2017 Bodegas Victoria Ordonez Monticara Mountain Wines

Waardering:
100 % of 100
Special Price 23,95 19,79 van 27,95
Wijnsoort Wit
Land Spanje
Regio Andalucía
Appellatie Sierras de Málaga (Appellatie)
Wijnhuis Victoria Ordonez
Jaar 2017
Druif Muscat
Inhoud (Alc) 0.75 ltr (14%)
Drink venster 2020 - 2028
Bekijk alle kenmerken Ontdek meer over deze wijn

De Malaga Muscat (Moscatel Malaga) druif is een van de inheemse rassen uit de malaga regio en zijn oorsprong gaat terug naar de komst van de Feniciërs naar de kust
van Malaga in de 7e eeuw. Tot aan de 21st eeuw werd hier hoodzakelijke zoete wijnen van gemaakt maar de laaste decennia worden hier ook zeer verfijnde droge witte wijnen van gemaakt. De Monticara is de eerste witte droge wijn welke is opgevoed op eiken en is uniek en zo geweldig.

Victoria Ordoñez geboren en getogen in Malaga is geen onbekende in de wijn-wereld en zij is op zoek gegaan in de bergen van Malaga naar verloren en authentieke wijngaarden (van zowel de Moscatel als de Ximenez wijngaarden) en is in 2015 gestart om van deze authentieke druiven weer (fantastische) wijnen te maken en dit worden wijnen die in de gaten moeten worden gehouden.  Ze staan momenteel al in menig Michelin-restaurant. Enige probleem is dat er maar een zeer beperkt aantal flessen worden gemaakt want de wijngaarden zijn zeer klein. De Monticara  wordt gemaakt van druiven welke komen van 2 percelen van 0,64 en 1,04HA  gelegen op een helling van 68%. Het ligt in Los Romanes in de Alta Axarquía op een hoogte van meer dan 800 m hoogte. De wijnstokken zijn geplant in 1932 en van de 2015 jaargang zijn minder dan twee duizend flessen van gemaakt waaarvan het grootste gedeelte naar een aantal top restaurants is gegaan dus aanbod is zeer zeer minimaal.

De regio Axarquia ligt ten oosten van Malaga en grenst aan de bergen van Malaga daterend uit het Paleozoïcum. In Axarquía overheerst leisteen en zand welke is bezaaid met witte kwarts. Het milde mediterrane klimaat van de Axarquía wordt bepaald door de invloed van de Middellandse Zee in het zuiden en de bergachtige barrière in het noordelijke deel. De Tejeda en Almijara Sierra beschermen de wijngaarden tegen de koude noordenwind. Twee geografische domineren de regio: La Maroma piek (2065 m), is de hoogste in Malaga en de Boquete de Zafarraya (zoals te zien in de afbeelding op het Monticara label), een bergpas van glaciale oorsprong die aansluit bij Granada Malaga.

De druiven voor MONTICARA werden geoogst op 5 en op 11 augustus. De handmatige geoogste druiven gaan in kisten van 9 kg met alleen de hulp van muilezels en worden verzameld aan de voet van de wijngaard waar ze direct worden gekoeld. Er wordt aan het einde van de nacht en begin van de ochtend geplukt. In de kelders worden de druiven nogmaals geslecteerd op de selectie tafels en worden de druiven handmatig en zeer voorzichtig ontsteeld. De maceratie in de pers wordt uitgevoerd bij een lage temperatuur. De MONTICARA wordt verkregen uit de free-run sap. Het wordt gefermenteerd bij een gecontroleerde temperatuur in 600 liter Franse eiken vaten. Het rijpt op gist, met frequente verwijdering van leez/droessem.  De wijn is gebotteld in juni 2016. De totale opvoeding heeft dus 13 maanden duurt. Hiervan 9 maanden in het vat en 5 maanden in de fles.

In het glas is de wijn stuivend en uniek in zijn soort met een lichte kleur met een zweempje goud. De wijn is rond, vol en medium tot full bodied. In de neus ruiken we wit fruit, peer, en de wijn is zeer complex met diverse lagen. Je ruikt een zoetje zonder dat de wijn ook zoet is wat een zeer bijzondere ervaring is. De afdronk is geweldig en de smaak blijft mooi in je mond. De Monticara is een prachtige volle geniet-wijn en zeer aan te bevelen bij spicy gerechten daar de wijn zeer fraai de scherpe tonen neutraliseert. Hou de wijnen van Victoria in de gaten - deze gaat gegarandeerd grote prijzen in wacht slepen en dan weet de wijnkenner wat er gaat gebeuren met de prijzen. Best karafferen om lucht te geven. Fris serveren in een groot Bourgogne glas.

Vineyard for 2017 Bodegas Victoria Ordonez Monticara Mountain Wines
Meer informatie
Wijnsoort Wit
Land Spanje
Regio Andalucía
Appellatie Sierras de Málaga (Appellatie)
Wijnhuis Victoria Ordonez
Druif Muscat
Biologisch gecertificeerd Nee
Natural wijn Nee
Vegan Nee
Jaar 2017
Drinken vanaf 2020
Drinken tot 2028
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Aanbieding Kelder schatten, Wijn van de Week
James Suckling rating 90
Smaakprofiel Aromatisch, Bloemig, Droog, Fruitig, Kruidig, Licht zoet, Rond, Wit fruit
Drink momenten Borrelen, Met vrienden, Voor alledag

Gerechten die goed bij deze wijn passen

Schrijf uw eigen review
U plaatst een review over:2017 Bodegas Victoria Ordonez Monticara Mountain Wines
Uw waardering

Grandcruwijnen

Welke gerechten passen perfect bij deze wijn?

Onze online smart sommelier helpt je!

Laatste review

23.09.2023

Domaine Tropez White Tropez Glazen - set van 2 stuks

"De rosé is al genot om te drinken, maar in de originele glazen is het e..." Patrick

Bekijk product recensie