2017 Matarromera Crianza 0.375 ltr
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Ribera del Duero |
Wijnhuis | Grupo Matarromera |
Jaar | 2017 |
Druif | Tempranillo |
Inhoud (Alc) | 0.375 ltr (14%) |
Drink venster | 2020 - 2028 |
In navolging van de wijnbouwtraditie van zijn Castiliaanse voorouders maakte Carlos Moro zijn droom waar, en stichtte hij in 1988 de bodega Matarromera in Valbuena de Duero (Valladolid) met een duidelijk doel voor ogen: het bereiden van kwaliteitswijnen met de meest geavanceerde technologie en hierbij de traditionele bereidingswijzen in acht nemen. Bij Grupo Matarromera staat duurzaamheid erg hoog in het vaandel en de Matarromera Group is in 2007 door IESE [Institute of Higher Business Studies] werd gekozen als de meest milieuvriendelijke organisatie in Spanje. Het wijnhuis genereert momenteel meer energie gegenereerd dan het verbruikt.
Matarromera Crianza is een van de vlaggenschip wijnen van de familie en toont de visie van Carlos Moro over de balans tussen het fruit en het hout. Matarromera Crianza is gerijpt in vaten van 225 liter gemaakt van Frans en Amerikaans hout uit de meest prestigieuze bossen. Deze vaten zijn fijnkorrelig en licht tot medium geroosterd. Tijdens het verouderingsproces wordt de wijn bewaard in ruimtes met gecontroleerde luchtvochtigheid en temperatuur. De Matarromera Crianza is een 100% Tempranillo en het wordt 14 maanden gerijpt in vaten met daarna nog eens 12 maanden in flessen. Let op dit is de uitvoering van 0.375ml
In het glas heeft de wijn een robijnrode kleur met opvallende violette tonen die wijzen op uitstekend verouderingspotentieel. In de neus is Matarromera Crianza intens en zeer complex met fijne aroma's van rijp zwart fruit. In de mond is het perfect in balans met gekruide smaken en zacht geroosterde tonen. Een smakelijke wijn met een intense en lange afdronk. De wijn heeft een fijne tanninestructuur met de karakteristieke iconische elegantie en intensiteit zoals we dit zien bij de Matarromera-wijnen, ontwikkeld met alleen de beste Ribera del Duero-druiven. De Matarromera crianza is heel erg volwassen en is een dijk van een wijn.
OVER GRUPPO MATARROMERA
In navolging van de wijnbouwtraditie van zijn Castiliaanse voorouders maakte Carlos Moro zijn droom waar, en stichtte hij in 1988 de bodega Matarromera in Valbuena de Duero (Valladolid) met een duidelijk doel voor ogen: het bereiden van kwaliteitswijnen met de meest geavanceerde technologie en hierbij de traditionele bereidingswijzen in acht nemen. De grootste uitdaging die Carlos Moro aanging was zijn keuze voor nieuwe vaten voor de rijping van zijn wijnen, een initiatief dat in die tijd nieuw was in deze streek. Een andere sleutel tot het onmiddellijke succes van Matarromera waren de uitstekende wijngaarden, midden in de "gouden mijl" van Ribera del Duero. Vandaag de dag, een kwarteeuw later, blijft Carlos Moro projecten ontwerpen, en bereid hij nog steeds alsmaar meer geperfectioneerde wijnen. Matarromera's focus op kwaliteitswijnen komt voort uit de wijngaard zelf. Dankzij het werk dat is begonnen door de voorouders van Carlos Moro, is liefdevolle zorg voor de wijngaard een constante factor geweest. Geen gekunstel in de Bodega maar een een goede wijn komt uit een top wijngaard.
Bij Grupo Matarromera staat duurzaamheid erg hoog in het vaandel en de Matarromera Group is in 2007 door IESE [Institute of Higher Business Studies] gekozen als de meest milieuvriendelijke organisatie in Spanje. Het wijnhuis genereert momenteel meer energie dan het verbruikt. Elke bodega van de Matarromera group is een duurzaam gebouw en is ontworpen om natuurlijke verlichting te benutten, optimale isolatie te bieden en zowel regenwater als afvalwater effectief te gebruiken.
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Castilla y Leon |
Appellatie | Ribera del Duero |
Wijnhuis | Grupo Matarromera |
Druif | Tempranillo |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2017 |
Drinken vanaf | 2020 |
Drinken tot | 2028 |
Alcohol % | 14 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.375 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Smaakprofiel | Complex, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Rood fruit, Tannines, Vol |
Drink momenten | Barbecue, Cadeau!, Lekker luxe, Met vrienden, Open haard |
Login and Registration Form