijn rechtstreeks in spanje vandaar dat deze Crianza feitelijk een Reserva is in de rest van de wereld. Jaar na jaar is de Muga Reserve een van de meest betrouwbare en betaalbare Reservas.

Bron Muga en Parker: "The largest volume of the Muga winery is for the red blend  Reserva, a wine that is sold as Crianza in Spain (for commercial reasons). 

Vineyard for 2018 Muga Crianza (Reserva)
Meer informatie
Wijnsoort Rood
Land Spanje
Regio Rioja
Wijnhuis Bodegas Muga
Druif Garnacha, Graciano, Mazuelo, Tempranillo
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2018
Drinken vanaf 2021
Drinken tot 2030
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Parker rating 93
Smaakprofiel Droog, Fruitig, Rood fruit, Soepel
Drink momenten Barbecue, Borrelen, Cadeau!, Met vrienden, Open haard, Voor alledag
Schrijf uw eigen review
U plaatst een review over:2018 Muga Crianza (Reserva)
Uw waardering

Grandcruwijnen

Welke gerechten passen perfect bij deze wijn?

Onze online smart sommelier helpt je!

Laatste review

23.09.2023

Domaine Tropez White Tropez Glazen - set van 2 stuks

"De rosé is al genot om te drinken, maar in de originele glazen is het e..." Patrick

Bekijk product recensie