2015 Redheads Dogs of the Barossa

48,95 40,45
Wijnsoort Rood
Land Australië
Regio Barossa
Wijnhuis Redheads Studio
Jaar 2015
Druif Cabernet Sauvignon
Inhoud (Alc) 0.75 ltr (14%)
Drink venster 2021 - 2030
Bekijk alle kenmerken Ontdek meer over deze wijn

Dogs of the Barossa is het verhaal van een jonge hond in een wereld vol met oude rotten. Gretig om zichzelf te bewijzen, laat de jonge hond nu in Barossa met al z’n kracht en levendigheid zien wat hij waard is. Hij heeft een supergevoelige neus om elk aroma op te pikken en een fantastisch pallet en lever om al het proeven te doorstaan. Z’n klauwen zijn perfect om de druiven zachtjes te kneuzen. Met zijn staart blijft hij in balans, en zijn achterpoten zullen hem ver brengen in de lange afstandsrace van de afdronk!

De druiven komen uit de Koounga-wijngaard in Barossa van wijnboer John Kalleske. Met een diepe kleilaag moeten de wortels van de druivenstokken hier zoeken naar beperkt grondwater, wat concentratie, kracht en diepte geeft.
Vinificatie De druiven worden vergist in open tanks, waarbij de druivenpulp twee keer per dag wordt overgepompt. Daarna gist de wijn nog een tweede keer in eikenhouten vaten, om extra kleur en intensiteit toe te voegen. De wijn rijpt vervolgens 18 maanden in nieuwe vaten van Frans eikenhout en gebruikt Amerikaans eikenhout.
In het glas is dit topmodel van Redheads Diep donkerrood met in de neus zwarte kersen en frambozen, een sigarenkistje (tabak en cederhout) en houtskool. In de mond is de wijn full bodied, stevig, vol zijdezachte tannines en met zoete kersen en tonen van eikenhout.

Redheads Studio wijnhuis

Wijnhuis Redheads Studio is gelegen in zuid Australië in de stad Tanuda, in de Barossa Valley waar het toegewijde team achter Redheads onvermoeibaar werkt, vanaf de wijnstok tot aan fles en alles daarbuiten, om ervoor te zorgen dat de wijnen altijd tijdens hun beste conditie kunnen worden gedronken. Inmiddels timmert wijnhuis Redheads internationaal flink aan de weg en geven ze jonge talenten nog altijd de gelegenheid hun creativiteit en talenten los te laten op de beste druiven uit de streek. Redheads Wines zegt over zichzelf: “A free-spirited, movement liberating the best grapes from the premium labels to make wines with soul, character and personality”.

 

Vineyard for 2015 Redheads Dogs of the Barossa

Wijnhuis Redheads Studio is gelegen in zuid Australië in de stad Tanuda, in de Barossa Valley waar het toegewijde team achter Redheads onvermoeibaar werkt, vanaf de wijnstok tot aan fles en alles daarbuiten, om ervoor te zorgen dat de wijnen altijd tijdens hun beste conditie kunnen worden gedronken.

Het begon allemaal met een paar Aussie-wijnmakers die naar Frankrijk trokken om de ‘oude rotten’ daar een paar nieuwe trucs te laten zien. Australische wijn had in de 70er en 80er jaren de wereld veroverd. Daarom liet Tony Laithwaite een aantal Aussies naar Frankrijk komen. Daar werd het prille begin gelegd van RedHeads nieuwe beweging in de wijnbouw.
In een kleine schuur in McLaren Vale, een voormalig Indiaas restaurant, gingen enkele wijnmakers de uitdaging aan van het verwezenlijken van hun droom: het maken van mooie, creatieve wijnen, in kleine volumes met voornaamste focus op de kwaliteit.
Ze wilden graag wijnen maken zonder gehinderd te worden door allerlei zakelijke beslommeringen wat resulteerde in een explosie van creativiteit en experimenten.

Inmiddels timmert wijnhuis Redheads internationaal flink aan de weg en geven ze jonge talenten nog altijd de gelegenheid hun creativiteit en talenten los te laten op de beste druiven uit de streek. Redheads Wines zegt over zichzelf: “A free-spirited, movement liberating the best grapes from the premium labels to make wines with soul, character and personality”

Redheads Studio wijnen online bestellen bij Grandcruwijnen

Redheads Studio wijnen koopt u natuurlijk online bij Grandcruwijnen.nl, de wijnhandel met één van de grootste wijncollecties in Nederland en België, waar u zowel bijzondere wijnen als wijnen-voor-ieder-budget kunt bestellen. Kwaliteitsproducten, snelle levering & betrouwbare service dat is Grandcruwijnen!

Kenmerken
Wijnsoort Rood
Land Australië
Regio Barossa
Wijnhuis Redheads Studio
Druif Cabernet Sauvignon
Biologisch gecertificeerd Nee
Vegan Nee
Jaar 2015
Drinken vanaf 2021
Drinken tot 2030
Alcohol % 14
Alcoholvrij/arm Nee
Inhoud 0.75 ltr
Houtrijping Ja
Bubbels Nee
Dessert wijn Nee
Afsluiting Kurk
Smaakprofiel Complex, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Tannines, Vol
Drink momenten Indruk maken, Lekker luxe, Open haard
Schrijf uw eigen review
U plaatst een review over:2015 Redheads Dogs of the Barossa
Uw waardering

Grandcruwijnen

Welke gerechten passen perfect bij deze wijn?

Onze online smart sommelier helpt je!

Laatste review

06.03.2023

2021 Quinta da Falorca Encruzado Reserva Blanco

"Na 19,20 nu 21 geproefd. Blijft toch een juweel van een wijn. vooral als..." Rolf

Bekijk product recensie