2016 Clos Figueras
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Catalunya |
Appellatie | Priorat (Appellatie) |
Wijnhuis | Clos Figueras |
Jaar | 2016 |
Druif | Cabernet Sauvignon Carignan Garnacha Mourvedre Syrah-Shiraz |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14.5%) |
Drink venster | 2022 - 2030 |
Grenache, Carignan, Syrah, Mourvèdre en Cabernet Sauvignon. De gemiddelde leeftijd van de stokken is tussen de 30 en 60 jaar. Bij binnenkomst in de Bodega worden de beste druiven gesorteerd. De vinificatie vindt (apart) plaats op grote nieuwe eikenvaten, waarna de wijn 13 maanden rijpt in nieuwe en één jaar oude barriques van 225 en 300 liter per stuk. Daarna rijpt de wijn nog 16 tot 20 maanden op fles. De Clos Figueres is diep paarsrood van kleur. Een complexe neus van cederhout, mineralen, kruiden, zoals lavendel, en zwart fruit. De smaak is compact met zoet rijp fruit. Deze TOP-Priorat geeft alle geuren en smaken vrij als deze gedecanteerd wordt
Het Domaine is in 1997 aangekocht door Christopher Cannan en zijn vrouw Charlotte mede geïnspireerd door de beroemde Rene Barbier (Clos Mogador). Het landgoed ligt in het hart van de Priorat, in het dorp Gratallops. De bodem bestaat uit leisteen (ofwel licorella), wat het geheim is achter de prachtige mineraliteit in de wijn. Alle wijngaarden zijn beplant op moeilijk bereikbare eeuwenoude terrassen. Vandaag de dag wordt Christopher geadviseerd door Alain Graillot (beroemd uit de Rhône Vallei) wat resulteert in wijnen met finesse en elegantie. Het bergachtige Priorat heeft een eigen micorklimaat. De zomers zijn lang en erg warm. In de winter kan het kwik dalen tot de nul graden. De productie in het gebied is schaars en zo bestaat er wel degelijk een niche markt voor Priorato wijnen, vooral de nieuwe wijnen uit Gratallops .
92/100 Parker-93/100 Suckling
Wijnhuis Clos Figueras is gelegen in het centrum van het plaatsje Gratallops in de Spaanse provincie Tarragona. Wijnhuis Clos Figueras heeft een fantastische, 300 jaar oude ondergrondse kelder die de perfecte omstandigheden creëert voor de rijping van de wijnen in Franse eiken vaten.
Het Domaine is in 1997 aangekocht door Christopher Cannan en zijn vrouw Charlotte mede geïnspireerd door de beroemde Rene Barbier (Clos Mogador). Het landgoed ligt in het hart van de Priorat, in het dorp Gratallops. De bodem bestaat uit leisteen (ofwel licorella), wat het geheim is achter de prachtige mineraliteit in de wijn. Alle wijngaarden zijn beplant op moeilijk bereikbare eeuwenoude terrassen. Vandaag de dag wordt Christopher geadviseerd door Alain Graillot (beroemd uit de Rhône Vallei) wat resulteert in wijnen met finesse en elegantie. Het bergachtige Priorat heeft een eigen microklimaat. De zomers zijn lang en erg warm. In de winter kan het kwik dalen tot de nul graden. De productie in het gebied is schaars en zo bestaat er wel degelijk een niche markt voor Priorat wijnen, vooral de nieuwe wijnen uit Gratallops.
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Catalunya |
Appellatie | Priorat (Appellatie) |
Wijnhuis | Clos Figueras |
Druif | Cabernet Sauvignon, Carignan, Garnacha, Mourvedre, Syrah-Shiraz |
Biologisch gecertificeerd | Nee |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2016 |
Drinken vanaf | 2022 |
Drinken tot | 2030 |
Alcohol % | 14.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 92 |
James Suckling rating | 93 |
Smaakprofiel | Aards, Boers, Complex, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Tannines, Vol |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe, Open haard |
Login and Registration Form