2015 Venus La Universal BIO
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Catalunya |
Appellatie | Montsant (Appellatie) |
Wijnhuis | Venus la Universal |
Jaar | 2015 |
Druif | Carignan Garnacha Syrah-Shiraz |
Inhoud (Alc) | 0.75 ltr (14.5%) |
Drink venster | 2019 - 2027 |
Sara Pérez is de vrouw van Rene Barbier welke de fameuze Clos Mogador, Espectacle en Manyetes maakt. Sara Pérez heeft ook de leiding van het familiedomein Clos Martinet. Daarnaast werkt ze nauw samen met haar broer Adria op Cims de Porrera. Vader JoséLuis Pérez, één der belangrijke figuren in de Spaanse wijnwereld, is trots op zijn kinderen. Zelf blijft hij actief in verschillende wijnprojecten. Samen met haar echtgenoot René Barbier (Clos Mogador) bezit en vinifieert Sara Pérez twee schitterende wijnen op Venus La Universal. Als een hommage aan iedere kleine levensmiddelenfabrikant uit de jaren ‘20 die graag groot wou worden, heeft Sara dit mini-domeintje Compania Universal de Vinos gedoopt. Daar op ‘La Uni’, zoals ze het zelf graag noemt, heeft ze zowat de moeder van alle vrouwelijke wijnen gecreëerd: Venus. En ‘Dido’ is de méér dan voorbeeldige dochter van ‘Venus’. Nieuw is de Dido blanco, een complexe witte wijn op basis van Macabeo en Garnacha Blanca, met gedeeltelijke fermentatie op Franse eik. De wijn verdient een beetje flesrijping en wordt best geserveerd in grote glazen. Elegante ‘vrouwelijke’ wijnen met veel stijl.
De Venus is het topmodel van La Universal. Er worden slechts rond de 6000 flessen geproduceerd en de wereldwijde importeurs ontvangen jaarlijks een kleine allocatie van deze fraaie wijn. Zoals Sarah het zelf omschrijft is de Venus het resultaat een poging om vrouwelijkheid, de aarde, te interpreteren middels een fles wijn: Ook hier gebruikt men lokale druiven zoals de Carinyena (Carignan), Garnatxa (Grenache) en Syrah vanuit het sterke geloof dat de historische lokale druiven behoren bij een terroir en juist daar het mooiste resultaat geeft.
De wijn komt van 4 percelen Grenache en Carignan van oude wijnstokken gelegen tussen Pinyana en Crossos. De wijngaard heeft zowel een noordelijke- als zuidelijke ligging (dus warmte en koelte). De druiven worden seperaat geoogst, apart geselecteerd en verwerkt, maar uiteindelijk (en dat is uniek bij deze wijn) proberen men alles tegelijkertijd te vergisten. De wijn wordt vergist gedurende maar liefst 28-32 dagen in houten open tanks van 500 liter. Na de fermentatie mag de wijn wijn verder rijpen in een vat van 4000 liter en een vat van 300 liter (dit wordt bij de botteling samengevoegd) gedurende 20-24 maanden.
In het glas heeft de Venus een fonkelende robijnrode kleur met in de neus donker fruit, kruiden. De smaak is mineraal, weelderig en sappig met een geweldige balans tussen het fruit en de zuren. Dit is een prachtige elegante wijn en een wijn die u omhult, het is overheerlijk, bestemd voor begeleidend eten, vooral voor de traditionele mediterrane keuken of bij een fraai stuk gegrild vlees. Natuurlijk eerlijk en biologisch want zo is deze wijn ook gemaakt.
Wijnsoort | Rood |
---|---|
Land | Spanje |
Regio | Catalunya |
Appellatie | Montsant (Appellatie) |
Wijnhuis | Venus la Universal |
Druif | Carignan, Garnacha, Syrah-Shiraz |
Biologisch gecertificeerd | Ja |
Natural wijn | Nee |
Vegan | Nee |
Jaar | 2015 |
Drinken vanaf | 2019 |
Drinken tot | 2027 |
Alcohol % | 14.5 |
Alcoholvrij/arm | Nee |
Inhoud | 0.75 ltr |
Houtrijping | Ja |
Bubbels | Nee |
Dessert wijn | Nee |
Afsluiting | Kurk |
Parker rating | 92 |
Smaakprofiel | Aards, Complex, Donker fruit, Droog, Houtgerijpt, Krachtig, Kruidig, Tannines, Vol |
Drink momenten | Indruk maken, Lekker luxe |
Login and Registration Form